Coop

۱۰ بازی Coop برتر که همین الان با دوستاتون بازی کنید!!!

ممکن است Coop های در سال‌های اخیر دچار مشکل شده باشد، اما بازی چندنفره همچنان یکی از ویژگی‌های اصلی برخی از محبوب‌ترین ژانرهای جامعه بازی، یعنی تیراندازی و اکشن/ماجراجویی است. ما می خواهیم برای برجسته کردن برخی از بهترین عناوین همکاری در حال حاضر، از پلتفرمرهای حواس پرت گرفته تا CRPG، وقت بگذاریم. در اینجا ده بازی وجود دارد که شما و دوستانتان نباید نادیده بگیرید.

این لیست برگرفته شده از سایت Game informer می باشد.

 

It Takes Two

IT2
پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC
دو نفره
It Takes Two یک Coop در مورد موضوعات سنگینی مانند طلاق و آسیب های عاطفی است. به عنوان مینیاتورهای چوبی/سفالی پدر و مادر کودی و می، شما و یک دوست (محلی یا آنلاین) Coop باید از ارتش زنبورهای خشمگین، یک میمون فضایی تهدیدآمیز و غیره جان سالم به در ببرید تا به احیای عشق این زوج کمک کنید و رابطه پریشان با دختر پریشانشان، رز را اصلاح کنید.
سفر به تبدیل شدن به نسخه‌های واقعی خود شامل مجموعه‌ای لذت‌بخش از مکانیک‌های مبتنی بر تیم است. کودی و می اغلب توانایی های فردگرایانه دارند و بدون کمک به یکدیگر نمی توانند به موفقیت دست یابند. شاید شما در حال هدایت یک هواپیمای جنگنده باشید و از مسیر شاخه های درختان منحرف شوید، در حالی که شریک همکاری Coop شما درگیر نبرد تن به تن با یک سنجاب نظامی در بالای بال های چروکیده هواپیما می شود. It Takes Two یک داستان عاشقانه عجیب و غریب است که شما و دوستتان یا دیگری را بسیار نزدیک‌تر می‌کند.

Back 4 Blood

B4B
پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC
یک تا چهار نفره
Back 4 Blood، مانند مجموعه خواهر زامبی‌کش خود، Left 4 Dead، چهار بازمانده Coop را در برابر انبوهی از فیلم‌های ترسناک «Ridden» در منظره‌ای آلوده و تخریب‌شده آمریکا قرار می‌دهد. مدیر بازی با هوش مصنوعی تغییراتی را در مراحل بازی کمپین Coop ایجاد می کند به طوری که هر سطح دائماً منحصر به فرد است. به عنوان مثال، گاهی اوقات، اوباش Ridden نسبتاً غایب خواهند بود. در مواقع دیگر، در باس‌های شجاعانه تا پای جان می‌جنگید.
هنگامی که خدمه شما با افزایش آمار یا توانایی های کاملاً جدید وارد مسابقات می شوند، یک سیستم کارت تفاوت های ظریف بیشتری به گیم پلی بازی اضافه می کند. چیزی که امتیازات مهارتی انباشته شده خود را صرف آن می کنید – زندگی اضافی برای تیم یا علاقه مندان شخصی – به Back 4 Blood یک متاگیم کلاس ساز راضی کننده می بخشد. و اگر می خواهید واقعاً پیوندهای خود را محکم کنید (یا آنها را از هم جدا کنید)، در حالت Swarm Mode صف بکشید تا با امواجی از هیولاهای کنترل شده توسط بازیکن Coop روبرو شوید.

Cuphead

CH
پلتفرم: PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC, Mac
یک تا دو نفره
ادای احترام استودیو MDHR به کارتون های یکپارچه سازی با سیستم عامل و دویدن و اسلحه ها در مورد سرعت واکنش، پشتکار و ارتباط است. کاپ هد Coop بسیار بیشتر از زیبایی شناسی قدیمی و دستی آن است. در پشت پس‌زمینه‌ای دلپذیر از پارک موضوعی و موسیقی جاز، مدوساهای خنده‌دار و اژدهای سه سر قرار دارند. شما و یکی از دوستانتان وارد لنج‌های قهوه‌ای Cuphead و Mugman می‌شوید تا بدهکاران حیله‌گر خود لوسیفر را در طول یک اودیسه سخت که اشتباهات جزئی با مجازات سریع روبرو می‌شود، شکست دهید.
انواع اسلحه – مانند گلوله های خانگی – نهایی، و توانایی های ویژه (به نام افسون) تغییرات جالبی را به دیوانگی اضافه می کند. چه در حال کشتن یک خانه پرنده متحرک در جنگ پرندگان باشید یا یک سیگار سبیلی را بیرون بیاورید، Cuphead یک عنوان Coop فوق العاده است که درد و لذت را کاملا متعادل می کند.

Destiny 2

D2
پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Stadia, PC
یک تا شش نفره
بنابراین، شما و دوستانتان Destiny 2 را دانلود کرده‌اید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید. این عادلانه است آخرین مجموعه فضایی Bungie دارای حجم زیادی از محتوا است. افزونه‌هایی مانند Shadowkeep و Beyond Light (به نام چند مورد) با داستان‌های فریبنده، مکان‌ها، تجهیزات و ماموریت‌ها عرضه می‌شوند – ویژگی‌هایی که بازی را بسیار بی‌زمان و تکراری می‌کنند. Destiny 2 ممکن است در دسترس ترین ورودی در این لیست Coop نباشد، اما با چالش های سرگرم کننده پایان بازی که اولویت بازی، استراتژی و همگام سازی را در اولویت قرار می دهد، به خوبی از این مانع عبور می کند.
تیم شما ممکن است بازی Crucible را انتخاب کند و مهارت های خود را به دنیا ثابت کند. یا، ممکن است آنها لیست های پخش محبوب Destiny 2 را امتحان کنند. Raidها Coop آزمون نهایی هستند و شش بازیکن را مجبور می‌کنند تا ساعت‌ها متوالی از سناریوهای مخاطره‌آمیز جان سالم به در ببرند. با این حال، بیرون آمدن پیروز از این مسابقات افسانه ای با یک تیم آتش نشانی اختصاص داده شده، همیشه ارزش تلاش و صرف زمان زیادی را دارد.

Diablo II: Resurrected

D2R

پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC

یک تا هشت نفره
Diablo II: Resurrected یک نوستالژی Coop فوق العاده ARPG است که با درخشندگی ۴K دوباره بسته بندی شده است. محیط های ایزومتریک تیره و تار مانند قبل در فیلم کلاسیک سیاه چال ۲۰۰۰ بلیزارد جان می گیرند. Matchmake (روی کنسول) یا ایجاد لابی (بر روی رایانه شخصی) برای شکست لژیون غول های عجیب و غریب و شکست دادن خود ارباب ترور.
با چنین تعداد بازیکنان بالایی، بهتر است ساخت‌های دوست‌دار تیم را در اولویت قرار دهید تا از میان درگیری‌ها و رویارویی‌های رئیس‌ها عبور کنید. تماشای بازیگرانی مانند جادوگر یا Necromancer که میدان جنگ را به ترتیب با حملات و احضارهای عنصری پر می‌کنند، در حالی که مبارزان غوغایی مانند Barbarian و Paladin کناره‌ها را پوشش می‌دهند، هرگز پیر نمی‌شوند.

Divinity: Original Sin 2

DOS2
پلتفرم: PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC, iOS
یک تا چهار نفره
Divinity: Original Sin 2 یکی از تحسین شده ترین بازی های RPG Coop وسترن در حافظه اخیر و بالاترین امتیاز در این لیست است. مملو از مجموعه ای از شخصیت های عجیب و غریب و همچنین رویکردی باز و انتخاب محور برای تقریباً هر موقعیتی، گهگاه خود را غرق در عمق مطلق Original Sin 2 می کنید. با اضافه کردن سه بازیکن دیگر (یا یک بازیکن دیگر برای تقسیم صفحه) به ترکیب، اضافه کنید. در Original Sin 2، اقدامات اعضای حزب تحت کنترل بازیکن شما می‌تواند منجر به روایت‌های غیرمنتظره‌ای نوظهور/واگرا شود.
منحرف ها ممکن است شما را با قانون یا سایر NPC ها به مشکل برسانند، در حالی که حامیان نوع دوست برعکس عمل می کنند. نبردهای نوبتی را وارد شوید، و همین کیفیت آشفته در تمام جنبه های بازی نفوذ می کند. Divinity: Original Sin 2 به نوعی شبیه بازی از طریق یک J.R.R است. رمان تالکین با Coop دوستان ژانر داستانی مورد علاقه شما.

Monster Hunter Rise

MHR
پلتفرم: Switch, PC
یک تا چهار نفره
Monster Hunter Rise فوراً ما را به اندازه World تحت تأثیر قرار نداد، اما جسارت به آن سوی دروازه‌های روستای کامورا با دیگران، تعاملات هیجان‌انگیزی را تضمین می‌کند. به عنوان مثال، سوار شدن (سواری وایورن) Magnamalo در حالی که سه شکارچی دیگر با توپخانه تیغه‌ای، فلش‌های پوشش‌داده‌شده و ضربه‌های شاخ شکار، جانور بدخواه را در بوفه می‌کنند، زمانی که Rise واقعا می‌درخشد.
اما بیایید تجربه لحظات آرام و غوطه‌ورتر بازی را با دوستان فراموش نکنیم: دویدن در جنگل‌های سرسبز مملو از جانوران منحصربه‌فرد، تاخت و تاز در روستاهای ویران شده با مجموعه‌ای Coop از پالموت‌های رنگارنگ، یا دست‌وپنجه نرم کردن/بالا رفتن از معابد باستانی موسیقی متن ارکستر حماسی. حتی بازی کردن “جستجوهای داد و بیداد” برج دفاعی ضعیف با همراهان لذت بخش است. Rise یک ورودی محکم Monster Hunter است که با یک گروه دوستان Coop اختصاصی بهتر شده است.

Sea of Thieves

SOT
پلتفرم: Xbox Series X/S, Xbox One, PC
یک تا چهار نفره
Sea of Thieves به آن آرامی که Rare می خواست حرکت نکرد. این مشکلات در ابتدا با کمبود محتوای قابل توجه و تنوع وظایف مواجه بودند، از آن زمان با “فصل” محصولات قابل تحویل، از جمله لوازم آرایشی جدید، ماموریت ها، و پشتیبانی PvP/PvE Coop، برطرف شدند. و اکنون که خود حشره‌کش افسانه‌ای، جک اسپارو، یکی از اعضای تمام عیار دریانوردی شماست، هرگز زمان بهتری برای دزد دریایی بودن وجود نداشته است.
گروهی از منحرف‌های طلا دوست را بردارید و به آب‌های آبی بی‌پایان بروید و چند مایل دریایی جلوتر از کراکن‌های شاخک‌دار، کوسه‌های لویاتان و دیوی جونز بمانید. وقتی همه چیز تمام شد، صندوقچه های گنج جمع آوری شده خود را روی کمان کشتی بکشید، سپس لیوان ها و آکاردئون ها را بشکنید. Rare تا قبل از انتشار آن تاکید کرد که Sea of Thieves یک “شبیه ساز دزدان دریایی” Coop است. این بیانیه امروز هم صادق است. حالا، چهار نفر را با پاهای دریایی محکم بگیرید و شیرجه بزنید.

Phasmophobia

PP
پلتفرم: PC
یک تا چهار نفره
آیا تا به حال در حال گشت و گذار در بخش ترسناک یوتیوب، تماشای کلیپ یا تکرار با کیفیت پایین شکارچیان ارواح با تعدادی از دوستان خود هستید؟ Phasmophobia به شما این امکان را می دهد که آن فانتزی های ماوراء الطبیعه را زندگی کنید. دیدگاه اول شخص شما و جوانه هایتان را مستقیماً به صحنه می اندازد، کابین های متروکه در جنگل، دبیرستان های پیچ و خم مانند، و مجتمع های زندان استریل با چراغ قوه معیوب، صلیب های چوبی، دوربین های فیلمبرداری، و غیره را کاوش می کند.
گاراژ خالی (و سرمازدگی) و تماشای نفس های لرزان آواتار خود که به زمزمه های زمستانی قابل مشاهده تبدیل می شوند. وقتی آن جسد متحرک تبردار یا لباس شب‌خوابی با عجله در گوشه‌ای کور می‌آید، موهای پشت گردن همه بلند می‌شوند و به دنبال آن خنده‌ها و جیغ‌هایی می‌آیند. به زبان ساده، Phasmophobia یک سرگرمی شیطانی است.

Tabletop Simulator

TTS
پلتفرم: PC, Mac
یک تا ده نفره
Tabletop Simulator به دلیل منحصر به فرد بودن، عناوین سنگین وزن دیگر Coop را شکست داد. ممکن است زمانی وجود داشته باشد که بازی‌های آنالوگ فقط برای مخاطبان خاص جذاب باشد، اما امروزه (به‌ویژه در زمان همه‌گیری)، جمع شدن در اطراف یک میز مجازی برای انداختن تاس، خواندن کارت‌ها یا قرار دادن توکن‌ها یک گزینه خوب در شب بازی است.
جهنم، شما حتی می توانید جدول را ورق بزنید اگر ناامید شوید! تعداد نامحسوسی از عناوین چند نفره برای بررسی وجود دارد – ما Hanabi و Betrayal at House on the Hill را توصیه می کنیم. علاوه بر این، ابزارهای ایجاد فرصتی نادر برای ساخت پروژه های رومیزی خود را ارائه می دهند. و بیایید صادق باشیم، طراحی بازی با دوستان یک تجربه مشارکتی/مشارکتی است که هیچ تجربه دیگری ندارد.
این بود از ده بازی برتر Coop که همین الان بتونید بازی کنید با دوستاتون بازی کنید امیدوارم که از این لیست خوشتون اومده باشه که حتما نظراتتون رو برامون بنویسید که بهمون خیلی انرژی میده که بازم مقالاتی مثل ده بازی اوپن ورد که همین الان بازی کنید!!! براتون بزاریم.

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x