pas

بررسی Xbox Game Pass 2021 آیا ارزش خرید دارد؟

بررسی Xbox Game Pass 2021: آیا ارزش خرید دارد؟

در طول سال گذشته، Xbox Game Pass مجموعه ای از عناوین EA را به این سرویس اضافه کرده است. همچنین کوه‌هایی از بازی‌ها ، از کوچک‌ترین عناوین مستقل تجربی تا بلاک‌باسترهای AAA را اضافه کرده است. مایکروسافت قابلیت استریم عناوین Xbox Game Pass را از فضای ابری به دستگاه های اندرویدی شما اضافه کرد.

همانطور که به سال ۲۰۲۲ نگاه می کنیم، فکر کردم نگاهی به روز به چند سال گذشته و نحوه رشد و گسترش این سرویس بیندازم. در اینجا چند فکر در مورد Xbox Game Pass در سال ۲۰۲۱ وجود دارد و اینکه آیا ارزش زمان و هزینه شما را دارد یا خیر (اسپویل: اینطور است.)


Xbox Game Pass چی هست اصلا؟

برای افراد ناآشنا، Xbox Game Pass یک سرویس اشتراک بازی های ویدیویی مانند نتفلیکس است که همه چیز می توانید بخورید از مایکروسافت. این سرویس از زمان نگارش بر روی کنسول‌های Xbox One، کنسول‌های Xbox Series X و S، رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های Android در دسترس است و از آن زمان به وب گسترش یافته است و به دستگاه‌های iOS، کروم‌بوک‌ها و بسیاری دیگر دسترسی پیدا کرده است.

Xbox Game Pass در سه مدل ارائه می شود. «Xbox Game Pass» به شما امکان دسترسی به کتابخانه بزرگی از بازی‌های کنسول Xbox را می‌دهد. «Xbox Game Pass برای رایانه شخصی» به شما امکان دسترسی به کتابخانه بزرگی از بازی‌ها را در رایانه شخصی ویندوز ۱۰ خود می‌دهد.

GPC

و در نهایت، «Xbox Game Pass Ultimate» به شما امکان دسترسی به تمام بازی‌های کنسول‌های ایکس‌باکس، رایانه‌های شخصی ویندوز ۱۰ و مجموعه‌ای از بازی‌ها را برای پخش از فضای ابری به رایانه شخصی، اندروید و دستگاه‌های مدرن وب‌پسند می‌دهد. Xbox Game Pass Ultimate همچنین شامل Xbox Live Gold است که برای بازی های چند نفره در کنسول های Xbox مورد نیاز است.

هر سطح دسترسی روز اول به تقریباً تمام بازی‌های انحصاری و فرست پارتی مایکروسافت را تضمین می‌کند که به لطف خرید ZeniMax و همه استودیوهای زیرمجموعه آن توسط مایکروسافت، در سال‌های اخیر به میزان غیرعادی گسترش یافته است. نه تنها عناوین داخلی مایکروسافت در Xbox Game Pass مانند Halo، Forza و غیره به صورت فوری در دسترس خواهند بود، بلکه اکنون شامل بازی‌های Bethesda مانند Fallout و The Elder Scrolls، بازی‌های نرم‌افزار id مانند DOOM و Wolfenstein از Machine Games می‌شود.

GP DI

مایکروسافت همچنین قراردادی با EA برای Xbox Game Pass Ultimate منعقد کرده است و ده‌ها اثر کلاسیک از کتابخانه پشتی EA از جمله Dead Space، Mass Effect و موارد دیگر را اضافه کرده است.

اگر قصد دارید از هر سرویسی استفاده کنید، بدیهی است که Game Pass Ultimate بهترین است.

گیم پس برای کنسول و Game Pass برای PC به ترتیب ۹٫۹۹ دلار و Xbox Game Pass Ultimate 14.99 دلار است. اگر قصد دارید از هر سرویس در چندین دستگاه استفاده کنید، به جای خرید جداگانه Xbox Live Gold، Game Pass و Game Pass برای رایانه شخصی، بدیهی است که Game Pass Ultimate بهترین است. مایکروسافت همچنین یک پیشنهاد مقدماتی برای تبدیل اشتراک‌های طولانی مدت Xbox Live Gold به طور مستقیم به Xbox Game Pass Ultimate برای کسانی که هنوز تبدیل نکرده‌اند، دارد.

GPPC

هنگامی که مشترک، حساب پیوست شده بلافاصله به همه بازی‌های موجود در فهرست کامل بازی‌های Xbox Game Pass و فهرست Xbox Game Pass برای بازی‌های PC دسترسی پیدا می‌کند، گویی که آنها مجوزهایی هستند که حساب متعلق به آن حساب است. در ایکس باکس، می‌توانید بازی‌های موجود در کتابخانه خود را در بخش Xbox Game Pass پیدا کنید.

در رایانه شخصی، گیم پس از طریق برنامه جدید Xbox برای ویندوز ۱۰ وجود دارد. برای دسترسی به گیم پس در فضای ابری، می‌توانید برنامه را در Android بگیرید یا از برنامه Xbox در رایانه شخصی استفاده کنید. برای iOS و کروم‌بوک‌ها، می‌توانید از وب‌سایت xbox.com/play استفاده کنید، زیرا خط‌مشی‌های فروشگاهی ضدرقابتی اپل عملاً ابر Xbox Game Pass را ممنوع می‌کند.

چه چیز Xbox Game Pass عالیه؟

این دلیل اول جای تعجب نخواهد داشت: بازی ها. بازی ها، بازی ها، بازی ها و بازی های بیشتر. جای تعجب نیست که Xbox Game Pass مملو از بازی های ویدیویی است، در هر شکل و اندازه، همه نوع و سبک، بودجه های بزرگ و کوچک برای همه نوع مردم.

مایکروسافت تمام بازی‌های روز و تاریخ خود را به Xbox Game Pass اضافه می‌کند، از جمله بزرگترین عناوینش مانند Halo Infinite و Forza Horizon 5. این نشان دهنده تعهد و ثبات زیادی نسبت به پلتفرم است، به روشی مشابه با نحوه ساخت نتفلیکس و دیزنی پلاس. خدمات خود را با محتوای “اصیل” انحصاری ارتقا دهند.

به معنای واقعی کلمه چیزی برای همه در اینجا وجود دارد.

بسیاری از بازی‌هایی که مایکروسافت برای گیم پس می‌سازد نیز از به‌روزرسانی‌های مداوم لذت می‌برند. عناوینی مانند Sea of Thieves، State of Decay، Minecraft Dungeons و دیگران پس از عرضه، از پشتیبانی بسیار زیادی برخوردار می شوند. باید تعجب کنید که Xbox Game Pass تا چه اندازه بودجه این تلاش‌ها را تامین می‌کند، با توجه به اینکه درگیر نگه داشتن افراد در عناوین شما باعث می‌شود مردم با سرویس اشتراک شما نیز درگیر شوند.

GPXS

خارج از کتابخانه بزرگ بازی های خود مایکروسافت، بهترین بازی های گیم پس شامل عناوینی از ناشران بزرگ شخص ثالث نیز می شود. در رایانه شخصی، عناوینی مانند Football Manager از سگا و Crusader Kings III از Paradox داریم. در کنسول، کتابخانه وسیعی از بازی‌های کلاسیک EA، از جمله Mass Effect و Dead Space داریم. در دستگاه های تلفن همراه، می توانید بازی هایی مانند Streets of Rage 4 و Hades را بدون نیاز به کنترلر انجام دهید.

به معنای واقعی کلمه چیزی برای همه در اینجا وجود دارد، صرف نظر از روش، اولویت و سطح توجه. حجم زیاد و تنوع Xbox Game Pass را نمی توان دست کم گرفت.

از نظر ساعت‌های سرگرمی محض به ازای هر هزینه، Xbox Game Pass بی‌رقیب است.

برخی از توسعه‌دهندگان نگرانی‌های خود را درباره ارزش آن‌ها در مورد گنجاندن گیم پس ابراز کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد داده‌ها نشان می‌دهند که گنجاندن گیم پس در برخی موارد به جای اینکه به آنها آسیب برساند، در واقع به فروش خرده‌فروشی کمک می‌کند. برای مثال Sea of Thieves با وجود اینکه بخشی از Xbox Game Pass برای رایانه شخصی بود، همچنان پرفروش‌ترین در Steam باقی ماند.

مواقعی وجود داشته است که من به سادگی تصمیم گرفتم یک بازی را امتحان کنم و چیز جدیدی برای دوست داشتن پیدا کردم. Star Renegades یکی از این نمونه ها برای من است، در کنار Hades و Monster Train و عناوین مختلف مستقل دیگر. در نهایت قابلیت دسترسی کلید Xbox Game Pass است. و برای این منظور، مایکروسافت توانایی پخش مستقیم عناوین Game Pass را به هر دستگاهی، بدون توجه به جایی که هستید (به شرط داشتن یک اتصال اینترنتی نیمه مناسب) ارائه کرد.

بسیاری از این بازی ها حتی با کنترل های لمسی عرضه می شوند. و اگر اتصال اینترنت شما کیفیت مناسبی داشته باشد، می توانید بازی های جدید را در هر کجا و در هر زمان کشف کنید.

GP NEW

گیم پس نه تنها باعث شده است که من عاشق بازی های جدید، بلکه استودیوهای کاملاً جدید شوم، با توجه به اینکه اکنون می خواهم کار و بازی های آینده آنها را دنبال کنم. گیم پس فقط وسیله ای برای بازی نیست، بلکه طرفدارانی نیز هست، که یکی از زمینه های پلتفرم است که من فکر می کنم مایکروسافت می تواند از جهاتی برای توسعه دهندگان بهبود بخشد.

ارزششو داره؟

احساس می‌کنم حتیکسانی که از ایکس‌باکس و مایکروسافت بدشون میاد در این سیاره به سختی می‌توانند دلیلی برای دوست نداشتن این سرویس پیدا کنند. با حداکثر ۱۵ دلار در ماه، به تمام بازی‌های استودیوی بازی‌سازی Xbox دسترسی کامل دارید، و به زودی، تمام بازی‌های ZeniMax Media، تعداد زیادی بازی کلاسیک EA و بازی‌های شخص ثالث مختلف، بدون سؤال.

برای هرکسی که می‌خواهد با صرفه‌جویی در هزینه بازی کند، برای دیگرانی که صرفاً کاوش و کشف همه چیز را می‌خواهند، و برای کسانی که می‌خواهند بازی‌های خود را در حال حرکت ببرند، گیم پس به سادگی خدایی است.

خب این بود از معرفی و بررسی کوتاهی از گیم پس اگر از این بررسی خوشتون اومد حتما نگاهی بندازید به مقاله ها زیر و حتما نظراتتون رو برامون بنویسید.

بازی های جدید گیم پس ژانویه ۲۰۲۲

 

 

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x