top 10 Metroidvanias

ده بازی Metroidvanias که همین الان بازی کنید.

Top 10 Metroidvanias – ده بازی شبه Metroid پلتفرمر اکشن

معرفی سبک Metroidvanias

بازی های پلتفورمر هر چه آنها را دوست دارید اونا رو صدا کنید چه شبه Metroid چه پلتفرمر اکشن مبتنی بر اکتشاف ،  ماجراجویی های بزرگ نقشه یا اونا Metroidvanias بنامید ، این زیر ژانر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. آنچه زمانی یک الگوی طراحی جنایتکارانه استفاده نمی کرد ، به یکی از رایج ترین قالب ها در بازی ها تبدیل شده است. که الان می خوایم بهترین های این سبک برای بازی برای همین الان یعنی لیست top 10 Metroidvanias رو بزاریم.

این امر به ویژه در مورد توسعه دهندگان مستقل صادق است که به نظر می رسد با جبران خشکسالی های طولانی بین عناوین واقعی Metroid و Castlevania با ایجاد چرخش های منحصر به فرد خود در سبک ، بیش از حد راضی هستند.

در حالی که برخی از بازی های سه بعدی فرمول موفقیت را پذیرفته اند (نگاه کنید به: Batman: Arkham Asylum) ، این لیست فقط به منظور وضوح ، عناوین دو بعدی را برجسته می کند. در اینجا ۱۰ Metroidvanias عالی یا همون top 10 Metroidvanias ، بدون ترتیب خاصی ذکر شده است ، که زمان بسیار خوبی را برای گم شدن در آنها خواهید داشت.

Hollow Knight

Hollow-Knight

Hollow Knight  دارای نبردهای جذاب ، زیبایی شگفت انگیز و دشواری هایی است که آن را به یکی از محبوب ترین آثار در این لیست top 10 Metroidvanias تبدیل کرده است. بازیکنان یک شوالیه کوچک را کنترل می کنند تا از سقوط پادشاهی حشرات سالم به عفونت ویرانگر جلوگیری کند. مبارزات بسیار عالی به نظر می رسد و ارتقاء های انعطاف پذیر شما را تشویق می کند تا با ساختارهای مختلف برای مقابله با مجموعه ای از دشمنان سرسخت و کارفرمایان ارعاب آشنا شوید.
یافتن و خرید نقشه برای دیدن جهان می تواند آزاردهنده باشد ، اما شما را مجبور می کند دنیای چشم نواز را درونی کنید. سقف مهارت Hollow Knight ممکن است از Metroidvania متوسط بیشتر باشد ، اما به صبر و مهارت با یک ماجراجویی جذاب که به طور مداوم در طول مدت زمان طولانی بهتر می شود پاداش می دهد. دلیلی وجود دارد که طرفداران وقتی حتی کوچکترین اشاره ای به دنباله طولانی فیلم Hollow Knight: Silksong می کنند ، روی آنتن می روند.

لیست top 10 Metroidvanias:

Bloodstained: Ritual of the Night

Bloodstained

دومین بازی top 10 Metroidvanias هست Bloodstained که ممکن است “Castlevania: Symphony of the Night 2” نیز نامیده شود. پس از همه ، این از مغز متفکر Symphony و کول ایگراشی Castlevania ناشی می شود و بسیاری از عناصر کلاسیک سریال را در بر می گیرد در حالی که ایده های جدید جالب را در بالا معرفی می کند. بازیکنان در حین کشتن دشمنان ماوراءالطبیعه با استفاده از سلاح هایی مانند شمشیر ، تبر ، و البته شلاق ، در قلعه ای گوتیک که سرشار از اسرار است ، کاوش می کنند.

کشتن دشمنان احساس پاداش اضافی می کند زیرا آنها تکه هایی را به زمین می گذارند که قدرت های جالبی را به ارمغان می آورد که می تواند جریان جنگ را تغییر دهد. هرچه تکه های بیشتری جمع آوری کنید ، توانایی شما برای ایجاد بارگذاری های متعدد مناسب هر شرایطی جامع تر است.

وقتی با نیروهای تاریکی مبارزه نمی کنید ، با تکمیل نعمت ها ، کشاورزی ، دستور پخت و پز و سایر سرگرمی های جذاب به ساکنان شهرهای زنده مانده کمک می کنید. از همه بهتر ، یک تن از به روزرسانی های پس از راه اندازی تنها بسته Bloodstained را شیرین کرده است. اگر شما برای چیزی “Vania” بیشتر از Metroid جان خود را از دست داده اید ، Bloodstained یک بازی ضروری است.

 

Yoku’s Island Express

yoku

در top 10 Metroidvanias خود کمی پین بال می خواهید؟ Yoku’s Island Express برای شما مناسب است.

این عنوان خیالی به شما این امکان را می دهد که سوسک سرسپاتی را که به یک توله سگ چسبانده شده و با استفاده از دمپایی ، ضربه گیر و سطح شیب دار به سبک پین بال دزد می زنید ، کنترل کنید. طراحی سطح عالی به این معنی است که دمپایی ها دقیقاً همان جایی هستند که شما نیاز دارید ، و مانند پین بال دزد واقعی ، ضربه زدن به زاویه مناسب می تواند یوکو را به مسیرهای مخفی بفرستد که فقط برای ماهرترین جادوگران قابل دسترسی است.

ممکن است بازی پین بال باشد ، اما شما هنوز هم به دنبال راه های بازکننده ، حواشی جانبی و همچنین روایتی هستید که گیم پلی را در حین باز شدن بالا می برد. ترکیب خلاقانه ایده های به ظاهر متفاوت Yoku باعث می شود که در میان یک ژانر شلوغ فزاینده متمایز شود و جزئ لیست top 10 Metroidvanias ما باشه.

 

Iconoclasts

Iconoclasts

فعالیت های Iconoclasts چهارمین top 10 Metroidvanias بسیار جذاب است ، اما به دلیل داستان شگفت انگیز بالغی که در مورد ایمان و خطرات غیرت مذهبی دارد ، بسیاری را به خود جلب کرد. در این فیلم رابین بازی می کند ، مکانیکی ساده که از اراده آزاد خود و دوستانش در برابر حکومت تئوکراتیک یک رژیم ستمگر دفاع می کند.

بازیگران حمایتی قوی و طرح های چشم نواز شما را تا انتها قلاب می کند و باید مدتها پس از اتمام اعتبار به فکر ماجراجویی باشید. گذر از دنیای طراحی شده خوب نیازمند حل معماهای هوشمند محیطی است که بازیکنان را به چالش می کشد تا از مهارت های خود به طرز فزاینده ای مبتکرانه استفاده کنند.

این طرح مبتکرانه به گالری سرکش جنگهای خیالی رئیس گسترش می یابد. Iconoclasts با داشتن عملکرد عالی در لیست top 10 Metroidvanias هست و ارائه فوق العاده و روایتی متفکرانه ، مجموعه کامل آن است.

 

Ori and the Will of the Wisps

ori
Will of the Wisps پنجمین بازی top 10 Metroidvanias بر اساس اولین ماجراجویی Ori از هر نظر و سپس برخی پیشرفت می کند. ارائه فوق العاده به نظر می رسد به نحوی حتی بهتر به نظر می رسد ، ذخیره خودکار سنتی جایگزین سیستم پیوندهای روح عجیب و غریب اصلی می شود و صاف تر از ابریشم روی چوب ها به نظر می رسد.
پلتفرم آکروباتیک فوق العاده به نظر می رسد ، و این خوب است زیرا به لطف سکانس های فرار پر مخاطره که مهارت های شما را به حد خود می رساند ، بسیاری از آن را انجام خواهید داد. مبارزه این بار نقش برجسته تری را ایفا می کند و اوری با ضربه های غوغایی رضایت بخش ، صدمه را به ارمغان می آورد.
اگر شکستن یک سکانس پلتفورم با انگشتان سفید شما را به گریه نیندازد ، داستان گریان اشک آور و مخالف دلسوز اطمینان می دهد که هنگامی که به نقطه اوج دراماتیک خود رسیدید ، خشکی چشم در خانه وجود نخواهد داشت.

Guacamelee 2

Guacamelee

مانند هر کشتی گیر ، خوان آگوکات نیز نمی تواند برای همیشه بازنشسته بماند. بازگشت او به رینگ تفاوت اساسی با اولین مسابقه اش ندارد ، اما ثابت می کند که او هنوز موفق شده است.

Guacamelee 2 که ششمین بازی top 10 Metroidvanias ماست طراحی سطح اول بازی اول را حفظ می کند ، اما مکانیک تعویض ابعاد یک پیچ و تاب را اضافه می کند و به بازیکنان اجازه می دهد نسخه بعدی زندگی محیط اطراف خود را کشف کنند. برخی از پلتفرم ها در یک قلمرو وجود دارند اما در قلمرو دیگری وجود ندارند و تغییر ماهرانه واقعیت ها در سکانس های سریع تکان دهنده است.

مبارزه با غوغا همچنان یک انفجار بزرگ است و شکل مرغ خوان با به دست آوردن توانایی های جدید ، توانایی آن را بسیار بیشتر می کند. از همه بهتر این است که به جای برچسب گذاری Guacamelee 2 فقط با یک بازیکن دیگر ، به لطف یک همکاری چهار نفره می توانید بازی را به عنوان گروهی از افراد موفق ببینید.

 

Ender Lilies: Quietus of the Knights

Ender Lilies که یکی دیگر از بازی های top 10 Metroidvanias ماست یک گوهر فانتزی تاریک است که شما را در نقش لیلی قرار می دهد ، یک کشیش جوان که قدرت درمان پادشاهی آلوده به بیماری خود را دارد. او هیچ مبارزی نیست ، بنابراین سرپرست او ، شوالیه امبرال ، ریشه کن کردن موضوعاتی را که تبدیل به هیولاها شده اند ،
اداره می کند. عضویت در این تیم افزایش می یابد زیرا شما سرپرستان فاسد را شکست می دهید و آنها را درمان می کنید ، که به شما ملحق می شوند و مجموعه ای از گزینه های تهاجمی سرگرم کننده مانند تیراندازی با کمان یا املا را به شما ارائه می دهند.
نقشه برداری از هر اینچ پادشاهی غول پیکر Ender Lilies به لطف ارتقاء های متعدد ، خرده نان های داستانی جذاب ، مکانیک های پیمایش سرگرم کننده و نبردهای سرسختانه ای که در گوشه و کنار پنهان شده اند ، مفید است. همچنین کمک می کند که بازی کاملاً جذاب باشد و موسیقی متن کشنده ای برای راه اندازی وجود داشته باشد.

Axiom Verge

Axiom
این نامه عاشقانه به سوپر متروید آن حس وهم انگیز انزوا را بازسازی می کند اما به هیچ وجه بازخوانی نیست. به عنوان تریسی ، شما در پی یک آزمایش ناموفق به دنیای بیگانه منتقل می شوید و تنها راه زنده ماندن این است که یک زرادخانه سرسام آور از اسلحه ها را جمع آوری کنید تا از طریق مجموعه ای از دشمنان عجیب و غریب منفجر شوند.
هیچ دو سلاح شبیه هم نیستند و به نظر می رسد هر سلاح گرم برای مبارزه با دشمنان خاص طراحی شده است. یکی توپخانه پرتاب را شلیک می کند. دیگری در حال گشت زنی در دیوار با زنجیرهای اره ای است. حتی سلاحی وجود دارد که می تواند خود واقعیت را مخدوش کند.
شاید هیچ چیز خلاقیت Axiom Verge که هشتمین بازی top 10 Metroidvanias ماست را بهتر از تفنگ آدرس امضای شما نشان ندهد ، ابزاری که باعث “خراب شدن” دشمنان و محیط ها می شود و رفتار و ظاهر فیزیکی آنها را کاملاً تغییر می دهد. نکته برجسته دیگر داستان جذابی است که به عنوان اولین فصل از اسطوره های دقیق برنامه ریزی شده عمل می کند که در Axiom Verge 2 که اخیراً منتشر شده ادامه می یابد.

SteamWorld Dig 2

SteamWorld

روش مختصر توصیف SteamWorld Dig 2 که نهمین بازی top 10 Metroidvanias ماست “از هر نظر بهتر از SteamWorld Dig 1 است”. این بازی یک حلقه قانع کننده از حفاری در زیر زمین برای یافتن گنجینه ، بازگشت به سطح زمین برای خرید ارتقاء و بازگشت به پایین است تا ببینید چقدر بیشتر می توانید حفاری کنید. تعقیب ارتقاء خنک کننده بعدی یا توانایی مفید باعث می شود که ساعت ها از بین بروند و قدرت های جدید با سرعت کامل از بین می روند.
یک سیستم دندانه دار انعطاف پذیر به بازیکنان این امکان را می دهد تا آزادانه با چندین مزیت عالی برای مقابله با هر مانعی که پیش رو دارد ، آزمایش کنند. حل فوق العاده پازل روال حفر را از بین می برد. مبارزه ، اگرچه کامل نیست ، اما کار را به اندازه کافی خوب انجام می دهد. SteamWorld Dig 2 ایده های بسیار خوبی را در یک بسته تنگ بسته بندی می کند و نباید آنها را از دست داد که باعث شده در لیست top 10 Metroidvanias ما باشه. آیا نسخه اصلی را بازی کرده اید یا خیر.

Salt and Sanctuary

salt

Salt and Sanctuary که آخرین بازی top 10 Metroidvanias ماست به اندازه Castlevania با Dark Souls مشترک هستند. دشواری ، پیشرفت ، کلاس سازی و بازرسی از الهام گرفته از FromSoftware به طرز شگفت انگیزی با طراحی دخمه پرپیچ و خم و سطح توانایی ترکیب می شود.
فقط باید مایل به زدن باشید تا واقعاً شاهد درخشش آن باشید. به آن پایبند باشید ، و هم افزایی سرگرم کننده ای از اکتشافات جذاب ، مبارزه متفکرانه و شخصی سازی شخصیت آزاد را تجربه خواهید کرد که باعث می شود ضربه ای را پس از ضربه بزنید و درخواست بیشتری داشته باشید. اگر اوضاع خیلی بد شد ، از یک دوست در تعاونی محلی کمک بگیرید. با دنباله ای در دست ساخت ، اکنون زمان مناسبی برای بازبینی این کلاسیک مستقل مدرن است.
این بود لیست top 10 Metroidvanias ما اگر از این لیست top 10 Metroidvanias خوشتون اومد که امیدوارم خوشتون اومده باشه حتما نظراتتون رو برامون در مورد top 10 Metroidvanias ما بنویسید که خیلی بهمون انرژی میده که بازم براتون بهترین های هر سبک رو مثل بهترین بازی شوتر در حال حاضر و top 10 Metroidvanias در سایت گیمریما براتون بزاریم.

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x