بهترین بازی های استراتژی برای آیفون و آیپد در سال ۲۰۲۳

بهترین بازی های استراتژی برای آیفون و آیپد در سال ۲۰۲۳

بازی‌های موبایلی اغلب با بازی‌های سبک‌دل همراه بوده‌اند که به شما کمک می‌کنند زمانی را که در حال رفت‌وآمد یا به تعویق انداختن هستید سپری کنید. با این حال، در چند سال گذشته، پیشرفت فناوری تلفن همراه باعث ایجاد چند مورد استقبال در بازی های تلفن همراه شده است. و یکی از ژانرهای برجسته بازی های استراتژیک است!

اگر به دنبال بازی‌های ماجراجویانه‌تر و در عین حال آموزشی هستید، بازی‌های استراتژی برای آیفون را پوشش داده‌اید! من تعدادی از بهترین بازی های استراتژیک برای آیفون و آیپد را که دوست دارید بازی کنید فهرست کرده ام. بیایید نگاهی بیندازیم.

۱-Raiders of the North Sea

Raiders of the North Sea عناصر کلاسیک را از بازی فیزیکی فیزیکی به دنیای دیجیتال می آورد. در عصر وایکینگ ها به یک مهاجم وایکینگ تبدیل شوید و به جوامع مختلف حمله کنید تا گنج های گمشده را جمع آوری کنید.

هدف این بازی این است که تا حد امکان به منابع بیشتری حمله کنید و رئیس قبیله وایکینگ خود را تحت تأثیر قرار دهید. هرچه منابع بیشتری داشته باشید، Chieftain بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرد. با منابع اضافی، می توانید خدمه و کشتی خود را ارتقا دهید تا به حملات چالش برانگیزتری بروید.

گیم پلی بازی نوبتی است و نسخه دیجیتالی آن تا حد زیادی به گیم پلی متحرک می شود – وقتی قصد دارید به یک جامعه بی خبر حمله کنید، می توانید کشتی های خود را در آب های خارجی ببینید. همچنین می توانید حالت کمپین را بازی کنید تا ایده بهتری از نحوه عملکرد گیم پلی داشته باشید. پس از آماده شدن، می توانید با دوستان خود به صورت آنلاین بازی کنید و برای بیشترین غارت رقابت کنید!

DomiNations-2

این یکی از بهترین بازی های استراتژیک برای iOS است. اگرچه از چند تا از بهترین بازی‌های استراتژیک موجود در کنسول‌های مختلف الهام می‌گیرد، DomiNations روی آن تمرکز می‌کند. همچنین قابلیت پخش مجدد بسیار زیادی دارد.

این بازی به شما وظیفه می‌دهد تا پیشرفت تمدن بشری را ببینید، از ابزارهای عصر آهن گرفته تا عصر ماشین‌های پرنده – عصر فضا. در حالی که شما بر تمام تاریخ و پیشرفت بشر نظارت می کنید، همچنین می توانید حملات انجام دهید و امپراتوری های خود را بسازید.

با این حال، DomiNations دارای چند تراکنش کوچک است. اگر می‌خواهید سریع‌تر پیشرفت کنید، باید برخی از خریدهای درون بازی برای ارتقا سطح یا دریافت منابع بیشتر انجام دهید. اگر مایل به خرج کردن نیستید، همچنان می توانید بدون خرید بازی را انجام دهید. با این حال، پیشرفت شما کندتر خواهد بود.

صرف نظر از ریزتراکنش ها، این بازی هنوز هم لذتی مطلق است. اگر دوست دارید بازی‌های استراتژیک لحظات تعیین‌کننده‌ای را برای شما به ارمغان بیاورند که تأثیر زیادی در مراحل آخر کمپین شما ایجاد کند، DomiNations برای شما مناسب است!

The Elder Scrolls: Legends3

strategy

فرنچایز Elder Scrolls در طول سال‌ها از طریق ورودی‌های متعدد در کنسول‌های بازی ویدیویی محبوب شده است. با The Elder Scrolls: Legends، داستان های شگفت انگیز دنیای Elder Scrolls را به همراه عناصر یک بازی استراتژیک دریافت می کنید.

این بازی سبک گیم پلی برگرفته از سایر بازی های کارتی و استراتژیک مشابه را تغییر می دهد. به جای یکی دو مسیر برای مبارزه با موجودات وجود دارد. علاوه بر این، می‌توانید جلوه‌های خاصی را روی خطوط قرار دهید و نحوه عملکرد آنها را برای بقیه بازی تغییر دهید.

بازی به ایده ریزتراکنش ها اعتقادی ندارد، بنابراین لازم نیست مبالغ هنگفتی را برای به دست آوردن هر نوع مزیتی خرج کنید. در واقع، با کمی صبر، کارت هایی از سطوح بالاتر و همچنین چالش های ارزشمندی دریافت خواهید کرد.

اگر می خواهید این بازی را با دوستان خود انجام دهید، می توانید بر سر مسابقات و چالش های رتبه بندی شده رقابت کنید. این چالش‌ها هر ماه تغییر می‌کنند، بنابراین شما باید سبک بازی خود را مطابق با آن تنظیم کنید تا به اوج برسید و بمانید.

اگر از طرفداران دنیای Elder Scrolls هستید، ناامید نخواهید شد، زیرا عناصری از بازی های قبلی روی کنسول ها به بازی موبایل اضافه شده اند. علاوه بر این، یک کمپین وجود دارد که شما می توانید از طریق آن بازی کنید!

Sid Meier’s Civilization® VI-4

strategy

بازی های Sid Meier’s Civilization سنگ بنای بازی های استراتژیک در کنسول های بازی ویدیویی برای مدت طولانی بوده است. اکنون، این نیروگاه یک بازی استراتژیک در iOS نیز در دسترس است.

این بازی به دستگاه های تلفن همراه منتقل شده است، اما هیچ زنگ و سوتی باقی نمی گذارد. این بازی کامل است، به همان اندازه که می توانید آن را در لپ تاپ یا رایانه شخصی بازی پیدا کنید. Civilization VI با منحنی یادگیری تند و مکانیک های گیم پلی بسیار عمیق، یکی از بهترین بازی های استراتژی جنگی برای آیفون و آیپد است.

در Civilization VI، شما مسیر پیشرفت انسان در طول زمان را کنترل می کنید. از ساختن امپراتوری ها گرفته تا ایجاد ساختارهای شرکتی در آینده ای دیستوپیایی، می توانید همه این کارها را انجام دهید. این بازی دارای گیم پلی نوبتی است و می توانید منابعی را برای ایجاد شهرک خود از طریق جنگ یا ارتباطات سیاسی جمع آوری کنید.

این یک مسابقه برای تبدیل شدن به پیشرفته ترین جامعه در جهان است. نقشه‌هایی که می‌توانید روی آن‌ها بازی کنید نیز بسیار بزرگ هستند، به این معنی که در اینجا کمی کاوش وجود دارد.

اگر قبلاً از طرفداران بازی های استراتژی Sid Meier و Civilization VI در کنسول های بازی هستید، این بازی یک بازی ضروری برای دستگاه تلفن همراه شما است. پس از انجام ۶۰ راند باید بازی را خریداری کنید، اما قیمت آن ارزشش را دارد.

Subterfuge-5

 

strategy

یک بازی استراتژی جنگی، Subterfuge فرماندهی پایگاه‌ها و زیردریایی‌ها را بر عهده می‌گیرد و شما سعی می‌کنید منابع خود را برای زنده ماندن از جنگ مدیریت کنید.

این بازی مکانیک بازی های استراتژی جنگ را تغییر می دهد. به جای مسابقاتی که برای یک جلسه بازی به طول می انجامد، مسابقات در Subterfuge بسیار طولانی تر کشیده می شوند.

هنگامی که فرمانی را بر روی پایگاه یا زیردریایی های خود صادر می کنید، دستورالعمل ها در طول ساعت ها در زمان واقعی انجام می شود. اساساً به عنوان یک بازیکن باید چند قدم جلوتر از حریفان خود فکر کنید و مدت زمان لازم را برای اجرای دستورات خود در بازی پیگیری کنید.

به عنوان یک بازی استراتژیک، مکانیک ها بسیار پیچیده هستند. شما باید زمان مناسبی را برای درک نحوه عملکرد بازی و سبک بازی یا روش دیپلماسی شما در بازی صرف کنید. برخی از اصلاح کننده ها می توانند به نیروی جنگی شما اضافه کنند. با این حال، تقویت هایی که آنها به پایگاه ها یا زیردریایی های شما می دهند موقتی هستند.

FTL: Faster Than Light-6

strategy

هنگامی که Faster Than Light در سال ۲۰۱۲ بر روی رایانه شخصی منتشر شد، جامعه بازی را تحت تأثیر قرار داد. گیم پلی اعتیادآور آن با یک سیستم پیشرفت مبتنی بر چالش که طرفداران آن را دوست داشتند، ترکیب شد.

با انتشار آن برای دستگاه های اپل، اکنون می توانید از این بازی برنده جایزه در نوک انگشتان خود لذت ببرید. شما وظیفه دارید سفینه فضایی خود را در حالی که سعی می کنید کهکشان را نجات دهید، اداره کنید. شما همچنین باید خدمه خود را مدیریت کنید و در طول مسیر با نیروهای متخاصم نبرد کنید.

این بازی دارای هشت بخش است. این یک سیستم تولید شده رویه ای دارد. این بدان معناست که بازی با اعمال شما سازگار می شود و سطوح و رویدادهای بازی را بر اساس اقدامات شما ایجاد می کند. از این رو، رویدادهای بازی برای اکثر بازیکنان یکسان نخواهد بود.

اگر اعضای خدمه خود را از دست بدهید یا کشتی شما نابود شود، بازی به پایان می رسد. در چنین سناریویی باید یک بار دیگر بازی را شروع کنید. سریعتر از نور همچنین شامل مقدار خوبی از مبارزه و دیپلماسی است.

Invisible, Inc-7

strategy

Invisible, Inc یک مثال عالی از ترکیب یک ایده منحصر به فرد در یک بازی استراتژی استاندارد برای ایجاد چیزی جدید است. برداشت آن از آینده ای دیستوپیایی چیزی است که به ندرت در بازی های موبایل دیده می شود.

این بازی در آینده ای دیستوپیایی شکل می گیرد که در آن شرکت های بزرگ بر جهان حکومت می کنند. این شرکت‌ها از پایگاه داده‌ای استفاده می‌کنند که بر افرادی که تحت آن‌ها کار می‌کنند و زندگی می‌کنند نظارت می‌کند.

شما به عنوان یک بازیکن به جای گروهی از جاسوسان و متخصصان قرار می گیرید که هدفشان غارت هر چه بیشتر منابع و در نهایت زندگی خارج از شبکه است. در تلاش خود برای فرار از چشمان کنجکاو این شرکت ها، باید عوامل را هدایت کنید زیرا سعی می کنند دزدی های باورنکردنی انجام دهند. هر سرقت موفق می تواند به شرکت ها آسیب برساند.

Invisible، Inc. همچنین عوامل مختلفی را برای کنترل فراهم می کند و هر عامل در وظایف خاصی تخصص دارد. شما می توانید عوامل را مطابق میل خود سفارشی کنید، که منجر به سبک های بازی بسیار متفاوت می شود. شما باید هر تصمیم را با دقت بگیرید، زیرا هر تصمیم اشتباه ممکن است به قیمت جان یک نماینده تمام شود.

Rome: Total War-8

strategy

Rome: Total War در ابتدا برای رایانه های شخصی منتشر شد و نقدهای مثبتی را برای گیم پلی و داستان مبتنی بر استراتژی دریافت کرد. اکنون، به دستگاه های تلفن همراه منتقل شده است تا از سریال های معروف در دسترس شما لذت ببرید.

این بازی همچنین بسته های الحاقی مختلفی را که در بازی رایانه شخصی موجود است را به همراه دارد. Rome: Total War وظیفه فرماندهی یکی از بزرگترین ارتش های تاریخ را به شما می دهد. ارتش روم را به سمت پیروزی هدایت کنید زیرا از غنایم جنگی امپراتوری می سازید.

طرفداران نسخه رایانه شخصی بازی نیاز به تخصص تاکتیکی را درک خواهند کرد، زیرا شما هر جنبه ای از ارتش خود را مدیریت می کنید. از منابع مورد نیاز برای عملیات کل ارتش گرفته تا ساخت هر واحد ارتش، شما باید بر این مناطق هم قبل از شروع و هم در طول نبرد نظارت کنید.

همچنین چند کمپین وجود دارد که می توانید بازی کنید. در طی آن، شما باید جنبه های اقتصادی و مدنی امپراتوری خود را مدیریت کنید. این نکات بسیار مهم هستند زیرا به تقویت امپراتوری و ارتش شما کمک می کنند. همانطور که همچنان با مخالفان سرسخت تری روبرو می شوید، باید ارتش خود را نیز ارتقا دهید.

Fallout Shelter-9

strategy

سری Fallout بیش از ۲۰ سال است که یک سری RPG و استراتژی کلاسیک بوده است. با Fallout Shelter، برداشتی متفاوت از دنیای Fallout به iPhone و iPad می‌رسد.

هر کسی که با داستان Fallout آشنا باشد می‌داند که Vaults پناهگاه‌های مهمی هستند که بخش مهمی از Fallout را تشکیل می‌دهند. در صورت وقوع یک سناریوی آخرالزمانی، چند نفر برگزیده مجاز به زندگی در Vaults هستند. آنها بر این اساس انتخاب می شوند که چقدر می توانند در بازسازی جامعه پس از یک رویداد فاجعه بار کمک کنند.

در Fallout Shelter، هدف بازی مدیریت تمام جنبه‌های یک Vault است. در سناریوی پسا آخرالزمانی Fallout، باید اطمینان حاصل کنید که هر یک از ساکنان Vault ایمن هستند و به خوبی از آنها مراقبت می شود.

در حالی که شما از ساکنان مراقبت می کنید، همچنین باید اطمینان حاصل کنید که Vault از مزاحمان و سایر تهدیدات در امان است. برای مدیریت منابع، شما همچنین باید چند نفر از ساکنان را برای غارت مواد مصرفی و اسلحه بفرستید.

در حالی که به نظر می رسد این بازی به طرفداران پاسخ می دهد، اگر تازه وارد این سری هستید، بخش های مساوی چالش برانگیز و ارزشمند است. گیم پلی بازی شما را علاقمند نگه می دارد و اتفاقات آن سلول های مغز شما را قلقلک می دهد.

Plants vs. Zombies-10

strategy

Plants vs. Zombies مدتی است که یک بازی کلاسیک برای دستگاه های تلفن همراه بوده است. حتی پس از ۱۳ سال از انتشار اولین بازی، همچنان در سراسر جهان مرتبط باقی می ماند.

گیم پلی بازی نسبتا ساده است. شما باید گیاهان را در خارج از خانه درون بازی خود پرورش دهید تا خود را از شر زامبی هایی که سعی در خوردن شما دارند نجات دهید. این گیاهان در انواع مختلف و با سلاح های مختلف وجود دارند که می توان از آنها برای از بین بردن زامبی ها استفاده کرد.

شما باید منابع خود را مدیریت کنید و سلاح های مختلف خود را در مکان های استراتژیک بکارید تا با انبوهی از زامبی ها مقابله کنید. زامبی ها همچنین انواع خاصی دارند که می توانند با سلاح های گیاهی شما مقابله کنند. شما باید روی پاهای خود فکر کنید و سریع عمل کنید تا آنها را در فاصله ایمن نگه دارید.

اگر که از این مقاله خوشتان آمده حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و برای دیدن بهترین های بیشتر به اینجا بروید.

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x