Medium

نقد و بررسی بازی The Medium

سازنده: Bloober team

ناشر: Microsoft

پلتفرم ها: PC PS5 Xbox Series X/S

نقد بررسی و تمام عکس ها روی Xbox Series X گرفته شده.

در مورد Bloober Team

تیم Bloober مدتهاست که خود را به عنوان حامی بازی های ترسناک معرفی کرده است ، اما غلبه بر این تجربه دشوار خواهد بود. Medium یک بازی وحشتناک و ترسناک به تاریک ترین حفره های رفتار انسان است که در یک دنیای بازی همه جانبه ، جوی و زیبا ظاهر شده است.

the medium (2)

تیم Bloober ، توسعه دهندگان پشت عناوین مورد استقبال منتقدان مانند Layers of Fear ، به دنبال این هستند که با انتشار The Medium بازی های ترسناک خود را به نسل بعدی کنسول ها بیاورند. کار و طراحی دوربین کلاسیک بازی های قدیمی – آمیخته با گیم پلی نوآورانه و مکانیک قصه گویی – نویدبخش بسیاری است. با این حال ، با هر نسخه جدید ، انتظارات برای تیم Bloober همچنان افزایش می یابد. آیا Medium این انتظارات رو به افزایش را برآورده می کند؟

the medium (3)

تیم Bloober نمونه درخشانی از استودیویی است که مهارت خود را تقویت می کند. عنوان اول آنها ، Layers of Fear ، ورود محکمی به ژانر ترسناک بود ، که در زمانی که منتشر شد توجه زیادی رو جلب کرد ، اما گزینه ها کمیاب بود. این بسیار عالی نبود و قطعاً برای ایستادن در برابر بازی های بزرگتر AAA مشکل داشت. با گذشت زمان ، تیم بلوبر قدرت بیشتری پیدا کرد.

the medium (4)

Blair Witch یک تجربه ترسناک مناسب بود ، فقط به دلیل داستان و طراحی جهان که در آن قرار داشت محدود شد ، و Observer: System Redux یک شیرجه باورنکردنی به یک دنیای سایبرپانک تاریک و سنگین بود که باور نکردنی به نظر می رسید و یک داستان عالی ارائه می داد. حتی با وجود شجره نامه قابل توجهی از عناوین تحت پوشش ، The Medium بزرگترین اثری است که تا به امروز از استودیو خارج شده است.

The Medium

بسیاری از مردم بر این باورند که وجود چیزی بیشتر از سطح واحد زندگی ما همه روز به روز تجربه می کنیم. ما از ناشناخته ها می ترسیم ، اما در عین حال ، مشتاق هستیم که معنای آن ، امکانات و پاسخ ها چیست. اگر این شانس را داشتید که آخرین کلمات را با یک عزیز از دست رفته به اشتراک بگذارید؟ آیا واقعاً کار را آسان تر می کند؟ آیا زندگی دیگری پس از مرگ وجود دارد یا امید غلطی در تلاش برای مقابله با فقدان غیرقابل تصور است؟

the medium (5)

Medium این سوالات عمیق و بسیار قدرتمند را به عنوان Marianne ، زنی جوان با قدرتهای عجیب و غریب روانی که هم در دنیای زنده ها و هم در مردگان وجود دارد ، بررسی می کند. Marianne می تواند صحبت کند ، تعامل کند ، زندگی کند و در دنیایی که ما متعلق به ما نیست ، نفس بکشد ، اما هرگز هرگز دنیای زنده را ترک نمی کند. این یک فرضیه هیجان انگیز است ، پر از پتانسیل ها و امکانات. این موضوع به موضوعاتی بسیار تاریک می پردازد که باعث می شود افکار و پرسش ها مدت ها پس از پخش اعتبار باقی بماند.

the medium (6)

این وجود دوگانه ، جایی که Marianne هم در سطح جسمانی و هم در جهان ارواح وجود دارد ، آنقدر با روایت و گیم پلی گره خورده است که یک محیط منحصر به فرد وحشتناک و به همان اندازه جذاب ایجاد می کند که در آن شما هرگز واقعاً مطمئن نیستید که در آینده چه اتفاقی می افتد. این به ترس ها بازیکن را به شدت غرق می کند و فقط اجازه دهید ماهیت تاریک قصه گویی تمام کارهای سخت را انجام دهد.

تیم Bloober بار دیگر ثابت می کند که آنها در هنر خود با معماهایی که می توانند چالش برانگیز و مفید باشند. Observer: System Redux با سکانس های مخفی کاری و مکانیک های ناامید کننده دچار مشکل شد و در حالی که The Medium دارای پازل و صحنه های تعقیب و گریز است ، با کمال تعجب تنظیم شده است ، و هیجان و ترس جای آن را گرفته است.

گیم پلی

گیم پلی بازی Medium در طراحی ساده است ، اما در ارائه روایت های اضافی به شیوه های ارزشمند و اغلب نگران کننده بسیار مثر است. قدرت های Marianne به او اجازه می دهد اشیاء را با گذشته ای پنهان ، مرتبط با رویدادهای مختلف تاریخ ، که گاهی اوقات دل انگیز است ، اغلب ترسناک ، احساس کند. تعامل با این اشیاء باعث غوطه ور شدن عمیق تری در شخصیت ها و رویدادهایی می شود که منجر به تراژدی اصلی بازی بر روی آن می شود.

the medium (8)

در دنیای عادی ، Marianne به اندازه من یا شما عادی به نظر می رسد ، در حالی که می تواند نیروهای دنیای روح را حس کند ، تا زمانی که او تجربه بدن بیرونی Out of Body Experience را نداشته باشد ، بین این دو وجود واقعا شروع به تار شدن می کند. Marianne هنگام بازدید از Niwa ، محل اصلی بازی ، در هتلی فرسوده و ویران شده به جستجوی پاسخ در مورد تاریخچه خود و رویدادهای غم انگیزی که در Niwa روی داد می پردازد. با این حال ، در قلمرو روح ، لحن بسیار تیره تری در محیطی شبیه به اهریمن وجود دارد.

the medium (9)

باز هم این وجودهای تقسیم شده هم به عنوان ابزار قصه گویی و هم به عنوان یک مکانیک جذاب گیم پلی عمل می کند. جابجایی بین دو قلمرو به ماریان اجازه می دهد از درهای قفل شده عبور کند یا رویدادهای گذشته را که سالها پیش در مناطق خاصی رخ داده است ، ببیند. در حالی که برخی از این سناریوها به شدت به معماها گره خورده اند.

یکی از بزرگترین دارایی های Medium ، طراحی شخص سوم و دیدگاه ثابت است ، بسیار شبیه به آنچه که در Resident Evil اصلی یافت می شود. بازیکنان هیچ کنترلی بر دوربین یا چشم انداز ندارند ، که هنگام تلاش برای ارائه یک تجربه مبتنی بر وحشت یک ابزار فوق العاده است. چه چیزی وحشتناک تر از دشمن کمین کننده ای است که نمی توانید ببینید؟ شاید با دیدن وحشتی غیرقابل تصور که نمی توانید از آن دور شوید؟

the medium (11)

و در آن نهفته است دو بازی بهترین عملکرد. صدا در طول کار کاملاً فوق العاده است ، و اجراهای فوق العاده ای از هر یک از اعضای گروه دارد. با این حال ، Marianne (Kelly Burke) و آنتاگونیست بازی ها (Maw, Troy Baker) واقعاً نمایش را می دزدند. مانند اکثر بازی های ترسناک ، بیشتر لذت بردن از The Medium به بازیکن مربوط می شود. اگر می توانید چراغ ها را خاموش کنید ، کمی آرامش داشته باشید و واقعاً خود را در جهان ، شخصیت ها و رویدادها غرق کنید ، بازی ناامید کننده نخواهد بود بلکه می تونه یکی از بهترین تجربه های سال باشه.

the medium (1)

این بود از نقد و بررسی بازی The Medium اگر از این مقاله خوشتون اومده حتمال نظراتتون رو برامون حتما بنویسید که خیلی بهمون انرژی میده تا بازم نقد بررسی هایی سبک بازی ترسناک مثل نقد بررسی بازی Alan Wake remastered و نقد و بررسی بازی The Medium براتون بزاریم.

امتیاز نقد و بررسی بازی The Medium
به طور کلی
85%
85%

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x