معرفی ۱۰ بازی رومیزی جذاب و سرگرم کننده

معرفی ۱۰ بازی رومیزی جذاب که باید بازی کنید

 

بازی های رومیزی در سال های اخیر بسیار پر رونق شده اند. چیزی که زمانی یک سرگرمی ای بود در بین قفسه ها خاک میخورد، الان به یک انتخاب اصلی برای بازی تبدیل شده است.

شما نمی‌توانید هر عنوان داغ جدیدی را که در اینترنت میبینید، خریداری کنید، اما همچنین نمی‌خواهید زمان خود را برای انجام همان بازی‌های قدیمی که والدینتان در کمد لباس نگه می‌دارند تلف کنید. اینجاست که این لیست ما می تواند کمک کند.

ما با همراه باشید تا به معرفی ۱۰ بازی رومیزی جذاب بپردازیم. البته توجه داشته باشید که این لیست ترتیب خاصی ندارد.

 

۱- ۷ Wonders

رومیزی 7wonders

۷ Wonders  که با نام عجایب هفت گانه در ایران شناخته میشود اولین بازی ای هست که ما قصد معرفی آن را داریم.

این بازی آسان و قابل فهم است و حتی شما وقتی برای اولین بار آن را بازی میکنید احتمالا در فهم آن دچار چالش جدی ای نخواهید شد، این یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این بازی است.

۷ Wonders یک بازی رومیزی با کارت است که بر اساس عجایب هفتگانه دنیای باستان است که هر کدام دارای نقاط قوت متفاوتی هستند. این نقاط قوت به شکل توانایی جدید است که نحوه بازی شما را تغییر می‌دهد. یکی ممکن است به شما قدرت بیشتری برای مبارزه بدهد، در حالی که دیگری به شما اجازه می‌دهد کارت‌هایی را از بین کارت های دور انداخته شده پس بگیرید. این بازی در سه دور موضوعی به نام “عصر” پیش می‌رود، از نجاری و تجارت اولیه، تا ظهور کارخانه‌های چوب بری و بازارها، و با ظهور گروه‌های کارگری و اصناف تجاری به پایان می‌رسد.

“افزایش سرعت برای هر عصر جدید، چندین استراتژی را به حرکت در می آورد. با تمام شدن انبوه کارت‌های اشتراکی، بازیکنان فقط می‌توانند با تعامل با سایرین روی میز کارت‌های اضافی کسب کنند. آن لحظات پایانی یک عصر، هر کارتی را مهم می‌کند، زیرا ممکن است به طور ناخواسته به رقبای خود امتیازهای پیروزی بیشتری بعداً در بازی بدهید. در هر عصری بازی تغییر می کند و بازیکنان را مجبور می کند تا استراتژی های خود را در اواسط بازی تغییر دهند. هر بار که آن را بازی کردم، یک تجربه کاملا متفاوت بوده است.” – Josh Rios

 

قیمت حدودی آن در ایران بین ۳۵۰ – ۵۰۰ هزار تومان است.

تعداد: ۲-۷ بازیکن

زمان: ۳۰ دقیقه

محدودیت: +۱۰ سال

 

۲- Blood Rage

blood rage رومیزی

Blood Rage یک بازی کنترل منطقه در عصر وایکینگ است که در دوران آخرالزمان نورس معروف به Ragnarok است. اگر بازی های کلاسیکی مانند Risk یا Axis & Allies را بازی کرده‌اید، نیمی از راه را برای درک اینکه چه چیزی بازی را بسیار جذاب می‌کند، رسیده‌اید. حرکت دادن مهره ها روی نقشه بسیار سرگرم کننده است، و Blood Rage دلایل زیادی برای انجام این کار به شما ارائه می دهد. اما چیزی که بازی را بسیار سرگرم کننده می کند این است که از تاس برای جنگیدن در نبردها استفاده نمی کنید. در عوض، بازیکنان برای تقویت دست خود و آماده شدن برای جنگ به تهیه یک پیش نویس کارت وابسته هستند.

“همان مکانیزم‌هایی که بازی‌هایی مثل Magic: The Gathering را بسیار سرگرم‌کننده می‌سازند، به جذابیت ماندگار Blood Rage نیز کمک می‌کنند.” Charlie Hall-

 

قیمت این بازی رومیزی در این زیاد است و شاید شما مجبور شوید برای تهیه آن بیش از ۱ میلیون تومان هزینه کنید.

قیمت حدودی آن در ایران بین ۱ تا ۲ میلیون تومان است.

تعداد: ۲-۴ بازیکن

زمان: ۶۰-۹۰ دقیقه

محدودیت: +۱۴ سال

 

۳- Cach’N Guns

رومیزی cash n guns

این بازی رومیزی در ایران تحت عنوان ” نارو” بیشتر معروف است.

گاهی اوقات راز داشتن یک مهمانی عالی این است که نوع مناسبی از پارتی بازی را برای شکست در لحظه مناسب انجام دهید. یکی از بهترین ها Cash’n Guns است – اساساً نسخه رومیزی Reservoir Dogs کوئنتین تارانتینو، بدون آن همه آدم ربایی مزاحم و مثله کردن های خونین.

شما نقش گروهی از تبهکاران را دارید که اکنون پس از یک سرقت پر پول، دور هم جمع شده اید تا تقسیم غنائم کنید. جنگ اینجا آغاز میشود! در آغاز هر دست باید به سمت یکی تفنگ تان را بگیرید و یا به آن گلوله مشقی بزنید و یا گلوله واقعی. بازیکنی که گلوله واقعی میخورد در آن دست حق برداشت قنائم را ندارد. بیشتر از این بازی را توضیح نمیدهیم تا خودتان آن را تجربه کنید!

 

قیمت حدودی ورژن اصلی بازی را اگر بخواهید تهیه کنید حدود ۱ میلیون تومان است اما ورژن ایرانیزه شده آن نیز موجود است که با قیمت تقریبا ۳۰۰ هزار تومان میتوانید آن را تهیه کنید.

تعداد: ۴-۸ بازیکن

زمان: ۳۰ دقیقه

محدودیت: +۱۰ سال

 

۴- Splendor

splendor رومیزی

افرادی که هرگز Splendor را بازی نکرده‌اند ممکن است در درک دلیل اعتیادآور بودن بازی کمی مشکل داشته باشند. مکانیک ساده است: بازیکنان نقش تاجران جواهرات رنسانس را بر عهده می گیرند که سعی می کنند بهترین مجموعه جواهرات را جمع آوری کنند. در هر نوبت، یا توکن جواهر جمع‌آوری می‌کنید، از توکن هایی که قبلاً داشتید برای خرید کارت‌های جواهر استفاده می‌کنید، یا یک کارت جواهر برای خرید بعدی رزرو می‌کنید.

با گذشت زمان، جواهراتی که می‌خرید به شما امتیاز می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا جواهرات بزرگ‌تر و بهتری بخرید، و مجموعه شما در نهایت به شما کمک می‌کند تا یک سری کارت مخصوص را به دست آورید، که امتیاز بیشتری به شما می‌دهد. این یک نوع طرح هرمی مبتنی بر جواهر است، که در آن همه شما فقط سعی می کنید سریعتر از هرم بالا بروید. شما باید جواهر بخرید، آن جواهر برای شما امتیاز دارند و هر بازیکنی که زودتر به امتیاز ۱۵ برسد برنده بازی خواهد بود.

 

قیمت حدودی این بازی رومیزی جذاب در ایران بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است

تعداد: ۲-۴ بازیکن

زمان: ۳۰ دقیقه

محدودیت : +۱۰ سال

 

۵- Welcome To…

رومیزی welcome to

شاید تا به حال نام ژانر بازی‌های رومیزی «بنداز(تاس) و بنویس» را نشنیده باشید، اما شاید معروف‌ترین نمونه آن را بازی کرده‌اید: Yahtzee. مقداری تاس بیندازید، اعدادی را که به دست می‌آورید بنویسید و تاس‌ها را کنار هم بگذارید تا کسی برنده شود. این یک مکانیزم مناسب است، اما چیزی که همیشه مورد نیاز است، یک موضوع عالی برای همراهی با آن بود.

این جادوی Welcome To… است، یک بازی «بنداز و نوشتنی» لذت بخش درباره ساختن بخش های فرعی در کالیفرنیای دهه ۱۹۵۰٫ بازیکنان به جای تاس انداختن کارت می کشند که به سرعت بازی کمک می کند. اما این بازی در واقع آزادی بسیار بیشتری را در آنچه بازیکنان در این برگه‌های امتیازدهی طراحی شده خاص می‌نویسند، اجازه می‌دهد. آیا با این دسته کارت های جدید به ساخت و ساز در امتداد یک خیابان ادامه می دهید یا شروع به پر کردن خیابان بعدی می کنید؟ در مورد نرده ها، پارک ها و استخرها چطور؟

“در پایان، این فقط در مورد اعداد درست در نوبت شما نیست، بلکه این است که با آن اعداد در برگه خود چه می کنید و چگونه در استراتژی کلی شما نقش دارند. برای بازی انفرادی، برای خانواده ها و حتی برای گروه های بزرگ عالی است. تنها چیزی که نیاز دارید یک برگه امتیاز از صفحه و یک مداد است و آماده بازی هستید.” –CH

 

قیمت حدودی این بازی در ایران بین ۳۰۰-۴۰۰ هزار تومان است.

تعداد: ۱-۱۰۰ بازیکن

زمان: ۲۵ دقیقه

محدودیت: +۱۰ سال

 

 

۶- Hive

hive رومیزی

Hive یک بازی رومیزی ای است که بر خلاف ظاهرش بسیار مهیج است.

Hive یکی از آن بازی‌های تخته‌ای ساده و جذاب است که بدون تنظیمیات خاصی، قوانین قابل دسترس و قطعات رضایت‌بخشی سنگین است. از نظر قوانین، جایی بین دومینو و شطرنج است و دارای تم حشره است. هر کاشی نشان دهنده نوعی حشره (یا عنکبوت) است که هر کدام نقشی متمایز دارند. قوانین ساده هستند و به طور منطقی بر روی یکدیگر بنا می شوند، بنابراین برای یادگیری همه آنها فقط به یک نمایش سریع نیاز دارید.

بدون تخته و بدون تنظیمات دقیق به این معنی است که تنها چیزی که برای بازی Hive نیاز دارید یک فضای خالی و نسبتاً مسطح است. از یک طرف، این یک بازی دو نفره است، بنابراین برای گروه ها عالی نیست. از طرف دیگر، فقط به دو بازیکن نیاز دارد، بنابراین نیازی به پیدا کردن گروهی برای لذت بردن از آن ندارید. بازی‌ها نیز فقط حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد، بنابراین سریع میتوانید آن را جمعش کنید.

هدف بازی گرفتن و تسخیر کردن ملکه حریف هست و همچنین اجازه ندادن به حریف برای تسخیر ملکه ی شما.در نهایت بازیکنی که بتواند ملکه دیگری رو تصاحب بکند برنده بازی هست.

در این بازی هر بازیکن حشرات مختلفی داره که هر حشره قابلیت حرکتی و یا قدرت حرکتی متفاوتی داره که باید در بهترین زمان ممکن از اون قطعه و حشره استفاده بکند.

 

قیمت حدودی این بازی بین ۴۰۰-۶۰۰ هزار تومان است.

تعداد: ۲ بازیکن

زمان: ۲۰ دقیقه

محدودیت: +۹ سال

۷-  Codename

رومیزی codename

بازی رومیزی Codenames  یک بازی رومیزی در دسترسی و جذاب است که شما به راحتی میتوانید با دیگران حتی وقتی کنار هم نیستید به صورت آنلاین بازی کنید!

بیست و پنج کارت کلمه رمز، هر کدام با یک اسم واحد، در یک شبکه پنج در پنج قرار داده شده اند که نشان دهنده ماموران مخفی در میدان است. بازیکنان به یک تیم قرمز و آبی تقسیم می شوند و هر تیم یک رهبر به نام spymaster می گیرد. به مدیر جاسوس کلیدی داده می‌شود که مشخص می‌کند کدام یک از ۲۵ کارت با اسم رمز موجود در شبکه نشان‌دهنده ماموران مخفی طرف آن‌ها هستند، آن ماموران به کدام تیم (قرمز یا آبی) اختصاص داده شده‌اند، و کدام کارت‌ها نماینده غیرنظامیان بی‌گناه هستند.

برای برنده شدن در بازی، جاسوسان به بقیه اعضای تیم خود نیاز دارند تا ماموران مخفی خود را به درستی شناسایی کنند، اما تنها راهی که می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند، دادن سرنخ های یک کلمه ای و یک عدد است که نشان می دهد این سرنخ برای چند کارت کاربرد دارد.

به عنوان مثال، یک جاسوس که تلاش می کند تیم خود را وادار کند تا اسم رمز NEEDLE و AMBULANCE را انتخاب کند، ممکن است بگوید “medical two”.

 

قیمت حدودی این بازی در ایران ۱۰۰-۳۰۰ هزار تومان است.

تعداد: ۲-۸ بازیکن

زمان: ۱۵ دقیقه

محدودیت: +۱۴ سال

 

۸- Klask

klask رومیزی

بازی‌های مهارتی نوعی از بازی‌های رومیزی خاص هستند که در چند سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده است، اما هیچ کدام به اندازه Klask موفق نبوده است.

Klask مانند ترکیبی از بازی کلاسیک فولکلور کانادایی Crokinole و هاکی روی هوا بازی می کند و خوشبختانه فضای بسیار کمتری را در خانه شما نسبت به یکی از آن بازی های دیگر اشغال می کند. بازیکنان در دو طرف یک سطح چوبی کوچک بازی می نشینند که حدود شش یا هشت اینچ از میز بلند شده است. در زیر آن سطح برجسته، آهنربایی را نگه می‌دارند که مهاجمی را در بالای تخته کنترل می‌کند. بازی با شروع بازی با جوان‌ترین بازیکن شروع می‌شود و سعی می‌کند با مهاجم خود توپ پلاستیکی کوچک را وارد دروازه حریف بکند.

 

قیمت حدودی این بازی رومیزی بین ۳۰۰-۵۰۰ هزار تومان است.

تعداد: ۲ بازیکن

زمان: ۱۰ دقیقه

محدودیت: +۸ سال

 

۹- Marvel Champions: The Card Games

رومیزی marvel

به سمت چالش‌ها به پا خیزید!

راینو در خیابان‌های نیویورک شورش به پا کرده!کلاو با زیرکی یک تیم از جنایت کاران خطرناک دور هم جمع کرده!آلترون تهدید به جنگ اتمی کرده و حالا جهان به قهرمانانش نیاز دارد تا این شروران را متوقف کنند!

این بازی از نوع همکاری مشترک ۱ تا ۴ نفره است که شما در نقش شخصیت‌های شگفت انگیز و محبوبتان برای متوقف کردن شروری که توسط بازی کنترل می‌شود تلاش می‌کنید!طرفداران دلداده داستان های مارول قطعا عاشق این بازی خواهند شد.

 

قیمت حدودی این بازی بین ۳۰۰-۶۰۰ هزار تومان است.

تعداد: ۱-۴ بازیکن

زمان: ۴۵ تا ۹۰ دقیقه

محدودیت: +۱۴ سال

 

۱۰ – Stogite

stogite رومیزی

بازی استوژیت یکی از جالب ترین و با مزه ترین بازی های رومیزی است که هر نوع آدمی و از هر نوع سلیقه ای را میتواند جذب خودش بکند. فرقی نمیکند که در جمع دوستانتان هستید یا خانوده، این بازی شما را میخکوب خواهد کرد.

داستان از این قرار است که به شما یک سری کارت داده خواهد شد و این کارت ها شامل یک عکس یا یک نقاشی مفهومی هستند. وقتی نوبت شما شد، باید یک جمله،کلمه،قصه، ضرب المثل در وصف آن کارت بگید و بازیکنان دیگر هم بر اساس اون چیزی که شما گفتید باید یک کارت از بین کارت های خودشان رو کنند. در نهایت همه کارت ها روی میز گذاشته میشود و بازیکنان باید رای بدهند که کارت شما کدام یکی بوده است.

اگر همه بازیکنان درست حدس بزنند شما میبازید چرا که خیلی واضح گفتید و اگر هم هیچکس نتواند حدس بزند باز هم شما بازنده اید زیرا که حتما سخت و گیج کننده آن را بیان کردید طوری که نتوانست آن را بفهمد.

شما در این بازی باید قدرت تخیل و داستان پردازی خودتان را به رخ دیگران بکشید.

قیمت حدودی این بازی رومیزی بین ۲۰۰-۴۰۰ هزار تومان است.

تعداد: ۲-۸ بازیکن

زمان: ۳۰ تا ۶۰ دقیقه

محدودیت: +۸ سال

 

 

این بود لیستی از ۱۰ بازی رومیزی فوق العاده که شمارا شگفت زده خواهد کرد. اگر اهل بازی رومیزی نیز نیستید حتما پیشنهاد میکنیم یبار آن را امتحان کنید. به تازگی کافه های بازی زیادی تاسیس شده اند که شما میتوانید آن هارا تجربه کنید و از بازی با آنها لذت ببرید. فقط بازی های کامپیوتری نیستند که میتوانند شمارا سرگرم کنند.

اگر خارج از ایران هستید همه این بازی هارا میتوانید از آمازون  خریداری کنید و اگر داخل ایران نیز هستید سایت های زیادی هستند که به فروش بازی رومیزی مشغول هستند. کافیست اسم بازی را در گوگل سرچ کنید.

همچنین مسلما بازی های زیاد و خوب دیگری هستند که ما آن هارا در این لیست ده تایی مان نیاورده ایم. بنابراین اگر قسمت دوم این لیست را هم میخواهید حتما برایمان کامنت کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: چند نکته کلیدی برای بردن بازی ها در فیفا ۲۲

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x