نیم نگاهی به بازی FAR CRY 6 پیش از رونمایی

amir.zeinali

سری بازی فارکرای، این مجموعه ی با ارزش که سال هاست توسط شرکت یوبیسافت عرضه میشود و میلیون ها گیمر را در سرتاسر جهان مجذوب و شیفته محیط زیبا و گیم پلی روان خود میکند.
در این مقاله قصد داریم نیم نگاهی به بازی FAR CRY 6 پیش از رونمایی به این بازی شوتر اول شخص داشته باشیم، در ادامه با گیمریما همراه باشید.

در نیم نگاهی به بازی FAR CRY 6 پیش از رونمایی با چه بازی رو به رو هستیم؟

بعد از ماجراجویی لذت بخشی که در FAR CRY 5 داشتیم، وقت آن رسیده بود که یوبیسافت از شاهکار جدید خود پرده بردارد، FAR CRY 6 .
چند روز پیش بود که نسخه ی ششم سری بازی FAR CRY توسط یوبیسافت معرفی شد.

با پیش نمایش هایی از بازی که توسط یوبیسافت ارائه شده بود، بیننده میتوانست هرج و مرج و آشفتگی را در نسخه ی ششم بازی با تمام وجود خود حس کند و انتظار یک شورش خشونت بار را در بازی داشته باشد.

داستان بازی FAR CRY 6 چیست ؟

داستان بازی روایتگر یک دیکتاتور و فرزندش است که مردم کشورش از دیکتاتوری او ناراضی و شاکی هستند و به دنبال انقلاب و برکناری این حاکم از قدرت هستند.

Ubisoft می گوید که بسیاری از طرفداران آماده بازگشت به یک محیط گرمسیری بودند، که این وعده را در نسخه ششم محقق کرد.

داستان بازی در کشور YARA که پایتخت آن شهری به اسم Esperanza است جریان دارد که اولین محیط شهری در این مجموعه است و شبیه سازی دقیقی از کشور کوبا واقع در آمریکای جنوبی و خلیج کارائیپ است و آدم را کم و بیش یاد فضای نسخه ی سوم همین مجموعه یعنی FARCRY 3 می اندازد.

در پیش نمایش بازی، شاهد شخصیتی به اسم دنی هستیم که شعله های انقلاب بر علیه کاستلو (دیکتاتور و شخصیت منفی اصلی بازی) بر افروخته است و گیم پلی بازی تجربه ی کاملا آشنا از سری بازی FAR CRY را به نمایش میگذارد، البته ویژگی های جذاب و جدیدی نیز به بازی اضافه شده که در ادامه نگاهی کوتاهی به آنها داریم:

ویژگی های جدید بازی FAR CRY 6 چیست ؟

به عنوان مثال در این سری میتوانید اسلحه خود را با در زیر لباس بپوشانید تا بین مردم مخفی شوید و ماموران و پلیس های بازی به شما شک نکنند که این خود انقلابی بزرگ در این سری مجموعه است.

برعکس نسخه های قبلی مجموعه که دشمنان به محض اینکه شما را میدیدند به خون شما تشنه میشدند، “در نسخه جدید توانایی استتار و مخفی کاری بسیاری در اختیار دارید.

همچنین در نسخه ی ششم بازی شاهد اضافه شدن وسایل نقلیه و حیوانات جدیدی مثل اسب ها، ماشین های قابل شخصی سازی و… هستیم .

FAR CRY 6-5

برای اولین بار در سری FAR CRY شما میتوانید سوار اسب شوید و به کاوش دنیای زیبای بازی بپردازید

آیا شیوه انجام ماموریت ها مانند نسخه های قبل است ؟

همچنین در این نسخه، بعضا شاهد این هستیم که نشانگرها و علامت های نشان دهنده ی ماموریت ها روی نقشه بازی، جای خود به صورتی معما گونه به عکس های داخل گوشی موبایل شما داده و باید به کمک این عکس ها و کاوش در محیط، ماموریت ها را انجام دهیم .

(مانند بازی RED DEAD REDEMPTION2 که با کمک تصاویر ماموریت های جدید را شناسایی میکردیم) که قطعا

تلاش برای یافتن یک مکان و یا ماموریت تنها به کمک تصاویر و بدون هیچ نشانه یا علامتی روی نقشه، لذت جستجو و کاوش در محیط بازی را دوچندان میکند” .

FAR CRY 6-7

حتما بخوانید : نقد و بررسی farcry 5

 حیات وحش در این نسخه چه تغییراتی کرده است ؟

به نظر می رسد محیط بازی FAR CRY 6 مکانی جالب و واقع بینانه تر از آنچه قبلاً دیده ایم برای بازدید باشد. همچنین به ما گفته شده است که “مجموعه وسیعی از حیات وحش” وجود خواهد داشت که پیش نمایش بازی چندان به آن نمیپردازد و باید تا زمان ارائه بازی منتظر آن باشیم.

FAR CRY 6-9

 

آیا باز هم در محیط بازی شاهد اسلحه های تکراری و خسته کننده خواهیم بود ؟

به نظر می رسد برای کسانی که امیدوار به بازگشت بنیادین تر به بازی ای مثل Far Cry 3 هستند، این نسخه کمی خنده دار باشد،

“سلاح های فانتزی و هیجان انگیز زیادی مانند کوله پشتی که موشک شلیک می کند و یا دیوارهایی که شعله های آتش ایجاد می کنند ، تفنگ های غول پیکری که از اجزای موتورسیکلت ساخته شده و سلاحی که دیسک های فشرده را شلیک می کند”.

در حالی که YARA را در هرج و مرج فرو میبرد، به نمایش در آمده است که باعث لذت بخش تر شدن تجربه بازی میشود.

FAR CRY 6-3

کدام ویژگی نسخه ششم آن را از باقی مجموعه متمایز میکند ؟

و شاید مهم تر از بقیه موارد، بتوان به دوربین بازی اشاره کرد که از زاویه کاملا اول شخص نسخه های قبلی فاصله گرفته و در بخش هایی از بازی، “برای کامل کردن حس تجربه ی بازی، تبدیل به حالت سوم شخص میشود” تا بازیکن را از حالت تکراری اول شخص دور کند که همین موضوع انقلابی بزرگ در این سری بازی و تمامی بازی های شوتر اول شخص محسوب میشود.

 

FAR CRY 6-8

 

این بازی روی چه کنسول هایی عرضه خواهد شد ؟

بر اساس گزارش های یوبیسافت، FAR CRY 6 در تاریخ ۷ اکتبر (۱۵ مهر ماه ۱۴۰۰) به صورت رسمی برای PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ,Stadia ارائه خواهد شد و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت .این بود نیم نگاهی به بازی FAR CRY 6 پیش از رونمایی به احتمال زیاد در این مدت شاهد تریلر و گیم پلی های بیشتری از بازی خواهیم بود، با گیمریما در مقاله نیم نگاهی به بازی FAR CRY 6 پیش از رونمایی همراه باشید تا به محض ارائه تریلر و یا گیم پلی جدیدی از بازی به بررسی آن بپردازیم.

امیدوارم از این مقاله که نیم نگاهی به بازی FAR CRY 6 پیش از رونمایی بود لذت برده باشید برای مشاهده دیگر بازی های شوتر میتوانید روی بازی های شوتر کلیک کنید.

 1. The Septor گفت:

  Those weapons are kinda like metro weapons… i like it😁

  1. امیرحسن حاجی محمدی گفت:

   LOL YES

 2. soheil.mhn گفت:

  thank you

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.