10 بازی برتر تاریخ از نگاه منتقدین Metacritic

۱۰ بازی برتر تاریخ از نگاه منتقدین Metacritic

بهترین بازی تاریخ تو Metacritic چیه؟

به جز سایت های اینترنتی مثل Metacritic، دیگه چطوری بازی هارو لیست کرد؟

چندین روش وجود دارد که می‌توانید فهرستی از بهترین بازی‌های ویدیویی که تا کنون ساخته شده‌اند را جمع آوری کنید. شما می توانید سمت بازی های کلاسیک بروید، مانند “Super Mario Bros”؛ یا شما می‌توانید به پرفروش ترین یا پر هزینه ترین بازی های تاریخ نگاه کنید. همچنین میتوانید یک لیست بر اساس علایق شخصی خودتان ایجاد کنید.

اما آنچه ما در اینجا لیست کرده ایم کمی علمی تر است؛ سایت جمع‌آوری نظرات منتقدین Metacritic همه بررسی‌های بازی‌ها را جمع‌آوری می‌کند، سپس آن امتیازات را به میانگین کلی تبدیل می‌کند. آنچه در زیر خواهید دید، ۱۰ بازی برتر تمام دوران با بالاترین امتیاز، بر اساس میانگین های به دست آمده توسط Metacritic است.

این شما و این ۱۰ بازی برتر تاریخ از نظر نمرات:

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

۱۰) The Legend of Zelda: Breath of the Wild

هر آنچه را که در مورد بازی های The Legend of Zelda می دانید را فراموش کنید. در The Legend of Zelda: Breath of the Wild، یک بازی جدید و پیشرو در سری تحسین شده این بازی. وارد دنیای اکتشاف و ماجراجویی شوید. در میان مزارع، از طریق جنگل‌ها و قله‌های کوهستانی سفر کنید تا متوجه شوید که پادشاهی ویران شده Hyrule در این ماجراجویی Open-Air شما چه بلایی سرش آمده است. به هر طریقی که دوست دارید طبیعت های وحشی Hyrule را کاوش کنید.

نمره ۹۷/۱۰۰ از نگاه Metacritic

نمره ۸٫۴/۱۰ از نگاه مردم

پلتفرم: Wii U, Switch

 

Disco Elysium: The Final Cut

۹) Disco Elysium: The Final Cut

شما یک کارآگاه هستید با یک سیستم مهارت منحصربه‌فرد در اختیارتان و یک بلوک کامل شهر برای باز کردن مسیرتان. بازجویی از شخصیت‌های فراموش نشدنی، قتل‌ها یا گرفتن رشوه. میتوانید به یک قهرمان تبدیل شوید یا یک فاجعه مطلق برای یک انسان؛ همه چیز به شما بستگی دارد.

نمره ۹۷/۱۰۰ از نگاه Metacritic

نمره ۸٫۳/۱۰ از نگاه مردم

پلتفرم: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S|X, Nintendo Switch, PC, and Google Stadia

 

Grand Theft Auto V

۸) Grand Theft Auto V

این بازی فکر کنم دیگر نیازی به تعریف نداشته باشد! تقریبا همه اسم این بازی را حداقل یکبار در زندگی شان شنیده اند؛ و راکستاری که همچنان دارد از این بازی سود میبرد و خیال عرضه نسخه جدید تر آن را ندارد.

در شهر Los Santos که حسابی پر زرق و برق و البته پر از جرم و جنایت است شما در نقش ۳ تبهکار در می آیید تا و هدف اصلی تان هم کسب هرچه بیشتر پول است. میتوانید در دنیای Open-World این بازی غرق شوید و هرکاری که دلتان میخواهد بکنید. از بین چیت کد (رمز) های این بازی مورد دلخواه تان را انتخاب کنید و به یک خدا در بازی تبدیل شوید! زمین، هوا و آب همه در دسترس شما هستند برای گشت و گذار.

 

نمره ۹۷/۱۰۰ از نگاه Metacritic

نمره ۸٫۴/۱۰ از نگاه مردم

پلتفرم: Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, PC

 

Red Dead Redemption 2

۷) Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 که توسط سازندگان Grand Theft Auto V و Red Dead Redemption ساخته شده است، داستانی حماسی از زندگی در قلب آمریکا است. دنیای بازی همچنین پایه و اساس یک تجربه جدید چند نفره آنلاین را فراهم می کند. آمریکا، ۱۸۹۹٫ پایان دوران غرب وحشی آغاز شده است.

پس از اینکه یک سرقت در شهر غربی بلک واتر به طرز بدی انجام می شود، آرتور مورگان و باند Van der Linde مجبور به فرار می شوند. در حالی که ماموران فدرال و بهترین شکارچیان جایزه در کشور در حال جمع شدن هستند، این باند برای زنده ماندن مجبور به سرقت و مبارزه در سراسر آمریکا می شود. از آنجایی که شکاف‌های داخلی، تهدید می‌کند که باند را از هم بپاشد، آرتور باید بین ایده‌آل‌های خودش و وفاداری به باندی که او را بزرگ کرده، انتخاب کند.

نمره ۹۷/۱۰۰ از نگاه Metacritic

نمره ۸٫۶/۱۰ از نگاه مردم

پلتفرم: Xbox One, PlayStation 4, PC

 

Super Mario Galaxy 2

۶) Super Mario Galaxy 2

Super Mario Galaxy 2، دنباله بازی اصلی، شامل کاوش های فیزیک مبتنی بر گرانش از بازی اول است، اما با کهکشان ها و ویژگی های کاملاً جدید برای به چالش کشیدن بازیکنان. در برخی از مراحل، ماریو می‌تواند با دوست دایناسور خود یوشی جفت شود و از زبان خود برای گرفتن وسایل و تف کردن آنها به سمت دشمنان استفاده کند. بازیکنان همچنین می‌توانند با آیتم‌های جدیدی مانند drill که به قهرمان ما اجازه عبور از صخره‌های جامد را می‌دهد، سرگرم شوند.

نمره ۹۷/۱۰۰ از نگاه Metacritic

نمره ۹٫۱/۱۰ از نگاه مردم

پلتفرم: Wii

 

Super Mario Galaxy

۵) Super Mario Galaxy 

قهرمان نینتندو در حال برداشتن گام نهایی است … به فضا. به ماریو بپیوندید تا دوران جدیدی از بازی‌های ویدیویی را آغاز کند و گرانش را در تمام سیارات کهکشان به چالش بکشد. وقتی موجودی با پرنسس هلو به فضا می‌گریزد، ماریو آن را تعقیب می‌کند و سیارات عجیب و غریب را در سراسر کهکشان کاوش می‌کند. ماریو، هلو و دشمنان جدید و قدیمی اینجا هستند.

بازیکنان می دوند، می پرند و با دشمنان مبارزه می کنند و تمام سیارات کهکشان را کشف می کنند. از آنجایی که این بازی به طور کامل از تمام ویژگی های Wii Remote استفاده می کند، بازیکنان برای موفقیت باید انواع کارها را انجام دهند: فشار دادن دکمه ها، چرخاندن Wii Remote و Nunchuk، و حتی اشاره و کشیدن اشیا با اشاره گر.

از آنجایی که ماریو در فضا است، برخلاف هر کاری که قبلا انجام داده بود، می‌تواند پرش‌های شگفت‌انگیز انجام دهد. او همچنین تعداد زیادی حرکات جدید خواهد داشت که همه بر محور کج کردن، اشاره و تکان دادن Wii Remote هستند. تکان دهید، کج کنید و اشاره کنید! ماریو از تمام جنبه‌های منحصربه‌فرد کنترلر Wii Remote و Nunchuk بهره می‌برد، در حالی که بازیکنان کنترلر را تکان می‌دهند و حتی آیتم‌ها را با اشاره‌گر می‌کشند، حرکات جدیدی انجام می‌دهد.

نمره ۹۷/۱۰۰ از نگاه Metacritic

نمره ۹٫۱/۱۰ از نگاه مردم

پلتفرم: Wii

SoulCalibur

۴) SoulCalibur

این داستان روح و شمشیر است که از جهان و تمام تاریخ آن فراتر رفته و برای همیشه گفته می شود.

بهترین بازی جنگی با سلاح های قدیمی، این بار در Sega Dreamcast بازمی گردد. Soul Calibur گرافیک باورنکردنی، فایتر های خارق‌العاده و ترکیب‌های ترکیبی شگفت‌انگیزی ارائه می‌کند که باعث می‌شود سرتان گیج برود!

نمره ۹۸/۱۰۰ از نگاه Metacritic

نمره ۸٫۵/۱۰ از نگاه مردم

پلتفرم: Dreamcast, iOS, Arcade, Xbox 360, Xbox One

Grand Theft Auto IV

۳) Grand Theft Auto IV

رویای آمریکایی امروز به چه معناست؟ برای Niko Belic، تازه واردی از اروپا. او این امید را دارد که بتواند از گذشته خود فرار کند. برای پسر عمویش، Roman، این چشم انداز را دارد که با هم می توانند در لیبرتی سیتی، دروازه ای به سرزمین فرصت ها، پول پارو کنند.

در حالی که آنها به بدهی می افتند و توسط یک سری شرور، دزد و روانی به دنیای زیرین جنایتکار کشیده می شوند، متوجه می شوند که واقعیت بسیار متفاوت از رویا در شهری است که پول و مقام را می پرستد و برای کسانی که آنها را دارند بهشت است. یک کابوس زنده برای کسانی که این کار را نمی کنند.

نمره ۹۸/۱۰۰ از نگاه Metacritic

نمره ۷٫۸/۱۰ از نگاه مردم

پلتفرم: PlayStation 3, Xbox 360, PC

Tony Hawk's Pro Skater 2

۲) Tony Hawk’s Pro Skater 2

بازگشت Hawk با فناوری جدید، نقاط قوت عالی و ترفندهای جدید؛ سوار بر “THPS2”! به عنوان Tony Hawk افسانه ای یا یکی از ۱۲ اسکیت باز حرفه ای دیگر اسکیت سواری کنید. اسکیت بازان سفارشی خود را ایجاد کنید، حالت های بازی چندگانه از جمله حالت های یک نفره مانند Career و Free Skate و همچنین حالت های دو نفره مانند Trick Attack، Graffiti Tag و Horse. پارک های اسکیت سفارشی خود را با ویرایشگر پارک سه بعدی بازی بسازید و حالش رو ببرید!

نمره ۹۸/۱۰۰ از نگاه Metacritic

نمره ۷٫۴/۱۰ از نگاه مردم

پلتفرم: PlayStation 2, PC, Game Boy Color, Dreamcast, Mac, Game Boy Advance, Nintendo 64, iOS

The Legend of Zelda: Ocarina of Time

۱) The Legend of Zelda: Ocarina of Time

به عنوان یک پسر جوان، Link  توسط Ganondorf، پادشاه دزدان Gerudo فریب خورده است. انسانی شرور از Link برای دسترسی به قلمرو مقدس استفاده می کند، جایی که دست های آلوده خود را روی Triforce قرار می دهد و منظره زیبای Hyrulean را به یک زمین بایر تبدیل می کند. Link مصمم است مشکلاتی را که به ایجاد آنها کمک کرده است برطرف کند، بنابراین با کمک Rauru در زمان سفر می کند و قدرت های هفت Sage را جمع آوری می کند.

نمره ۹۹/۱۰۰ از نگاه Metacritic

نمره ۹٫۱/۱۰ از نگاه مردم

پلتفرم: Nintendo 64, Nintendo DS

 

این بود ۱۰ بازی برتر تاریخ که از منتقدان Metacritic بهترین نمره هارو گرفتند. البته قبلا در یک مقاله نوشتیم که چرا خیلی نباید به نمره های اینترنتی اعتماد کرد و شاید معیار مناسبی برای سنجش بازی های نباشند.

شما کدوم شان را بازی کردید؟

 

 

بیشتر بخوانید: ۱۰ بازی ورزشی رایگان برای موبایل 

نوشته های مرتبط

3.7 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x