آموزش Bot Lane در بازی League Of Legends (2021)

آموزش Bot Lane در بازی League Of Legends

Bot Lane آنقدر مهم است که یک قهرمان Support اختصاصی برای محافظت از آنها در Lane دارند. اگرچه اغلب مترادف با حمل AD است، Bot Lane همچنین امکان داشتن Mage را نیز فراهم می کند. آنچه در ادامه می‌آید چیزی است که برای شروع گرفتن Bot Lane در بازی‌های خود به آن نیاز دارید.

(Bot Lane یا Lane ADC است که تماماً در مورد درک Range و هماهنگی با Support شما است)

کی رو ور داریم حالا؟؟

AD Ranged یا Marksmen:

انتخاب قهرمان  Bot Lane Ranged و ADC اغلب به جای هم استفاده می شوند، بنابراین اکثر Bot lane ها  قهرمان Ranged هستند. این به این دلیل است که Ranged با Gold و Exp بهتر از Tank و Mage ها مقیاس می گیرند. Ranged نیز نسبت به Tank و Mage برای مبارزه در شرایطی که LvL پایین‌تری دارند مجهزتر هستند. سپس آنها را در خط Bot قرار می دهند زیراSupport Lane به آنها  نزدیکترین خط به اولین Objectives بزرگ، یک Drake عنصری است. انجام اهداف با بازیکنان متحد بیشتر در نزدیکی آسان تر است.

Ranged Mages:

Ranged mages اکنون بیشتر در Bot lane دیده می شوند. Adc شاهد ظهور دوباره ای در جنگل بوده اند که به Mage اجازه می دهد به جای Bot lane AD استفاده شوند. این Mage ها اغلب CC یا Stun دارند و در ترکیب با یک قهرمان Stun Support سنگین  به خوبی کار می کنند.

Enchanters یا Support:

Mage با افزودن مواردی مانند Moonstone Renewer و Staff of Flowing Water، خود را به عنوان Bot lane می‌یابند. در حالی که فاقد پتانسیل Kill هستند، Mage ها برای Survive در اوایل بازی بسیار عالی هستند.

Enchanters همچنین در بیرون زدن Bot Lane دشمن غیر پایدار عالی هستند. با این حال، مطمئن شوید که خطوط انفرادی متحد شما به اندازه کافی قوی شده باشد، تا به یه Mage Carry بشید.

 

Trade کردن داخل Lane:

شکل اولیه Trade در Bot lane حول محور حملات خودکار می چرخد. یک کلید برای درک معاملات حمله خودکار، درک Range حمله خودکار است. هرچه فاصله بین دو قهرمان در Range حمله خودکار بیشتر باشد، قهرمانی که برد بالاتری دارد راحت‌تر می‌تواند در حملات خودکار بدون ضربه دشمن قرار بگیرد.
Bot یک ۲v2 Lane  است، بنابراین شما باید Range حمله خودکار را برای دو قهرمان دشمن دنبال کنید.
این در مورد Ability های دشمن نیز هم همینطور است.
سه اطلاعاتی که باید برای Ability ها بدونید عبارتند از Range، Cool down و اینکه آیا طلسم ها از مینیون ها عبور می کنند یا نه.
Ability های برد طولانی‌تر آزار و اذیت حریف را بدون تلافی آسان‌تر می‌کنند، مانند داشتن برد حمله خودکار طولانی‌تر. سرد کردن Ability باید ردیابی شود تا زمانی که Ability های شما تمام می‌شود و Ability های دشمن هنوز در حالت cool down هستند، بتوانید معاملات را اولویت بندی کنید. با ایستادن پشت موج مینیون خود می توانید به راحتی از Ability هایی که نمی توانند از مینیون ها عبور کنند اجتناب کنید. فرود آمدن این Ability ها بر روی دشمن مستلزم در نظر گرفتن موج مینیون دشمن قبل از استفاده از Ability است.
پیگیری حملات خودکار و Ability ها برای دو دشمن می تواند دلهره آور به نظر برسد. خوشبختانه، شما یک Support دارید که به شما کمک می‌کند تا در برابر خط ربات دشمن معامله کنید. سعی کنید تا جایی که می توانید با یکدیگر بازی کنید. به عنوان مثال، زمانی که پشتیبانی شما در موقعیت تهاجمی قرار دارد، به جلو بروید و Trade کنید. هنگامی که حمایت شما از نظر سلامتی ضعیف است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که از موقعیت خود عقب نشینی کنید و موقعیت خط را واگذار کنید.

Ward چیه و کجا بزاریم؟؟؟

Warding در اصل قرار دادن Ward است. Vision به تیم شما مزایای متفاوتی می دهد. Lane ها می توانند با گفتن اینکه یک دشمن خاص کجاست – یا کجا نیستند به تیم شما کمک کنند. هر دو به یک اندازه مفید هستند. اگر Bot lane هستید و یک بخش، Jungle دشمن را در لاین بالای جنگل خود ببیند، می‌دانید که برای مثال Fight  امن است. اگر سمت بالای بخش دارید اما Lee sin را در هیچ کجای نقشه نمی‌بینید، باید با احتیاط بازی کنید زیرا ممکن است به این معنی باشد که او در عوض سمت Bot است.

 وقتی که team blue هستید.
Bot Lane
وقتی که red team هستید.

اگر که از این مقاله خوشتان آمده حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و برای دیدن مقاله های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 

 

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x