سالگرد انتشار Last of Us 2

سالگرد انتشار Last of Us 2 نقد و بررسی بازی بعد از یکسال

نوزردهم جوئن سالگرد انتشار Last of Us 2 هست بازی در سبک بازی ماجراجویی اکشن که کمپانی ناتی داگ آن را منتشر کرد می خوایم به این مناسبت در مورد این بازی صحبت کنیم که چرا توی این سالی که گذشت بحث و جنجال های زیادی رو با خودش به همراه داشت.

راستی یادت نره پایین سالگرد انتشار Last of Us 2 برامون کامنت بزاری که به ما انرژی بدی.

اخطار حاوی اسپویل

بازی Last of Us 2 ادامه ای بر داستان فوق العاده Last of Us 1 بود که حواشی و بحث های زیادی رو به همراه خودش آورد یکی از اون حواشی داستان بازی بود که به دلایل خیلی زیادی طرفدار ها رو چند قطبی کرده بود .

چرا که قسمت یک این بازی به طوری طرفدار های مختلف رو به خودش جذب کرده بود که دیگه پلتفرم پلیر مهم نبود و همه در مورد این بازی حرف می زدن منتظر ادامه این داستان بودن چه از اون دورانی که بخشی از داستان لیک شده بود و چه موقعی که بازی منتشر شد و با نمرات بالای منتقدین و نمرات پایین پلیر ها رو به رو شد.

این باعث شده بود تنوع سلیقه بین طرفدار ها زیاد باشه اما نمیشه هم از نقاط مثبت بی نقصش نگفت ولی اول به قول معروف از “اشکالات” اون حرف می زنیم. با گیمریما در مقاله سالگرد انتشار Last of Us 2 همراه باشید

 با گذشت سالگرد انتشار Last of Us 2 چرا داستان بازی دوگانگی بین طرفدار ها ایجاد کرد؟

برای مثال شروع داستان که در نقش اَبی بازی می کنیم ما به طور طبیعی به شخصیت ها اعتماد می کنیم ما بازی می کنیم حتی اگر خیلی کم بدانیم در مورد آنها و دقیقاً به همین دلیل است که مرگ جول یک خیانت تکان دهنده بود چون به اَبی خیلی زیاد اعتماد کردیم جول خیلی به اَبی اعتماد کرد  که به قیمت یک مرد دوست داشتنی بود در دنیایی مثل لست آف آس که  دیگر جایی برای رشد همدلی وجود ندارد.

Joel and Abby

خیلیا معتقد هستن که جول مستحق چنین مرگی نبود و خیلیا هم معتقد هستند که این مسئله باعث شد که طلسمی در اِلی به وجود می آره که برای تداوم چرخه خشونت انتقام و تخریب به دیگران عطا می کنه و از همه مهم تر ناتی داگ این مسئله رو با دستان ما انجام می ده.

Ellie

از طرفی هم برخی قسمت های داستان رو توی اوج داستان بازی رو به فلش بک می بره برای مثال بعد از اولین دیدار اِلی و اَبی بازی پس از گذراندن ۱۰ تا ۱۵ ساعت گذشته بیشتر و بیشتر در دنیای درد اِلی فرو رفتیم ، ناگهان از ما خواست که به عنوان قاتل جول بازی کنیم در صورتی که پلیر هیچ گونه آشنایی با اَبی نداره و فقط تنها حسی که به اَبی داره تنفر برای کشتن جول هست و توی اوج داستان پلیر رو وادار به آشنایی با اَبی می کنه.

در صورتی که اصلا یک ذره به این دو کارکتر دقت کنیم می بینم که اون اِلی که همه توی قسمت اول عاشقش شده بودن داره تبدیل میشه به یک آدم مغرور که توی این مسیر انتقام هیچ کدوم از اطرافیانش براش مهم نیست مثلا جسی که اصلا مرگش برای اِلی مهم نبود و داستان یکی از کارکتر های خوب بازی رو به راحتی کشت یا اینکه اِلی به حرف دینا گوش نمیده در طی بازی اِلی فقط به فکر انتقام هست رابطشون یک طرفه میشه یا لحظه ای که اِلی برای دعوا با اِلی به لِو رو میاره اصلا اون اِلیی نبود که قسمت اول دیدیم .

اما قصد بازی از این کار چی بود؟

برعکس ، سَرِ اَبی کارکتری هست که طی داستان فقط اطرافیانش براش مهم هست حتی به لو و خواهرش که اول قصد جون اَبی رو داشتنن تا جایی که ممکنه کمک می کنه ما دقیقاً مانند جسی یا دینا هستیم که از اقدامات وحشتناک اِلی پشتیبانی می کنیم تا زمانی که بتوانیم ناراحتی خود را با ناآگاهی ناخواسته بهانه کنیم ، مهم نیست که چرا دشمن با هر دلیلی که بخواهیم آنجا را خط بکشیم و علاوه بر این قبلاً به اَبی اعتماد داشتیم ما دیگر به او اعتماد نداریم ، این زمانی است واقعیتی را به ما نشان می دهد که جول پدر اَبی را کشته .

Abby

خیلی از پلیر ها از این قضیه که داستان سعی داره اِلی که تنها باقی مونده قسمت اول هست رو بد نشون بده و اَبی که کاملا کارکتر جدید هست و خیلی از پلیر ها حتی علاقه ای با آشنایی این کارکتر ندارن رو خوب نشون میده.

ولی اگر بازی رو از این دید بزاریم کنار که داستان خیلیا رو نا امید کرد از طرفی کلیت داستان خیلی خوب بود و واقعا تفاوت سلیقه ای هست که خوشتون بیاد یا نه مثلا لحظه آخر که اِلی اَبی رو رها می کنه واقعا اون لحظه حق انتخاب لازم بود ولی بازم به بهترین حالت نشون داده شده بود که اگر کسی رها کردن اَبی رو انتخاب می کرد بهترین پایان ممکن رو می گرفت.

باقی قسمت های داستان چطور؟

اتفاقات دیگه ای توی داستان اتفاق افتاده که واقعا به بهترین حالت ممکن نشون داده شده و داستان پره از فراز و نشیب داستانی هست و تمرکز داستان بر انتقال حس درد هست که به خوبی میشه با اِلی هم دردی کرد. قسمت مورد علاقه خودم لحظه ای بود که دینا فهمید که اِلی مبتلا نمیشه اون قسمت پر از هیجان بود تا پایان اون قسمت.

Ellie and Dina

جذابیت های بازی غیر از داستان بازی

اگر داستان بازی رو کنار بگذاریم دنیای لست آف آس با طراحی فوق العاده و جذابش آدم رو مبحوت خودش می کنه برای مثال منطقه سیاتل که با طراحی و جذاَبیتش پلیر رو وادار به گشتن مناطق می کنه.

Ellie and Dina2

فیزیک بازی واقعا بی نقص بود و این بازی طوری بود که اصلا حتی نیاز به هیچ آپدیتی برای آینده نداره و بازی کاملا از زمان خودش جلو تره پویایی و هوش مصنوعی بی نقص ان پی سی ها بازی رو خیلی از بازیای دیگه چالش برانگیز تر هم می کنه.

هم چنین انجین فوق العاده این بازی که باعث شده چنین گرافیک و جلوه هایی رو روی یک کنسول هشت ساله به راحتی با کمترین افت فریم و  افت رندر رزولوشن اجرا کنه این موضوع باعث میشه که واقعا شایعاتی که بر این اساس هست که بازی روی پی سی هم منتشر بشه آدم رو از این خیال راحت می کنه که با ی بازی کاملا آپتیمایز شده رو به رو هستیم.

همچنین میشه از گیم پلی بی نظیر این بازی گفت که این بازی جوری هست که شما به هر سبکی بازی کنید و روی هر درجه سختی بازی برای شما چالش بر انگیز هست چه به صورت مخفی کاری و استلف چه غیر مخفی کار.

سیستم کرفتینک و آپگرید این بازی هم بسیار عالی هست که آدم به وادار به پیدا کردن متریال می کنه برای کرفتینک و آپگرید.

Upgrading

جزیات زیادی هم داره این بازی که واقعا قابل شمارش نیستن از حساسیت نشون دادن کارکتر ها به جو اطرافشون برای مثال ترس از ارتفاع اَبی یا تغییرات حال و پوست کارکتر ها در آب و هوای مختلف یا فیزیک بی نظیر طناب و سیم توی بازی که تا به حالا توی هیچ بازی دیگه ای دیده نشده.

Rope

به طور کلی

این بازی از نظر فنی کاملا بی نقص هست و از زمان خودش خیلی جلو تر هستش و فقط داستان و حواشی این بازی هست که باعث شده این بازی دوگانگی بین طرفداران خود ایجاد شه بازی لست آف آس دو بازیی شد که واقعا بحث های خیلی خیلی زیادی رو میشه در مورد داستانش داشت و می تونه جزء چند بازی برتر تاریخ دونست اما این بحث که بخوایم اون رو به عنوان شماره یک تاریخ بدونیم هم جای بحث زیادی داره از رقبای امسال گرفته تا افزایش تعداد منتقدین در طول این سال ها که بازی های تکرار نشدنی وجود داره و نادیده گرفته شده اند.

این بود سالگرد انتشار Last of Us 2 امیدوارم از مقاله سالگرد انتشار Last of Us 2 لذت برده باشید اگر علاقه مند به نقد و بررسی بازی ها هستید میتوانید روی نقد و بررسی بازی کلیک کنید تا ما هم بتوانیم مقاله مشابه سالگرد انتشار Last of Us 2 برای شما ایجاد کنیم پس حتما با گذاشتن نظرت به ما انرژی انگیزه بده.

سالگرد انتشار Last of Us 2

نقد و بررسی بازی The Last of Us 2
به طور کلی
100%
100%

خلاصه

اگر فقط و فقط یک بازی وجود داشته باشه که همه چیز اون بدون اشکال باشه و لایق امتیازی بیشتر از 10 باشه این بازی هست اما خب داستانی که باب میل هر کسی نیست باعث شد که خیلی ها این موضوع رو کور کورانه نقض کنن. این بازی بازیی هست که نمونه اش رو تا چندین و چندین سال دیگه نخواهیم دید پس حتما اگر برای دلیل مسخره این بازی رو بازی نکردین حتما حتما بازی کنید.

مزایا

  • Everything

معایب

  • پایانی که باب میل هر کسی نیست

نوشته های مرتبط

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x