Jungle

آموزش Jungle و Viego در League of Legends در (۲۰۲۱)

آموزش Jungle در League of Legends در (۲۰۲۱)

سلام به همه! این راهنمای Jungle من است که به پیش فصل به روز شده است! من از همه انتقادها قدردانی می کنم،
Jungle نقش بسیار مهمی دارد.
ممکن است برای اکثر مردم بسیار دلهره آور به نظر برسد، و وقتی نقش را پر می کنید، ممکن است بد عمل کنید و بی وقفه شعله ور شوید. در مواقع دیگر ممکن است بیرون بیایید و خوب کار کنید.
در مواقع دیگر، بازی شما ممکن است متوسط ​​و خسته کننده باشد زیرا هیچ اتفاقی نمی افتد. یا ممکن است بخواهید این نقش را به عهده بگیرید و از تمام اطلاعات و تکنیک‌هایی که می‌توانید یاد بگیرید که خیلی سخت از آن خارج شوید کاملاً بی‌اطلاع باشید.
و کاملاً صادقانه بگویم، Jungle نقشی است که بیش از مکانیک به تجربه نیاز دارد، و اگر به تازگی بازی League of Legends را شروع کرده‌اید، شروع کردن را در جنگل توصیه نمی‌کنم.
سوال سریع، آیا می دانید چگونه cs کنید؟ عالی. به هر حال، شما نیازی به انجام این کار در جنگل ندارید. «Kite زدن را یاد گرفتی؟
اگر بله، خوب است.
اگر نه، اشکالی ندارد، اما واقعاً به شما کمک می‌کند سرعت کارتان را افزایش دهید. من چیزهای زیادی را به شما معرفی خواهم کرد که ممکن است قبلاً هرگز انجام نداده باشید، مانند Gank زدن، مبارزه با Jungle، اولین پاکسازی، اولویت هدف و کمپینگ. آیا آماده هستید که مورد سرزنش قرار بگیرید؟ آره؟ سپس بیایید شروع کنیم.

 Jungle را اول از  کجا شروع کنیم؟؟؟؟

 اولین پاکسازی از تمام کمپ های جنگلی شما. از آنجایی که در جنگل هستید، نمی توانید مینیون ها را بکشید و مجموعه ای از ۶ “کمپ” مختلف دارید. این کمپ ها در فواصل زمانی معینی Spawn می شوند و در فصل بعدی به مسیریابی خواهیم پرداخت. کمپ های شما دو طرفدار شما هستند، Red buff و Blue Buff شما که به ترتیب به آنها قرمز و آبی می گویند.

jungle

در سمت قرمز، شما رپتورهای خود را دارید که توسط برخی از جوجه ها نامیده می شود،

jungle

و Krugs خود را.

در سمت آبی، شما گرامپ و گرگ های خود را دارید.

Jungle

Jungleو در رودخانه بین هر طرف، چیزی به نام scuttle وجود دارد که به سادگی به عنوان خرچنگ نیز شناخته می شود. از زمان وصله ۸٫۱۰، تنها یک خرچنگ در یک زمان پس از کشته شدن هر دو خرچنگ Respawn می کند،Jungle

آنها را تبدیل به منبعی از Vision می کند.

Jungle

شما می خواهید اولین Clear خود سریع و سالم باشد. اغلب، شما یک “Leash” از Lane خود دریافت خواهید کرد.

Leash وقتی است که برخی از هم تیم های شما به شما کمک می کنند تا اولین Jungle خود را سریع Clear کنید.

بسته به اینکه از کجا شروع می کنید، ممکن است از Lane بالا یا پایین شما باشد.

این کار شما را بسیار سریع می‌کند که در برخی از بازی‌های مسابقه‌ای مشاهده می‌کنید.

اما این لزوماً به این معنی نیست که شما سریعتر از Jungle دیگر پاک خواهید شد.

برخی از  Jungler مانند Camille، Xin Zhao، Pantheon و Udyr دارای پتانسیل دوئل Lvl 2 قوی هستند، بنابراین می‌خواهند پس از پاکسازی یک یا دو کمپ، هر چه سریع‌تر شروع به Gank کنند. Gank زمانی است که یک هم تیمی، معمولاً Jungle، می آید تا به هم تیمی خاصی در Lane  کمک بدهد، یا با Gank حریف مطابقت کند، که به آن Counter Ganking می گویند. این موضوع بعداً در راهنما با عمق بیشتری پوشش داده خواهد شد.

سایر Jungler می‌خواهند برای Lvl بالاتر Farm کنند، زیرا قدرت اولیه آنها خیلی قوی نیست.

Jungle مانند اینها شامل افرادی مانند Shyvana، fiddlesticks، Evelyn و Zac می‌شوند.

این Jungler معمولاً زمان‌های Gank خیلی دیرتری دارند، بنابراین اولین Clear شما در اینجا مهم است. آنها اغلب به عنوان “Jungler سطح ۶” شناخته می شوند زیرا این اولین قدرت بزرگ آنهاست.

مکانیک Clear خوب

در طول اولین Clear، معمولاً بسیار ضعیف هستید. اکثر Jungler ها سطح ۱ خیلی قوی ندارند و اغلب از هم تیمی‌های خود در یک خط فرعی یک «Lane» می‌گیرند.
این فقط به این معنی است که خطوط به کشتن اولین کمپ کمک می کنند تا بتوانید Lvl خود را بالا ببرید. با این حال، بیشتر Jungle ها برای زدن  اولین کمپ به Leash نیازی ندارند.
اکنون ممکن است با خود فکر کنید، “در مورد چه کار می کنی؟ من فقط به  buff میمیرم!» و حق با شماست، اگر به درستی «Kite» نکنید.
این دقیقاً ضروری نیست، زیرا برخی از Legends  در Jungle از سلامتی کم برخوردار باشند، یعنی اولاف، که منفعل است،
او را در شرایط کم Heal قوی تر می کند. “Kiting” به حمله به کمپ شما و سپس دور شدن از آن اشاره دارد تا شما را دنبال کند. وقتی کمپ به سمت شما می رود، نمی تواند به شما حمله کند، در حالی که تایمرهای توانایی شما در حال خنک شدن هستند.

راه های Gank کردن:

برخی از قهرمانان مسیرهای Gank بسیار انعطاف پذیری دارند، زیرا بسیاری از آنها می توانند از روی دیوارها عبور کرده و از جهت های غیرمنتظره به سمت دشمن بیایند. به عنوان مثال، Kayn می تواند در حالی که به سادگی دیوارها را نادیده می گیرد، گانک کند.
Shaco می تواند از روی دیوارها بپرد و در زمانی که انتظارش را ندارید از پشت به شما خنجر بزند، زیرا او نامرئی است.
همینطور Kha’Zix، که می تواند مانند Rengar، در حالی که نامرئی است، بپرد یعنی باید به این فکر کنید که از کجا می خواهید به دشمن حمله کنید.
آیا قصد دارید از پشت به آنها حمله کنید در حالی که Laner شما از جلو به آنها حمله می کند؟ آیا قرار است به سادگی از پشت Laner خود به سمت آنها بدوید و قبل از واکنش آنها را بکشید؟
برخی از مسیرهای متداول Gank که از سمت آبی به سمت Top lane می روند، از River، یک راهرو و از انباشته نزدیک Tower خود هستند.
مسیرهای متداول به سمت Gank از سمت آبی از River در دو طرف و از جنگل در کنار Tower های دو طرف نقشه است. این گروه‌ها زمانی بهتر ساخته می‌شوند که دشمن شما طعمه استفاده از طلسم‌های خود با خنک‌کردن طولانی‌مدت برای متحد شما شده باشد. از خط Bot، گانک‌های معمولی اساساً مانند دسته‌های بالادست هستند،
به جز Ekko. سایر جنگل‌نشینان مانند Kayn (واقعاً فقط Kayn) می‌توانند این مسیرها را نادیده بگیرند و درست از دیوارها رد شود. او می‌تواند از هرجا به دیوار بپیچد و در هر دو لاین بالا و پایین به سمت دشمنGank کند،

راه Gank برای Mid Lane

Jungle

راه Gank برای Top Lane

Jungle

راه Gank برای Bot Lane

راه Gank کردن برای Bot

 • در طول بازی معمولی League of Legends™، اهداف شما باید و بر اساس وضعیت بازی تغییر می کند. به طور کلی، شما باید روی اهداف به ترتیب زیر تمرکز کنید:
  دومین Elder dragon
 • Baron
 • Inhibitor
 •  اولین Baron
 •  از بین بردن Tower ها
 •  Drag آتش/کوه (یا اقیانوس در بازی اولیه)
 •  ابر/بازی اواخر اوشن دریک
 • Scuttle
 •  کمپ های Buff /red/blue

پس از یک مبارزه خوب، به خصوص در اواخر بازی، می خواهید سعی کنید اهداف را به نزدیک ترین نقطه به Base آنها ببرید و سپس اهداف را دورتر ببرید. به عنوان مثال، شما تیم آنها را در ۳۵ دقیقه Ace می کنید، تایمرهای مرگ آنها ۴۰ ثانیه یا بیشتر است.

الان چند انتخاب دارید ابتدا مستقیم به بارون می رویم و سپس به Recall کردن. گزینه دوم ازبین بردن Inhibitor و سپس زدن بارون قبل از Recall است.

شما یک مزیت بزرگ به خود داده اید، زیرا پس از گرفتن یک Inhibitor، سوپر مینیون ها شروع به Respawn می کنند و اگر در کنار آن Baron نیز داشته باشید، برای بردن بازی کافی است. با این حال، اگر فقط می‌توانید یکی را انتخاب کنید، همان‌طور که در آن فهرست مشخص شده است، اولویت بالاتری را انتخاب کنید.

ممکن است برخی از شما از این واقعیت که Ocean Drag در لیست بالاست گیج شده باشید: Ocean Drag وجود دارد زیرا به هم تیمی های شما Armor بسیار مورد نیاز را می دهد.

در top lane، شما می خواهید کمترین میزان آسیب را وارد کنید در حالی که حریف خود را مجبور به Recall می کنید.  Ocean Drag به شما کمک می کند، فقط کمی بیشتر به آنها کمک می کند.

یکی از character هایی که خودم برای Jungle پیشنهاد میکنم.

Viego the Ruined King

Jungle

Viego می تواند به طور موقت قهرمانان دشمن را در اختیار داشته باشد  و بخشی از حداکثر Heal آنها را میگیرد. در طول اختیار داشتن، آیتم‌ها، حملات و Ability های غیر نهایی ویگو به دشمنان کشته‌شده‌اش تبدیل می‌شوند و او یک Free ultimate از  خود یعنی Heartbreaker را به دست می‌آورد.

ویگو در حالی که دشمن را در اختیار دارد، هنگام حرکت به سمت دشمن، سرعت حرکت اضافه  نیز دریافت می کند.

Blade of the Ruined King – Q

Passive: حملات Viego درصدی از Heal فعلی هدف را به عنوان آسیب اضافی در هنگام ضربه به آنها می رسانند.

هنگامی که ویگو به دشمنی که اخیراً با توانایی ضربه زده است حمله می کند، حمله دو بار حمله می کند.

ضربه دوم به جای وارد کردن آسیب منظم، سلامتی را از هدف خارج می کند، اما همچنان اثرات هنگام ضربه را اعمال می کند و می تواند به Critical ضربه بزند.

این Passive در هنگام اختیار حفظ می شود.

َViego :Active با تیغه خود به جلو ضربه می زند و به تمام ضربه های دشمن آسیب می رساند.

W – Spectral Maw

Viego شارژ می کند و سپس به جلو dash می زند، انفجاری از مه پرتاب می کند که اولین ضربه دشمن را Stun می کند و به آن آسیب می رساند.

مدت زمان Stun و Range با زمان شارژ افزایش می‌یابد،

E – Harrowed Path

Viego موجی از مه سیاه را در اطراف دیوار اطراف پخش می کند.

در حالی که در مه است، Viego استتار می شود و سرعت حمله زیاد  و سرعت حرکت زیاد  را به دست می آورد.

 برای دیدن آموزش toplane در بازی league of legends اینجا کلیک کنید.

 برای دیدن آموزش Spell در بازی league of legends اینجا کلیک کنید.

اگر که از این آموزش خوشتان آمده حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و برای دیدن آموزش های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 

 

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x