10 تا از بهترین ترکیب های (PES(eFootball

۱۰ تا از بهترین ترکیب هایی که میتوانید در PES بچینید

۱۰ ترکیب برتر در PES(eFootball)

نکته: جهت راحتی کار و نام آشنایی، از همان PES به جای eFootball استفاده میکنیم

پیدا کردن ترکیب مناسب در PES چندان کار چالش برانگیزی نیست، اما کافیست که یکبار با یک پرو پلیر بازی کنید تا حسابی از خجالت تان در بی آید. در این مقاله ما ۱۰ ترکیب برتر PES را معرفی میکنیم که از بین آنها بتوانید به راحتی مورد دلخواه تان را انتخاب کنید. قطعا فقط ترکیب مناسب دلیل برتری شما نخواهد بود، به موازارت ترکیب خوب شما باید سطح بازی خودتان رو هم بالا ببرید که این کار فقط با تکرار و تمرین قابل انجام است.

همچنین در PES عاقلانه نیست که همیشه به یک ترکیب پایبند باشید؛ حریف های مختلف ترکیب های مختلفی را نیز مطلبند. بنابراین توصیه میکنم همه این ترکیب ها را در نظر داشته باشید تا هروقت نیاز داشتید بروید سر وقت شان.

 

۱۰) ۴-۲-۲-۲

PES 4-2-2-2

این ترکیب در صورت استفاده از چهار هافبک با بیش از ۸۰ درصد توانمندی کلی، یک تیم کامل و بالانس را فراهم می کند. هنگامی که با چهار هافبک استفاده می شود، خوب است از بازیکنان سرعتی مانند رحیم استرلینگ یا سادیو مانه استفاده کنید که می توانند از مناطق میانی و خالی حریف حمله کنند. علاوه بر این، اگر مدافعان کندی داشته باشید، این یک ترکیب عالی است زیرا دو هافبک دفاعی در دفاع کمک خواهند کرد.

این ترکیب عالی در PES است زیرا هانسی فلیک از آن برای کسب سه گانه برای بایرن مونیخ استفاده کرد، بنابراین PES چاره ای جز قوی کردن آن نداشت. سعی کنید زمانی که با بایرن مونیخ بازی می کنید از این ترکیب استفاده کنید.

 

۹) ۴-۱-۴-۱

4-1-4-1

۴-۱-۴-۱ از چهار مدافع شامل دو مدافع میانی، دفاع چپ و دفاع راست تشکیل شده است. با حرکت به سمت بالا یک هافبک دفاعی بسیار قوی، چهار هافبک تهاجمی و یک مهاجم در جلو است. این ترکیب برای زمانی که می خواهید در بازی بسیار هجومی شوید واقعاً خوب است. اگر دیدید که حریف شما به حالت دفاعی می رود، می توانید تصمیم بگیرید که این ترکیب هجومی را داشته باشید. اگر حریف در وسط توپ را از دست داد، این ترکیب به شما کمک می کند که ضدحمله بزنید.

 • زمانی که هافبک های سرعتی زیادی دارید از این ترکیب استفاده کنید
 • همیشه آرایش پیشرفته خود را روی  Front line defense قرار دهید و نه All-out defense، زیرا دفاع همه جانبه مدافعان کناری شما را به داخل میکشد و خط دفاعی شما را برای ضد حملات باز می کند.
 • از این ترکیب با تیم هایی مانند چلسی، بایرن مونیخ یا یوونتوس استفاده کنید.

 

۸) ۴-۳-۲-۱

4-3-2-1

این ترکیب متشکل از چهار مدافع در عقب، سه هافبک،که از سه تای آنها، دو هافبک دفاعی مستحکم مانند کانته و جورجینیو، و سپس یک هافبک هجومی مثلا مانند میسون ماونت است که لازم نیست انرژی زیادی را صرف دنبال کردن توپ کند زیرا دو هافبک دفاعی این کار را انجام می دهند. هافبک های دفاعی نیز در صورت ضد حمله به مدافعان دفاعی کمک می کنند. دو بازیکن بعد از هافبک ها مهاجمانی هستند که هنگام حمله تیم به مهاجم کمک می کنند و همچنین می توانند برای کمک به هافبک ها عقب بروند.

 • این ترکیب ۱-۲-۳-۴، شاید بهترین ترکیب همه جانبه در PES باشد، شرایط را در وسط زمین بسته نگه می دارد و همچنین به شما آزادی کافی برای بازی کردن هر طور که دوست دارید می دهد.
 • در این ترکیب چرخش و جا به جایی وینگر هایتان نیز میتواند عنصری کلیدی باشد.

 

۷) ۴-۳-۳

4-3-3

وقتی توپ را به جلو می برید، این شکل کمک زیادی به خط جلوی شما می کند. داشتن دو وینگر در موقعیت های بالا به آنها اجازه می دهد مخفیانه در پشت مدافعان کناری قرار بگیرند و یا گلزنی کنند یا برای مهاجم مرکزی تان سانتر کنند.

هافبک‌های شما حتی تا حدودی آزادی عمل دارند و به آن‌ها اجازه می‌دهند در صورت شکست حمله، خط ثابتی را حفظ کنند یا توپ را به وینگرها پاس دهند تا آنها توپ را به جلو ببرند. در نتیجه، شما یک تیم متعادل دارید که ممکن است در ضد حمله یا با یک استراتژی حفظ توپ و دادن پاس بازی کند.

 • با وینگر هایتان حمله کنید
 • این همان ترکیب معروف پپ است که در بارسلونا و منچسترسیتی استفاده کرد.(البته منچستر سیتی قبل از ۲۰۲۱).
 • استفاده از این ترکیب با تیم هایی مانند پی اس جی، بارسلونا، منچسترسیتی ترجیح داده می شود.

 

۶) ۵-۲-۳

5-2-3

این ترکیب، یک ترکیب دفاعی عالی در PES است، اما هنوز حرکات خارق العاده ای در مرکز زمین میتوانید انجام دهید. خط هافبک کم تعداد است، اما قرار دادن وینگرهای تهاجمی خود در نزدیکی این دو هافبک، امکان همکاری و دادن پاس های بلند را به آنها میدهد. این ترکیب یک استراتژی بسیار محتاطانه و البته مطمئن است. با این ترکیب در PES میتواتید از گلی که زدید محافظت کنید.

پنج مدافع وجود دارد، معمولاً شما اکثر حملات را میتوانید خنثی کنید، و حضور آن دو هافبک در جلو از بسیاری از ضد حملات جلوگیری می کند. اگر می‌خواهید هافبک‌ها را در جایی که هستند نگه دارید، Man-marking با Defense می‌تواند بسیاری از بهترین مهاجمان جهان را متوقف کند.

 • برای اینکه این ترکیب کار کند به لیستی از مدافعان مستحکم نیاز دارید.
 • زمانی که با حریف قوی تر از خودتان بازی می کنید از این ترکیب استفاده کنید.
 • همچنین باید مهاجمان سرعتی داشته باشید

 

۵) ۴-۲-۳-۱

4-2-3-1

این ترکیب شاید یکی از محبوب ترین ترکیب هم در FIFA و هم در PES باشد. در این ترکیب اگر می خواهید کنترل توپ را در حالی که همچنان از وسط زمین حمله می کنید، حفظ کنید، پنج گزینه عالی وجود دارد. شما نه تنها دو وینگر تهاجمی دارید، بلکه یک هافبک تهاجمی نیز دارید که می تواند چندین موقعیت ایجاد کند.

وقت گذاشتن و حرکت دادن توپ در برابر خط دفاعی حریف، یک استراتژی صبورانه با پتانسیل تهاجمی شدن را در اختیار شما قرار می دهد، زیرا قسمت های مرکزی زمین اغلب خالی است، اگر حریف شما از جناح بازی بازی کند، ممکن است این ترکیب آسیب ببیند. شما باید هر چه زودتر به عقب برگردید و سعی کنید این گپ را از بین ببرید.

 • شما به یک هافبک تهاجمی خوب نیاز دارید.
 • شما به دو هافبک دفاعی در وسط نیاز دارید.
 • مطمئن شوید که آرایش دفاعی پیشرفته شما روی front-line defense قرار دارد.
 • بهترین ترکیب برای بازی مالکانه

 

۴) ۳-۲-۴-۱

3-2-4-1

این ترکیبی است که هیچ فرد عاقلی در زندگی واقعی از آن استفاده نمی کند اما این بدان معنا نیست که در PES کار نخواهد کرد.

۳-۲-۴-۱ بهترین های هر دو جهان را در اختیار شما قرار می دهد: یک دفاع مستحکم و منظم و اگر از هافبک های خود به طور موثر استفاده کنید، گزینه ای برای داشتن پنج بازیکن در حمله خواهید داشت. باید توجه داشته باشید که چرخش وینگر هایتان در این شرایط یک نیاز مطلق است.

در طول بازی‌ها، من اغلب از آن استفاده می‌کردم تا بعد از اینکه یکی از هافبک‌های من یک وینگ‌بک حریف را به سمت خود کشیده بود، دو تا از AMF‌ها به فضا می‌زنند؛میتوانید از آن و دستورالعمل های Attacking Full Backs به نفع خود استفاده کنید.

 • شما باید از هافبک های کند دوری کنید.
 • شما باید مراقب خط پشتی خود باشید.

 

۳) ۳-۴-۳

3-4-3

نکته مثبت آرایش ۳-۴-۳ در PES این است که موفقیت یا شکست کاملاً به بازی مدافعان کناری بستگی ندارد. در واقع، آنها ضروری هستند، اما اگر آنها روزشان نباشد بازیکانان دیگری نیز هستند که کمک کنند. گروه هایی که از گارد سه نفره استفاده می کنند ممکن است برای پر کردن فضای های خالی بجنگند، اگر یک مدافع کناری در دوئل خود شکست بخورد که دلیل آن نبود فضای باز است.

پنج بازیکن منحصر به فرد در زمین وجود دارد (دو بازیکن در هر طرف). راه های نفوذ برای حریف زیاد است و اگر برای بازی مالکانه میخواهد از آن استفاده کنید باید بگویم در اشتباه هستید.

 

۲) ۴-۱-۲-۱-۲

4-1-2-1-2

علی رغم موفقیت های زیادی که ترکیب ۴-۴-۲ دارد، این شکل ها که به ۴-۴-۲ لوزی نیز معروف است به ندرت در PES استفاده میشود. این ترکیب ۴ دفاع کناری دارد که باید  سرعتی و تهاجمی باشند. همچنین مدافعان وسط شما باید مستحکم و قدرتی باشند چون در غیر این صورت توسط بازیکنان حریف از بازی خارج میشوند. همچنین انتخاب هافبک دفاعی در این ترکیب بسیار مهم است؛ یک هافبک دفاعی سرعتی را در نظر داشته باشید.

 • اگر باید از ضربات کرنر گلزنی کنید حتما از مدافعان بلند قامت استفاده کنید. شما نمی توانید با این ترکیب موقعیت ایجاد کنید.
 • از مهاجمان بلند قامتی استفاده کنید که در هوا خوب هستند؛ مهاجمانی مانند الیور ژیرو، گریزمان، هیگواین و موراتا.

 

۱) ۴-۴-۲

4-4-2

و اما محبوب ترین ترکیب PES.

می توانم بگویم قدیمی ترین را به عنوان آخرین ذخیره آورده ام. این ترکیب مدت زیادی است که وجود دارد و با تیم های ایتالیایی خوب است.

در حالی که تیم شما کنترل را در دست دارد، هافبک Holdingبین خطوط دفاعی و هافبک می ایستد و نقشی کاملاً منظم را ایفا می کند: تکل زدن، حمله کردن، و پاس دادن سریع به نزدیکترین بازیکن در حالی که دفاع را از عمق بررسی می کند. تنظیمات هافبک باید پویا باشد. هر دو هافبک میانی باکس به باکس بازی خواهند کرد، در حالی که وینگرها به سرعت بالا و پایین زمین خواهند رفت.

 • مطمئن شوید که یک دفاع قوی دارید
 • از دو مهاجم سرعتی استفاده کنید

 

این بود ۱۰ ترکیبی که شما در موقعیت های مختلف بازی PES میتوانید از آنها استفاده کنید. شما ترکیب دیگری را میشناسید؟

 

 

بیشتر بخوانید: از گیم پلی بازی UFL رونمایی شد

 

نوشته های مرتبط

3.2 16 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x