Fortnite

۱۰ نکته کلیدی برای بهتر بازی کردن در Fortnite

۱۰  نکته کلیدی برای گرفتن ویکتوری رویال در Fortnite

 

در نظر گرفتن برخی نکات Fortnite ، شانس بقای شما را در نبرد رویال به میزان قابل توجهی افزایش می دهد، زیرا هم زیبایی بصری و هم مکانیزم با گذشت هر فصل به تکامل خود ادامه می دهند. علی‌رغم این تغییرات، گیم‌پلی اصلی در Fortnite تا حد زیادی ثابت است، بنابراین تسلط بر اصول اولیه شما را هم الان و هم در آینده در جای خوبی قرار می‌دهد.اینجاست که نکات Fortnite ما مطرح می‌شود، تا به شما کمک کند کیفیت بازی خودتان را بهبود ببخشید.

شاید بگویید Fortnite چندین سال است که منتشر شده است و بازیکنان قدیمی دیگر قابل دسترس نیستند، اما باید بگویم اشتباه میکنید! شما اگر اصول بازی را رعایت کنید و تمرین زیاد بکنید میتوانید در این بازی پیشرفت کنید.

 

۱- انتخاب مکان مناسب برای شروع خیلی مهم است

Fortnite

مکان‌های نام‌گذاری‌شده معروف زیادی را روی نقشه خواهید دید، و اگرچه این مکان‌ها بیشترین لوت را دارند، اما در ابتدا اکثر بازیکنان در آنجا فرود می آیند. یک نقطه فرود را در فاصله مناسبی از مسیر اتوبوس و جایی نه چندان شلوغ در نظر بگیرید، اما همیشه هنگام پرواز مراقب اطراف خود باشید و در صورت مشاهده مکان دیگری آماده باشید که مقصد را تغییر دهید.

بازیکنانی که همان منطقه را هدف قرار می دهند، به یاد داشته باشید که گلایدر شما به محض اینکه به ارتفاع معینی از سطح زمین برسد به طور خودکار باز می شود، بنابراین پایین ترین نقطه را هدف بگیرید تا چتر تان پیش از موعد باز نشود.

 

۲- بهترین اسلحه ها و ابزار هارا انتخاب کنید

Fortnite
در Fortnite سلاح‌ها مهم‌ترین آیتم‌هایی هستند که به دست شما می‌رسد، زیرا بدون آن‌ها نمی‌توانید آسیب زیادی وارد کنید و حریفانی را که بین شما و Victory Royale ایستاده‌اند شکست دهید. برای شناسایی کیفیت این اسلحه ها به رنگ آنها توجه کنید:

 

Common – طوسی

Uncommon – سبز

Rare  – آبی

Epic  – بنفش

Legendary  – نارنجی

Mythic  – طلایی

 

سلاح‌های کمیاب‌تر آسیب بیشتری وارد می‌کنند، بنابراین اگر همان اسلحه را با رنگ کمیاب‌تر ببینید، همیشه ارزش تعویض را دارد. هنگامی که دنبال اسلحه و مهمات خود در طول مسابقه هستید، باید سعی کنید حداقل یک سلاح دور برد مانند Rifle یا کمان، یک سلاح نزدیک برد مانند SMG یا تفنگ ساچمه ای، و در حالت ایده آل چیزی منفجره داشته باشید تا به مقابله با هر دشمنی که با آن برخورد می کنید برسید.

همچنین به داشتن شیلد یا یک Med Kit توجه داشته باشید.

 

۳- در دید نباشید

Fortnite

هرگز نباید مستقیماً در مناطق باز بدوید، مگر اینکه کاملاً مجبور باشید، زیرا این ساده‌ترین راه برای شناسایی توسط حریف است، که سپس می‌توانند به سمت شما شلیک کنند یا شما را دنبال کنند و در حالی که شما از حضورشان بی‌خبر هستید، تله بگذارند. به جای آن، بیرون ساختمان ها در کنارشان راه بروید یا از میان درختان حرکت کنید تا تا حد امکان پوشش خود را حفظ کنید.

پنهان شدن در داخل بوته های بزرگ به شما این امکان را می دهد که پنهان بمانید در حالی که همچنان می توانید به دنبال دشمنان به اطراف نگاه کنید، و حتی خم شدن (با زدن R3) در داخل بوته های کوچک می تواند شما را از چشم دشمنان پنهان کند.البته توجه کنید اگر وقتی در حالت چند نفره بازی میکنید و یار شما میمیرد و آن را Shake  میکنند مکان شما را لو میدهد؛البته تنها برای چند ثانیه.

 

۴- همیشه حالت تهاجمی نداشته باشید

Fortnite

اگر دشمنی را دیدید، نیازی نیست عجله کنید و فوراً با آنها وارد نبرد شوید. شلیک گلوله از راه دور فقط موقعیت مکانی شما را لو می دهد، بنابراین باید سعی کنید قبل از حمله به آنها نزدیک شوید ، مگر اینکه در تیراندازی ماهر هستید و یک سلاح دور برد خوب دارید. حالت ایده آل این است که از پشت آنها را غافلگیر کنید.

اگر دیدید بازیکنان دیگر در حال مبارزه هستند، آنها را رها کنید تا خودشان باهم درگیر شوند و هنگامی که یکی از آنها حذف شد، می توانید به سرعت وارد عمل شوید و قبل از اینکه فرصتی برای بهبودی و تجدید سپر خود داشته باشند، به سمت آنها حمله کنید.

 

۵- در Build  کردن ماهر شوید

Fortnite

در Fortnite برای برنده شدن در مسابقات نیازی نیست که بتوانید در یک لحظه قلعه های آنچنانی برای خودتان بسازید، اما این که بتوانید به سرعت یک سازه دفاعی اولیه را به دست آورید قطعا می تواند به شما کمک کند تا از خطر تیر ها خلاص شوید. سه دیوار به شکل ایستاده با سطح شیب دار در وسط از شما در برابر شلیک گلوله از جلو یا کناره ها محافظت می کند، در حالی که به شما اجازه می دهد تا از بالا نگاه کنید و اگر می توانید ببینید حریف کجاست، به حمله آنها پاسخ دهید.

 

۶- تا آنجا که میتوانید رد پای خودتان را بپوشانید

Fortnite

یافتن درهای باز راهی مطمئن برای دانستن این است که بازیکن دیگری قبلاً از این منطقه عبور کرده است و ممکن است هنوز در نزدیکی باشد، بنابراین مطمئن شوید که هر ورودی را پشت سر خود ببندید تا موقعیت خود را لو ندهید. اگر قصد کمپ زدن در یک منطقه را دارید، می‌توانید سازه های اطراف خودتان را  خراب کنید تا دشمنانی که پس از آن وارد می‌شوند در حالت آماده باش نباشند.

همچنین، هنگام برداشت چوب از درختان بلند ارزش آن را ندارد که ضربه نهایی را وارد کنید، زیرا در این صورت بازیکنان می توانند ببینند که یک درخت یکدفعه ناپدید شده است و میتوانند موقعیت شما را پیدا کنند. بنابراین در تخریب سازه های بزرگ کمی محتاط باشید و سعی کنید آنهارا کامل تخریب نکنید مگر اینکه مطمئن هستید که کسی اطراف شما نیست.

 

۷- سر و صدا نکنید

Fortnite

مگر اینکه در حال دویدن برای رسیدن به مکانی مشخص هستید، باید هنگام حرکت تا حد امکان خمیده راه بروید تا صدایی که ایجاد می‌کنید به حداقل برسد، و این به ویژه در هنگام ورود به منطقه جدید صادق است زیرا نمی‌دانید که آیا حریفی در کمین نشسته است یا خیر.

در وهله اول ورود تان نیز چیزی را تخریب نکنید و یا تیری شلیک نکنید، زیرا این یک راه آسان برای لو دادن موقعیت خود به هر کسی در منطقه است. نکته مهم دیگر در مورد وسایل نقلیه است، زیرا اگرچه آنها به شما کمک می کنند تا به سرعت در اطراف حرکت کنید، اما بسیار پر سر و صدا هستند و فوراً به بازیکنان نزدیک ورود شمارا لو میدهد.

 

۸- از تولید صدا به نفع خودتان استفاده کنید

Fortnite

همانطور که اشاره کردیم، صدا در Fortnite بسیار مهم است، اما شما می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید. با بازی در حالی که از یک هدست یا جفت هدفون مناسب استفاده می‌کنید، می‌توانید مشخص کنید که تیراندازی یا صدای پا از کدام سمت می‌آیند، به شما این امکان را می‌دهد که سریع‌تر واکنش نشان دهید و پیش‌بینی کنید که تهدید بعدی کجاست. اگر ترجیح می دهید از هدست استفاده نکنید، باز هم می توانید با رفتن به منوی تنظیمات «صدا» و روشن کردن گزینه Visualize Sound Effects، یک لایه مزیت اضافی اضافه کنید.

این یک نشانگر روی صفحه نمایش شما برای مهم ترین صداها فراهم می کند، بنابراین شما می توانید فوراً تشخیص دهید که از کجا منتشر می شوند و مطابق با آن عمل کنید. به عنوان مثال نشان میدهد که از کدام طرف صدای تیر می آید و یا صدای رد پا از کجاست. البته اگر هم هدست بگذارید و هم این قابلیت را فعال کنید بهترین حالت ممکن است.

 

۹- همیشه حواستان به طوفان باشید

Fortnite

Fortnite هم مانند سایر بازی های بتل رویال اندازه نقشه اش دائم در حال کوچک شدن است بنابراین همیشه حواستان به طوفان و دایره ای که مشخص شده است باشد. اگر داخل طوفان گرفتار شوید مانند این است تیر خورده اید و با گذشت هر ثانیه جان شما نیز کمتر و کمتر میشود. همچنین بسته به اینکه مرحله چندم طوفان است مقدار جانی که از شما کم میکند نیز متفاوت است. به عنوان مثال اگر در مراحل آخر بازی باشید و داخل طوفان بمانید هر ثانیه جان بیشتری از شما کم میشود نسبت به ابتدای بازی.

پس اگر در گوشه ها و لبه های نقشه هستید، طوری زمان بندی کنید که به طوفان نخورید، گاهی وقت ها لوت کردن یک منطقه به گرفتار شدن در طوفان نمی ارزد.

 

۱۰- تکرار و تمرین

Fortnite

با تمام نکات گفته شده، تکرار و تمرین مهم ترین بخش است اگر میخواهید در Fortnite به یک Pro Player  تبدیل شوید. مخصوصا برای Build  کردن های سریع شما باید هم صبور باشید و هم به دفعات آن را تمرین کنید. در صورت نیاز میتوانید مود هایی غیر از Battle Royal  مثل Creative  را بازی کنید که در انجا فقط به تمرین کردن بپردازید. تمرین Build  کردن، تمرین نشانه گیری و تیر اندازی و نکات دیگری که فکر میکنید در آنها ضعف دارید.

همچنین با ما همراه باشید که بزودی یک آموزش کامل برای Build  کردن هم براتون آماده میکنیم.

اگر شما هم نکته ای دارید که فکر میکنید به پیشرفت سطح بازی بقیه در Fortnite کمک کننده است حتما کامنت کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: معرفی ۱۰ بازی رومیزی جذاب و سرگرم کننده

 

 

نوشته های مرتبط

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

به نظر من مود summer against winter رو امتحان کنید یک مولتی پلیر به شدت باحاله و همه اصلحه هارا در دسترس شما قرار میدهد ممنون از تیم گیمریما

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x