آموزش V Rising؛ ۱۰ نکته که برای شروع بازی باید بدانید

تبدیل شدن به یک خون آشام حرفه ای در V Rising کار آسانی نیست. ساکنان Vardoran  برای پایین آوردن شما، یا حتی خون آشام های دیگر، دست از سر هیچ چیز نمی برند. کار به همین جا ختم نمیشود، حتی محیط بازی هم با شما دشمن و شما نمیتوانید راحت داخل جهان بازی بگردید.

خوشبختانه، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید شخصیت خود را در V Rising قوی کنید. در این پست ۱۰ نکته که باید قبل از شروع بازی V Rising بدانید رو آوردیم، از نحوه برخورد با نور خورشید گرفته تا گشت و گذار در جهان بازی.

 

ببینید: ویدیو معرفی بازی V RisingSunlight

Sunlight

۱) نور خورشید دشمن شماست

خون آشام بودن یک جنبه منفی دارد: نور خورشید شمارو میکشد. ایستادن در زیر نور خورشید برای چند ثانیه باعث می شود خون آشام شما آتیش بگیرد و در هر ثانیه دمیج زیادی بهتون وارد شود. اگر آماده آن نباشید، خورشید به راحتی شما را می کشد.

در حالی که در V Rising روز بسیار کوتاه‌تر از شب است، هنوز یک چرخه روز و شب در بازی وجود دارد. ممکن است هنگام طلوع خورشید مشغول پیدا کردن خون باشید که به طور قابل توجهی آن را سخت تر میکند. به طور کلی، شما باید در روز بسازید و در طول شب شکار کنید. هر زمان که خورشید طلوع کرد به سایه ها پناه ببرید تا آسیبی نبینید.

V-Rising-Mist-Brazier

۲) Mist Braziers بسازید

مدیریت قلعه تون در طول روز خیلی مهمه. تا زمانی که نتوانید دیوارهای تقویت شده بسازید، در چند ساعت اول بازی خود بدون سقف گیر خواهید کرد. این جایی است که Mist Braziers وارد می‌شود. این آتیم رو که میتونید بسازید، یک نوع تابوب ۳×۳ درست میکند تا جلوی هرگونه نور مستقیم خورشید را بگیرد و به شما امکان می‌دهد قلعه خودتون را در آرامش بسازید و مدیریت کنید. سعی کنید تا آنجه که میتوانید آن را تقویت کنید و در طول شب هم برای ذخیره انرژی خاموشش کنید.

V-Rising-Castle-Roof-Featured

۳) پایگاه اولیه تون مهمه

آموزش اولیه V Rising به شدت شما را تشویق می کند که در سریع ترین زمان ممکن یک پایگاه برای خودتون بسازید. برای این کار این نکته رو در نظر داشته باشید که، در نزدیکی tutorial cemetery پایگاهی درست نکنید. V Rising اصولا از شما میخواد که همین که در بازی پیشرفت میکند برید و نقشه رو بگردید و مکان های مختلف رو پیدا کنید و به سمت بالا حرکت کنید.

اگر پایگاه خود را نزدیک پایین نقشه درست کنید، سفرهای طولانی زیادی به قلعه خود خواهید داشت. واسه همین ممکن است قلعه خودتون را خراب کنید و به جای دیگری ببرید، اما این کار از شما وقت و منابع زیادی میگیرد. برای همین دقت کنید قلعه تون رو کجا میسازید.

V-Rising-Group-On-Horses

۴) هرچه سریعتر اسب بگیرید

اسب ها بسیار سریعتر از شخصیت شما در V Rising هستند. در بیشتر  بازی V Rising وقت شما صرف شکار دشمنان دورتر از پایگاه تون می شود، چیزی که باعث میشود در بازی سریعتر گشت و گذار کنید و همه جاش رو بگردید.

آموزش  V Rising؛ چطوری اسب پیدا کنیم؟

ورودی جنوب شرقی Dunley Farmlands دارای یک مزرعه کوچک با دو اسب در اصطبل است. می‌توانید یکی از این اسب‌ها را بدزدید تا آن را برای همیشه برای خودتون کنید(البته اگر نمیرد). فقط به خاطر داشته باشید که اگر میخواهید زنده بمونند باید بهشون آب بدید. آموزش کاملش رو میتونید در لینک بالا ببینید.

V-Rising-Research-Table

۵) تا میتونید از پایگاه های Crafting بسازید

بسیاری از با ارزش ترین مواد V Rising باید ساخته شوند(کرفت کنید). Sawmills، Grinders، Smelters و موارد دیگر برای ایجاد آیتم های بهتر مورد نیاز هستند. اما این ها بلافاصله تبدیل به اونچیزی که میخواهید نمیشوند، بلکه طول می کشد.

برای تسریع فرآیند ساخت این آیتم ها، موارد تکراری از همان نوع ایستگاه Crafting بسازید. برای مثال، برای ارتقای قلعه خود به صدها Planks و Stone Bricks نیاز دارید. ساخت هر Planks و Brick  چند ثانیه طول می کشد، اما این زمان بیشتر میشود. اگر کار را بین ایستگاه های بیشتر تقسیم کنید، می توانید در مدت زمان بسیار کوتاه تری به همان نتیجه برسید.

V-Rising-Castle-Throne

۶) از Vampire Storage استفاده کنید

یک چست منحصر به فرد در V Rising وجود دارد به نام Vampire Storage. این چست تنها ظرفیت یک standard chest را دارد، با این تفاوت که دشمنان شما نمی توانند آن را لوت کنند. اگر در یک سرور PvP هستید و به مکانی برای ذخیره ارزشمندترین آتم های خود نیاز دارید، آنها را در ف Vampire Storage خود قرار دهید. اگر قلعه شما مورد حمله قرار گیرد، این شما را نجات خواهد داد.

V-Rising-Vampire-Drinking-V-Blood

۷) از قدرت های خون آشامی خودتون استفاده کنید

با نگه داشتن کلید کنترل چپ، می توانید لیستی از قدرت های کمکی خون آشام را که روی صفحه نیستند باز کنید. مهمترین آنها Blood Mend است، توانایی که خون را از blood gauge شما برای بازیابی HP مصرف می کند. این تنها روش شما برای بازیابی HP است که از بین رفته، چیزی که زمانی اتفاق می‌افتد که در جنگ آسیب زیادی می‌بینید.

با خوردن V Blood در این بازی، قفل های اضافی قدرت های خون آشامی را آنلاک خواهید کرد. برخی از قدرت ها به شما این امکان را می دهند که شخصیت خودتون را به اشکال مختلف تبدیل کنید، در حالی که برخی دیگر به شما اجازه می دهند انسان ها را برای انجام دستورات خود جذب کنید. اگر چیز دیگری نبود، بدونید که هر زمان که در حال مرگ هستید، از توانایی Blood Mend خود استفاده کنید.

V-Rising-Group-Combat

۸) مواد مصرفی بسازید

دشمنان در V Rising بی رحم هستند و از هر فرصتی برای ضربه به شما استفاده میکنند. موقعیت یابی و زمان واکنش ضعیف می تواند شما را به کشتن دهد. به همین دلیل، شما همیشه به نوعی از healing handy نیاز دارید. Salves و Potions مواد اصلی شما هستند که به ترتیب در منوی inventory crafting و alchemy lab به آنها دسترسی دارید.

وقتی یک alchemy station درست کردید، باید این مواد مصرفی رو بسازید. برخی از آنها خیلی محبوب هستند؛ افزایش قدرت دمیج، مقاومت در برابر خورشید، و موارد دیگر، همگی به این مواد مرتبط هستند.

V-Rising-Servant-Coffins

۹) از Servant ها غافل نشوید

با گذشت زمان و پیشرفت در V Rising، توانایی جذب NPC های انسان نما را باز خواهید کرد تا به عنوان Servants در قلعه شما کار کنند. آنها در نگاه اول چندان مفید به نظر نمی رسند، اما این servant ها می توانند resource farms را راه اندازی کنند، دشمنان را برای شما شکار کنند و خیلی چیزهای دیگر.

V-Rising-Iron-Ore-Haunted-Iron-Mine

۱۰) حواستون به این مواد (Material) ها باشه

دور انداختن تصادفی یک منبع ارزشمند در یک بازی بقا مانند این آسان است، مخصوصاً با توجه به تعداد منابع موجود در V Rising. برای کمک به جلوگیری از اینکار در مراحل بعدی بازی، در اینجا چند منبع وجود دارد که برایتان خیلی مهم هستند:

 

Whetstones: در Bandit Camp ها وجود دارد

Unsullied Hearts:  از دشمنان V Blood و به صورت دوره ای از دشمنان اصلی میتونید بگیرید

Books: کتاب ها در چست ها و به طور دوره ای از دشمنان کشته شده وجود دارند. از آنها برای آنلاک کردن دستور العمل های جدید Crafting استفاده کنید

Quartz : کریستال های کوارتز را در Dunley Farmlands و بعد از آن نابود کنید

Fish Oil: با ماهیگیری یا نابود کردن crate ها به دست می آید

 

 

بیشتر بخوانید: لیست آموزش های بازی V Rising

 

نوشته های مرتبط

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x