Life saver

معرفی بازی در حال توسعه ایرانی Life saver

معرفی کلی Life saver

بازی Life saver در آینده ای نزدیک جریان دارد که بیگانه ها به زمین حمله کرده اند و قصد ربایش انسان ها را دارند و در این بین گروهی از انسان ها تصمیم به از بین بردن بیگانه ها به وسیله ی ماشین هایشان میگیرند و تلاش میکنند تا در این بین انسان هایی که در مسیرشان قرار میگیرند را نجات دهند.

در بازی ۴ نقشه وجود دارد که میتوانیم در آن ها به تجربه ی بازی بپردازیم.همچنین وجود انواع ماشین ها به گیمپلی بازی تنوع بخشیده است.

دوربین بازی به صورت بالا به پایین(تاپ_داون) میباشد و باعث میشود نسبت به محیط اطرافتان اشراف داشته باشید

گیمپلی

بازیکن Life saver میبایست با استفاده از اسلحه هایی که روی ماشین قرار دارد و حتی خود ماشین اقدام به از بین بردن بیگانه ها بکند.کنترل کننده میتواند به هرکجا که میخواهد شلیک و در عین حال حرکت نیز بکند.

در نقشه متوجه انسانهایی میشویم که مورد تهاجم بیگانگان قرار گرفته اند و اگر دیر به آن ها برسیم توسط موجودات فضایی ربوده میشوند.

وجود فروشگاه در بازی این امکان را به بازیکن میدهد تا آیتم های مورد نیازش را تهیه و رنگ و روی جدیدی به محیط بازی اش بدهد.

جان ماشین شما از جنبه های مختلفی در معرض خطر است.یکی کم شدن قدرت ماشینتان پس از هر برخورد با بیگانه و یکی تمام شدن جان ماشین که آن را میتوان با دریافت دبه های بنزینی که در اطراف نقشه پراکنده شده اند،به دست آورد.

موسیقی

حال و هوای بازی Life saver کمی استرس زاست و موسیقی نیز به خوبی این حس را به مخاطب منتقل میکند.

موسیقی به صورت راز آلود و کمی ترسناک طراحی شده تا بازیکن را غرق در محیط بازی کند و آن هیجان را که بازیکن میبایست تا انسان ها را زودتر از اینکه بیگانگان به آن ها برسند نجات دهد را به ایشان انتقال میکند.

تا میتوانی زنده بمان

اساس بازی Life saver بر این پایه استوار است که تا میتوانیم بیگانگان را بکشیم و نگذاریم دستشان به انسان ها برسد ولی در نهایت ما مغلوب فضایی ها میشویم و شخصی دیگر میبایست وظیفه و رسالت ما را ادامه دهد.

اسلحه های مختلف در بازی که بر روی انواعی از ماشین ها اعم از سنگین،نیمه سنگین،اسپورت و…سوار میشوند خیلی میتوانند شما را در رسیدن به هدفتان که نجات دادن هرچه بیشتر انسانهاست یاری دهند.

چالش ها

یکی از سختی های Life saver کار ایجاد تنوع بین بیگانگان بود که اینکار را با طراحی سه نوع بیگانه که شامل”عادی،سرعتی،قدرتی”میشود و ساخت آن ها به نحوی که با یکدیگر تفاوت چشمگیر داشته باشند،بود.

شبیه اینکار را برای انسان های بازی نیز انجام دادیم.

یکی دیگر از قسمت های سخت کار Life saver درآوردن و تنظیم فروشگاه آن بود.

به دلیل عدم آشنایی بخش فنی با فروشگاه،این یک قدم بلند برای تیم محسوب میشد.

همچنین هنگام تهیه ی ماشین ها تصویری از رخ ماشین به شما نمایش داده میشود که جزییات فوق العاده ای دارند و بخش هنری زحمت زیادی بابت خلق آن کشیدند.

به دلیل عوض شدن تعداد زیادی از بچه های تیم،پروژه Life saver برای مدتی متوقف شد.ولی بعد از گذشت مدتی کوتاه دوباره دست به کار شدیم و توانستیم پروژه را باری دیگر استارت بزنیم.ولی مشکلی که بر سر راهمان .وجود داشت این بود که افراد جدید نمیتوانستند روی کار های نیمه تمام بچه های قبلی کار بکنند و بخش طراحی با سیل عظیمی از آرت هایی مواجه شد که دیگر نمیتوانستند در بازی ازشان استفاده کنند.

به ناچار تیم مجبور شد که تمام آرت های قبلی را دور بریزد و کار بر روی پروژه Life saver را از صفر شروع کند.

stick gp

با تمام مشکلاتی که بر سر راهمان بود،در نهایت توانستیم بازی را آنطور که باید و شایسته ی زمان گرانبهای بازیکن بود،آماده کنیم و در بازار های داخلی آن را عرضه کردیم.

پلتفرم

پلتفرم های مقصد بازی Life saver گوشی های موبایل و کامپیوتر میباشد و شما میتوانید روی این دستگاه ها به تجربه ی بازی بپردازید.

جمع بندی

وجود نقشه های متنوع Life saver و همچنین ماشین های پرجزییات،بالغ بر بیش از ۱۰ انیمیشن برای بیگانگان و انسان ها همه و همه به شما کمک میکنند تا راحتتر با بازی ارتباط برقرار کنید و از له کردن و از بین بردن موجودات فضایی لذت ببرید.

سرنوشت زمین به شما بستگی دارد و با استفاده از آیتم هایی که برای شما در بازی قرار داده ایم باید جلوی تصرف زمین توسط بیگانگان را بگیرید،پس کنترل بازی را به دست بگیرید،پایتان را روی پدال گاز فشار دهید،دانه دانه خشاب هایتان را خالی کنید و قبل از اینکه دست فضایی ها به انسان های ساکن کره ی زمین برسد و یا اینکه ماشینتان از کار بیافتد

حساب فضایی ها را برسید.

تریلری از معرفی بازی در حال توسعه ایرانی Life saver

درباره استودیو ورنا

استودیو ورنا گیمز در بهمن سال ۹۸ توسط امیرحسین زورچنگ و ساینا اسدپور ایجاد شد و در ابتدای کار با ۴ نفر شروع به فعالیت در حوزه بازی سازی کردند. تقریبا روزهای ورنا گیمز در دیدن انواع آموزش و انجام تحقیقات گذشت تا اینکه در مهرماه سال ۹۹ تصمیم بر این گرفتند که در رویداد کژوال مپ شرکت کنند. در رویداد دوستان دیگری عضو گروه شدند و تا پایان رویداد گروه با ۷ نفر عضو رویداد را به پایان رسانند. در این رویداد، ورنا گیمز بازی اول خود را با نام Minefield را ساخت و تجربیات بسیاری را برای خود بدست آورد.

بعد از رویداد کژوال کمپ ورنا گیمز نفرات خود را افزایش و با اجاره یک دفتر در نزدیکی میدان ولیعصر کار خود با جدیت بیشتری ادامه داد. در سال جدید ۱۴۰۰ ورنا گیمز ۱۷ نفر شده است و در رویداد گیم کرفت دانشگاه امیرکبیر شرکت کرد که در فروردین ماه برگزار شد، که بازی دوم گروه به نام Life Saver: Alien Invasion در مدت ۴ روز ساخته شد ولی در رویداد، جایگاهی بدست نیاورد. بعد از رویداد گیم کرفت استودیو ورنا گیمز تصمیم بر ساخت یک پروژه بزرگ را گرفت که اولین تجربه شکست گروه بعد از چهار ماه زمان و تلاش پی در پی شد.

AII PIC

تقریبا نیمی از افراد، گروه را ترک کردنند استودیو به هیچ درآمدی دست نکرد. بعد از شکست ورنا گیمز به دلایل متعدد با تلاش های مجدد دوباره گروه با عضویت های جدید توانست نیرویی دوباره بگیرد و از شهریور ماه توانست بازی سوم خود با نام Stick را بسازد و با استودیو های متعدد همکاری کند. در حال حاضر ورنا گیمز سه پروژه فعال در دست ساخت دارد که همگی تا پایان فصل پاییز در بازارهای داخلی و خارجی انتشار می یابند.

تا آخر امسال می توان با قطعیت گفت ورنا گیمز با استودیو های متعدد همکاری می کند و به درآمد های خوبی خواهد رسید. در طی این دو سال بچه های ورنا گیمز هیچ کمک دولتی را دریافت  نکرده اند و با کمک های مالی خانواده خود، گروه را جلو برده اند.

یکی از سختی های راه از زبان مدیر استودیو ورنا گیمز : ( می توان یکی از تلخی های این راه را از دست دادن بچه های گروه به دلیل شکست پروژه ها و نرسیدن به درآمد های لازم دانست.)

می توان گروه ورنا گیمز را به سه بخش طراحی، هنری و فنی تقسیم کرد. در حال حاضر ۹ نفر در تولید بازی نقش دارند و ۲ نفر جزء مدیران ارشد گروه محسوب می شوند.

در بخش هنری ۴ نفر ، در طراحی ۲ نفر و در بخش فنی ۳ نفر در حال فعالیت هستند.

بیشتر در مورد ورنا گیمز بخوانید: معرفی بازی Stick

stick gp 2

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x