Roguelike

ده بازی روگ لایک برتر که همین الان بازی کنید!!!

۱۰ بازی Roguelike برتر که همین الان بازی کنید

Roguelike راه طولانی را از Rogue پیموده‌اند، و جنبه‌های اصلی چادر مانند permadeath و سیاه‌چال‌های تصادفی بهینه‌سازی و تغییر یافته‌اند تا تکرارهای جدیدی در مفهوم ایجاد کنند. امروزه، بسیاری از Roguelike در عوض سرکش هستند، به این معنی که آنها برخی یا بسیاری از عناصر پیشرفت دائمی را در سطوح مختلف به بازیکن ارائه می دهند تا اطمینان حاصل شود که این تجربه می تواند توسط بازیکنان اختصاصی تکمیل شود.

برخی از بازی‌ها، مانند Returnal، توسعه را مبهم می‌کنند تا عامل تنش را تقویت کنند، در حالی که همچنان تقویت‌کننده‌های قدرتمند دائمی پیشرفت را ارائه می‌کنند، در حالی که برخی دیگر مانند Rogue Legacy قدرت‌های عظیم و آسان برای درک را ارائه می‌دهند.

هر طور که به آن نگاه کنید، قلاب‌های متغیر از اجرا تا اجرا در بازی‌های سرکش، آن‌ها را برای بازی و تجربه جذاب می‌کند، و در طول ساعت‌ها با ساخت‌ها و گزینه‌های مختلف سر و کله می‌زنید. امروز با چه سبک سرکشی باید بازی کنید؟ بیایید نگاهی به برخی از بهترین های فهرست شده بدون ترتیب خاصی بیندازیم.

این لیست براساس سایت Gameinformer گرفته شده.

Hades

HDS

پلتفرم: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC
یکی دیگر از Roguelike های داخل این لیست Hades هست
Roguelike برای مدت طولانی محبوب بوده است، اما Hades احتمالا بهترین نمونه از یک بازی است که این سبک را وارد جریان اصلی واقعی کرده است. با تمرکز شدید بر پیشرفت دائمی، شخصیت‌های فراموش نشدنی و داستانی که به تدریج از دویدن به اجرا در می‌آید، بازیکنان تشویق می‌شوند تا در تلاش برای فرار از اعماق جهنم، سلاح‌ها، سازه‌ها و استراتژی‌های جدید را امتحان کنند.
البته، ممکن است این تازه شروع کار باشد، زیرا بازیکنان می‌توانند در مراحل بسیار چالش‌برانگیزتر انتخاب کنند و در طول زمان با گسترش گزینه‌ها، سبک‌های بازی جدید را باز کنند. قواعدی وجود دارد، و اگر قبلاً این کار را نکرده اید، باید آن را بازی کنید. اوه، و بله، شما می توانید در این بازی نیز تمام کنید.

Slay the Spire

STS
پلتفرم: PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC, iOS, Android
یکی دیگر از Roguelike های داخل این لیست Slay of Spire هست
در ژانر roguelike، deckbuilder به یک زیرژانر فوق‌العاده محبوب تبدیل شده است و سیل عناوین را با فرکانس گیج‌کننده به Steam (و دیگر پلتفرم‌ها!) آورده است. بسیاری از این موارد را می‌توان به Slay the Spire نسبت داد، بازی‌ای که بسیار ساده شروع می‌شود – اما در طول زمان عمق زیادی را ارائه می‌کند.
همانطور که شما قفل شخصیت های جدید، کارت های جدید و امکانات جدید را باز می کنید، سرهم بندی کردن با هر کهن الگوی عرشه و ترکیب مصنوعات وحشی به یک وسواس تبدیل می شود. یک اجبار یک بار دیگر که بسیار سرگرم کننده است و کنار گذاشتن آن دشوار است. آیا می خواهید سعی کنید کل عرشه خود را به یک دست چرخان برش دهید؟
آیا می‌خواهید توده‌ای تایتانیک را که از یک پشته بزرگ پاداش دریافت می‌کند، باد کنید؟ سم؟ دفاع؟ انفجار توپ رعد و برق جادویی؟ انتخاب ها با شماست و سفر یک انفجار است.

Binding of Isaac

TBIA
پلتفرم: PC
یکی دیگر از Roguelike های داخل این لیست Binding of Isaac هست
Binding of Isaac برای قرن ها به عنوان پایه اصلی دنیای سرکش باقی مانده است، و به طور مداوم توسط بسته های توسعه مکرر و غول پیکر که گزینه های جدید، رازها و خطرات جدیدی را اضافه می کند، قدرت جدیدی به او داده می شود. اگر هرگز Roguelike بازی نکرده‌اید، ایجاد ابزارهای مناسب برای دویدن و گرفتن برخی از باس‌های مخفی یا فوق‌قدرتمند یک چیز کامل است، و می‌توانید برای چندین سال با این متغیرها سر و کار داشته باشید.
در حالی که نسخه اصلی Isaac در این مرحله یک دهه از عمر آن می گذرد، محتوای جدید همچنان آن را مرتبط و پر رونق نگه می دارد و The Binding of Isaac: Repentance امسال عرضه شده است.

Dead Cells

DC
پلتفرم: PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC, iOS, Android
سلول‌های مرده عناصر Metroidvania را ترکیب می‌کند و به بازیکنان وظیفه می‌دهد تا راه خود را در دنیای تاریکی پر از باس‌های جسور و قدرت‌های قدرتمند بیابند. پیشرفت دائمی برای کمک کردن وجود دارد، اما ممکن است دویدن‌های زیادی طول بکشد تا چنین تقویتی انجام شود، بنابراین بازیکنان در عوض تشویق می‌شوند تا پیشرفت خود را از طریق گزینه‌های پیمایش ویژه به حداکثر برسانند که به آنها امکان می‌دهد از هر کاوش بیشتر بهره ببرند.
اگر یک استریمر باشید، می توانید بینندگان را به عنوان یک پرنده پرهیاهو بیاورید – یا حتی هنگام مبارزه با رئیس ها، حملات خاصی را به رئیس ها اضافه کنید. Dead Cells همچنین به‌روزرسانی‌های متعددی را دریافت کرده است که بر پایه‌ی عالی ساخته شده‌اند.

Children of Morta

COM
پلتفرم: PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC
این خانواده مطمئناً می دانند که چگونه سرگرم شوند! هنگامی که بارها و بارها در اعماق سیاه چال فرو می روید، یک خدمه شگفت انگیز با توانایی ها و تکنیک های متنوع بسازید. فرقی نمی‌کند بازی‌های دامنه‌دار را دوست داشته باشید یا به صورت کوبنده درون چهره، یکی از شخصیت‌های خانواده مطمئناً با سبک بازی شما همخوانی دارد.
البته، این کمک می کند که همه افراد را طوری بسازید که برای چالش هایی که پیش می آیند آماده باشید، بنابراین قبل از اینکه در نهایت پیروز شوید، آماده باشید تا ماجراهای شکست خورده زیادی داشته باشید. خوشبختانه، شما همیشه در حال پیشرفت به سمت مهارت یا نقطه عطف بعدی خود هستید.

Returnal

RTNL
پلتفرم: PlayStation 5
یکی دیگر از Roguelike های داخل این لیست Returnal هست
این انحصاری پلی استیشن ۵ یک کابوس اتمسفری با ترس علمی تخیلی است، و در هر مرحله مسحور و مجذوب کننده است. بازگشت به طرز درخشانی بسیاری از پیشرفت‌های دائمی را که از دویدن تا دویدن انجام می‌دهید، پوشش می‌دهد، و تضمین می‌کند که سطح تنش شما ثابت می‌ماند و در حین شیرجه رفتن در باس فایت‌های باشکوه گلوله-جهنم متوجه می‌شوید.
غلبه کنید، و اسرار آشکار می شوند، زیرا سلاح های شما پاداش ها و امتیازات فوق العاده قدرتمندی به دست می آورند. اگر ابزاری برای بازی کردن آن دارید، Returnal یک شاهکار سرکش است که باید آن را تجربه کنید.

Darkest Dungeon

DD
پلتفرم: PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC, iOS
یکی دیگر از Roguelike های داخل این لیست Darkest Dungeon هست
در حالی که Darkest Dungeon 2 وعده می دهد که کاوش تاریک را به یک تجربه سرکش خالص تر برساند، نسخه اصلی حاوی عناصر زیادی از جمله permadeath و ساختار تصادفی سیاه چال است. اگر Darkest Dungeon در هر چیزی برتر باشد، حال و هوای منسجمی است که در هر تصمیم طراحی، از توانایی های شخصیت تا روایت صدا، منعکس می شود.
وین جون در نقش راوی یک اجرای کاملاً کیهانی ارائه می‌کند و شما را از هر کشف وحشتناکی به یک نفرت الدریچ دیگر هدایت می‌کند. اگر تاکنون به نحوی از ترس‌های درهم‌رفتن طفره رفته‌اید، وقت آن است که Darkest Dungeon را امتحان کنید – حتما DLC را در آن قرار دهید!

Spelunky 2

SPLK2
پلتفرم: PlayStation 4, Switch, PC
یکی دیگر از Roguelike های داخل این لیست Spelunky 2 هست
مثل ایندیانا جونز است، با این تفاوت که شما زیاد می میرید. بیوم‌های متمایز و گنج‌های مخفی ماجرا را زنده نگه می‌دارند، مرگ پس از مرگ، دویدن پس از دویدن. حتی اگر با برخی ورودی‌های اشتباه از بین برود، در عرض چند ثانیه به زین بازمی‌گردید و در تلاش بعدی بازمی‌گردید.
این حلقه جذاب است و شما همیشه به دنبال این هستید که ببینید در غواصی خود به سمت خطر و ثروت چه چیزی در آینده کشف خواهید شد. اوه، و این یکی دارای پایه است.

Monster Train

MT
پلتفرم: Xbox One, Switch, PC
یکی دیگر از Roguelike های داخل این لیست Monster Train هست
آیا برای احضار یک کامیون از هیولاها برای بازپس گیری جهنم آماده اید؟ جنون عرشه‌سازی Roguelike نوبتی در انتظار شماست تا بتوانید سه طبقه مختلف قطار را با طلسم‌های احضار، آیتم‌ها و قدرت‌های جادویی مختلف مدیریت کنید. مبارزات منظم می‌تواند ذهن شما را به چالش بکشد، اما باس‌ها، که با توانایی‌های ویژه تغییر دهنده بازی کامل می‌شوند، شما را مجبور می‌کنند تا از منطقه راحتی خود خارج شوید و به شما انگیزه می‌دهند که سعی کنید ترکیب‌ها و طرح‌های شکننده بازی خود را ایجاد کنید.
DLC حتی عناصر بیشتری را اضافه کرده است که می توانند در هر بار اجرا وارد شوند، بنابراین برای یک سواری وحشیانه به قطار بروید!

Into The Breach

ITB
پلتفرم: Switch, PC, Stadia
آخرین Roguelike داخل این لیست Into The Breach
مجموعه های کوچکی از ماشین ها را برای نجات جهان تشکیل دهید. یا اگر نمی‌توانید باگ‌ها را جبران کنید، انفجار آن را تماشا کنید. در Into The Breach، هر حرکتی که حریف شما می‌خواهد اجرا کند با تلگراف ارسال می‌شود، بنابراین شما می‌توانید به یک شمارنده عالی دست پیدا کنید – اگر بتوانید آن را در ذهن خود بیاورید.
از برخی جهات، Into The Breach یک بازی پازل استادانه است که به عنوان یک دفاع سرکش از بیگانگان بسته بندی شده است، اما به هر نحوی که بخواهید، از دویدن تا اجرا چیزهای زیادی برای کشف کردن وجود دارد، زیرا قطعات جدید، توانایی ها و قدرت های خود را باز می کنید. تلاش بعدی برای نجات جهان
این بود لیستی از بازی های Roguelike که همین الان می تویند بازی کنید اگر از این مقاله خوشتون اومد حتما نظراتتون رو برامون بنویسید که خیلی بهمون انرژی میده که بازم براتون از این مقاله مثل ده بازی برتر اوپن ورد که همین الان بازی کنید بزاریم.

نوشته های مرتبط

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x