Platformers

۱۰ پلتفرمر برتر برای بازی در حال حاضر

Top 10 Platformers – ده بازی برتر پلتفرمر برای بازی در حاضر

Platformers یا بازی های پلاتفرمر قبلاً یک ژانر بازی غالب بود ، اما امروزه اغلب آنها را به یادگار دوران گذشته می اندازند. با وجود این ، در سال ۲۰۲۱ شاهد انتشار چندین Platformers یا پلتفرمر برتر بودیم. اگر به دنبال بازی ای هستید که هماهنگی چشم و مهارت پرش شما را به چالش بکشد ، به دنبال این لیست نباشید.

بازی های زیر همه عناصر مشترکی دارند اما مسیری منحصر به فرد را در این سبک رقم می زنند. در اینجا بدون ترتیب خاصی ذکر شده است ، در اینجا ۱۰ Platformers باورنکردنی است که نباید از دست بدهید.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet

اولین Platformers  برتر این لیست Ratchet & Clank: Rift Apart برای PS5 که فرنچایز Ratchet & Clank در PS2 متولد شد. در حالی که به نظر می رسد بسیاری از معاصران آنها ، مانند جک و داکستر یا اسلی کوپر ، کنار راه افتاده اند ، این دو نفر کیهانی زمان خوبی را ادامه می دهند.
Rift Apart بهترین جوانه های ما را به واقعیت جدیدی می رساند و از سخت افزار جدید سونی با یک مکانیک شکاف جدید بیشترین استفاده را می کند. راچت و قهرمان دیگر Rivet می توانند از شکاف ها برای دور زدن در محیط ها یا در واقعیت های کاملاً متفاوت در یک چشم بر هم زدن استفاده کنند.
بازگشت سنتی پلتفرم Ratchet & Clank-ترکیبی با gunplay. ما نمی توانیم به اندازه کافی از سلاح های شگفت انگیز Rift Apart استفاده کنیم ، مانند Cold Snap که دشمنان را در تکه های بزرگ یخ آماده کوکتل قرار می دهد یا آبپاش Topiary که دشمنان را به درختچه های حیرت انگیز باغ تبدیل می کند.

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

bf

دومین Platformers از سری Super Mario این انتشار مجدد سوئیچ از پلتفرم Wii U 2013 به طرفداران این فرصت را داد تا دوباره ماجراجویی ۴ نفره نینتندو را مرور کنند-به خصوص اگر آنها Wii U. را نادیده بگیرند. هنگامی که ماریو و دوستانش موجودات شبیه پری به نام Sprixies را از دستان Bowser نجات می دهند ، تبدیل به گربه می شوند.

راه خود را به بالای هر میله پرچم بکشید. با این حال ، این کار را به نینتندو بسپارید تا یک بازی جانبی کاملاً جدید را که به اندازه بسته اصلی درخشان است نشان دهد. Bowser’s Fury ممکن است کوتاه باشد ، اما ایده های عالی تری نسبت به بسیاری از نسخه های کامل دارد.

این بازی جدید مبتکرانه ماریو را به محیطی باز باز می کند و بازیکنان را با جمع آوری Cat Shines قبل از پا به پا با Bowser به اندازه kaiju مأمور می کند. این چالش های اندازه گیری لقمه به اندازه ای مفید است که به راحتی نمی توان یک شب را در یک جلسه از دست داد. Bowser ممکن است خشمگین باشد.

Astro’s Playroom

سومین Platformers برای PlayStation 5 از سری ماموریت نجات Astro Bot PSVR 2018 لبخند را بر لب ما نشاند ، اما خوشحالیم که حتی کسانی که هدست VR ندارند می توانند از ماجراجویی بعدی Astro لذت ببرند. بهتر از این ، سونی بازی را واگذار کرد. بازی Astro’s Playroom برای همه کسانی که دارای پلی استیشن ۵ هستند رایگان می شود.

این تجربه دل انگیز همچنین نامه ای عاشقانه به نام تجاری پلی استیشن است که با اشاره به بسیاری از کنسول های مورد علاقه ما و حق رای دادن بازی ها همراه است. ما عاشق آویزان شدن در دره های برقی بودیم ، سکه ها را روی صخره های یخ زده جمع می کردیم و با کت و شلوار مکانیکی قورباغه از روی سوسن های لیلی بالا می رفتیم.

این عنوان همچنین یک دموی فناوری چشمگیر برای جدیدترین کنترلر سونی است و بازخورد لمسی DualSense ارتعاشات لمسی واقعی را ارائه می دهد و به احساس قدم زدن روی ماسه ، ایستادن در بارندگی یا فشار به باد می افزاید.

Psychonauts 2

Psychonauts

نقد بازی Psychonauts از سایت گیمریما

چهارمین بازی Platformers که یکی از بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ نیز هم هست Psychonauts 2 برای پلتفرم های Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC, Mac از بازی های فرست پارتی ماکروسافت است.

نوزده سال زمان زیادی برای انتظار برای هر چیزی است و بسیاری از طرفداران تصور می کنند که هرگز دنباله ای بر پلتفرمر محبوب محبوب Double Fine در دوران Xbox نخواهند دید. راز جوان آکروبات و روانی با استعداد برای برخی از وسوسه های تازه برمی گردد.

این بار ، او اردوگاه تابستانی را برای افراد با استعداد ترک کرد تا به سازمان معروف جهان که نام سریال را نام می برد بپیوندند. متأسفانه ، یک خال در داخل سازمان تهدید می کند که یک راز دفن شده طولانی مدت را بیدار می کند که می تواند دولت های جهان را بی ثبات کند ، بنابراین راز باید به یک سری از ذهن های آسیب دیده سفر کرده و به مردم در درمان آسیب های گذشته خود کمک کند.

ما هرگز نمی دانستیم در آینده چه انتظاری داریم ، از بیمارستانی با موضوع کازینو گرفته تا نمایش بازی آشپزی تا تور گروه روانگردان دهه ۶۰٫

Super Mario Odyssey

پنجمین بازی Platformers ماریو پادشاه Platformers است ، بنابراین نباید از دیدن او بیش از یک بار تعجب کنید. به طور طبیعی ، ما مجبور شدیم گردش بزرگ Switch ماریو را انتخاب کنیم ، زیرا همچنان یک سواری بدون توقف با ایده های درخشان است.
هر سطحی مملو از لحظات جذاب و تعاملی است ، از پاره شدن در جنگل به عنوان T. rex تا پریدن از گلهای فنری در صحرای یخ زده تا پرش به دیوار برای یک سکوی دو بعدی که روزهای اولیه ماریو را به یاد می آورد. در اودیسه ، سرپوش های نمادین ماریو نیز زنده شده است و به ماریو اجازه می دهد هر موجودی را که کلاه بر سر دارد داشته باشد.
مطمئناً داشتن مالکیت ترسناک به نظر می رسد ، اما چه کسی نمی خواهد که لوله کش چاق نینتندو در سر آنها بچرخد.

It Takes Two

itt

ششمین بازی Platformers برای PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC از استودیو Hazelightپیشگام رویکرد مشارکتی خود در بازی های اکشن با A Way Out 2018 بود ، اما تیم واقعاً با فیلم It Takes Two در سال ۲۰۲۱ پیشرفت کرد. کودی و می یک زن و شوهر متاهل هستند که وقتی دخترش آرزو می کند ، به طلاق زندگی می پردازند و روح آنها در داخل یک جفت عروسک دست ساز قرار می گیرد.

مطمئناً ، روایت مانند یک فیلم بد ساخته شده برای تلویزیون دیزنی به نظر می رسد ، اما عواقب بعدی به طرز جالبی اصلی است. کودی و می باید با هم کار کنند تا از بالای درختان عبور کنند ، به سنجاب ها کمک کنند تا با کندوی زنبورهای عصبانی مبارزه کنند و از آهنرباها برای سکوهای مجموعه ای از چرخ دنده ها استفاده کنند. هیچ دو لحظه ای در It Takes Two دقیقاً یکسان نیست ، و تضمین می شود که عملکرد Co-op فراموش نشدنی است.

Sonic Mania

هفتمین بازی Platformers برای پلتفرم های PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC این روزها ، مسخره کردن Sonic آسان است ، اما Sonic Mania 2017 فقط بازگشت به روزهای شکوه دو بعدی Sonic نبود ، بلکه به راحتی یکی از بهترین بازی های Sonic تا به امروز بود.

پس از وقایع Sonic 3 & Knuckles ، سونیک و دوستانش متوجه می شوند که در جزیره فرشته چیزی اشتباه است. دکتر اگمن یک قدم جلوتر از تندروهاست و تیمش از EggRobos قصد دارند از سنگ قیمتی جادویی برای شر استفاده کنند. Mania که توسط اعضای جامعه هک ROM طراحی شده است و آثار خود را در بازی Sonic fangame و سپس بعداً درگاه های رسمی موبایل طراحی کرده اند ، می فهمد که Sonic چه ویژگی خاصی دارد.

بسیاری از سطوح Sonic Mania از سال گذشته به عنوان ریف در مراحل آشنا شروع می شوند ، اما به سرعت تبدیل به تجربه های هیجان انگیز از طریق پلتفرم می شوند. Sonic ، Tails و Knuckles در بیابان های شن و ماسه حلقه می زنند ، از تله های فشرده کننده سطل زباله طفره می روند و از خط تکان جدید استفاده می کنند تا بار دیگر از دکتر Eggman مسابقه دهند.

Fall Guys: Ultimate Knockout

Fall

هشتمین بازی Platformers برای دستگاه های PlayStation 4, Xbox One, Switch, iOS, Android, PC بازی Fall Guys اولین بازی ای نیست که هنگام تهیه لیستی از بهترین پلتفرمرها به آن فکر می کنید ، اما این تجربه رقابتی ناخن آور آنقدر قانع کننده است که هیچ سوالی در اینجا وجود ندارد.
ترکیبی بین نبرد رویال و نمایش های بازی مانند Takeshi’s Castle و Wipeout ، Fall Guys 60 بازیکن را در یک سری چالش های رقابتی در زمینه پلتفرم قرار می دهد که تماشای آنها به همان اندازه سرگرم کننده است. با بالا آمدن سکوی بعدی ، دویدن در طبقه های ناپدید شده یا حرکت در زمینی از آسیاب های بادی در حال چرخش ، ما نمی توانیم در برابر کشش برای شروع “فقط یک مسابقه دیگر” در هر زمان که روی صورت خود فرود می آییم مقاومت کنیم.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Donkey

نهمین بازی Platformers برای پلتفرم های Switch, Wii U از سری Donkey Kong هست که سوییچ هیچ کمبودی برای پلتفرمرهای اصلی اصلی ندارد ، اما به ما کمک می کند تا چند عنوان را که ممکن است در طول سال های Wii U نادیده گرفته شوند ، دوباره زنده کنیم. دنباله Retro Studio برای بازی Donkey Kong Country Returns یک بازگشت دوست داشتنی به روزهای توسعه SNES است.

هنگامی که گروهی از مهاجمان قطب شمال به جزیره آنها حمله کردند ، کنگ ها برای جشن تولد DK نشسته و خانه گرمسیری خود را به بهشت پرجمعیت تبدیل کردند. ماجراجویی بعدی یک چالش بزرگ را ارائه می دهد ، اما نسخه Switch Funky Kong را به عنوان یک شخصیت قابل بازی معرفی می کند و این موج سوار موج سوار می تواند دوبار پرش ، شناور و راه رفتن روی سنبله ها را انجام دهد. موفق باشید دفعه بعد مهاجمان قطب شمال.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Crash

آخرین بازی Platformers و یکی از بهترین Platformers  ها برای پلتفرمر های PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC از زمان انتشار بازی Crash Bandicoot: Warped در سال ۱۹۹۸ ، ما ده ها بازی را مشاهده کرده ایم که در آن این آدم زنده گوفبال بازی می کند.
با این حال ، همانطور که از نامش پیداست ، Crash Bandicoot 4: It’s About Time بازگشت به روزهای افتخار پلتفرمر است که Naughty Dog را روی نقشه قرار داد. توسعه دهنده اسباب بازی برای باب کار فوق العاده ای انجام داد و جادوی پلتفرم ۲٫۵D دوران ۹۰ را بازسازی کرد و درعین حال به لطف گنجاندن ماسک های کوانتومی که زمان را کند می کند ، جهان را زیر و رو می کند و همه نوع ویرانی را ایجاد می کند ، بازی را تازه نگه داشت.
شخصیت های اضافی قابل بازی به تکان دادن عمل کمک می کند. به عنوان مثال ، Tawna مجهز به یک قلاب دست و پا زدن برای برخی از پروازهای بلند است و خلاء قوی Dingodile به او اجازه می دهد تا جعبه ها را از روی صفحه نمایش بزارد.
این بود Top 10 Platformers – ده بازی برتر پلتفرمر برای بازی در حاضر اگر از این مقاله خوشتون اومد حتما نظراتتون رو در مورد Top 10 Platformers برامون بنویسید که خیلی بهمون انرژی میده که بازم براتون لیستی از بازی ها رو مثل Top 10 Platformers در سایت گیمریما براتون بزاریم.

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x