آموزش بازی league of legend: یادگیری toplane و Mordekaiser

آموزش بازی league of legend: یادگیری toplane و Mordekaiser

toplane در بازی league of legends به عنوان یکی از ساده ترین lane ها برای یادگیری بازی به حساب می آید.

با ما همراه باشید تا به شما این lane را آموزش دهیم.

وظایف toplane

toplane

در بازی league of legends شخصیت های toplane طولانی ترین مسیر را طی می کنند تا به lane خود برسند به همین دلیل معمولا قبل از شروع بازی باید حتما teleport (یکی از spell های داخل بازی) و flash (مهمترین spell که همه شخصیت ها جدا از lane که در آن قرار دارند باید داشته باشند) را انتخاب کنند.

شخصیت های toplane معمولا شخصیت هایی هستند که می توانند ضربه های زیادی را تحمل کنند پس به همین دلیل معمولا این شخصیت ها team fight ها را در late game (اواخر بازی) شروع می کنند.

volidrip

اما قبل از رسیدن به late game، باید در early game (اوایل بازی) بیشتر با از بین بردن minion ها پول جمع کنند تا بتوانند item هایی که آنها را تانکی تر می کنند بخرند.

شخصیت های toplane معمولا کمک زیادی از طرف jungler دریافت نمی کنند (این کار بستگی به jungler دارد و یک jungler خوب می تواند به toplane نیز کمک بکند) اما یکی از objective های jungler به نام rift herald نزدیک به toplane قرار دارد و اگر که فکر می کنید در حال کنترل lane خود هستید می توانید به سمت این objective رفته و تنها یا به کمک jungler آن را برای تیم خود بدست آورید.

rift herald

مبارزه ها برای کنترل lane در toplane معمولا بسیار طولانی است و گاهی اوقات ممکن است تا قبل از mid game (اواسط بازی) شما دارای kill های زیادی نباشید به همین دلیل در toplane از بین بردن minion ها کار بسیار مهمی است.

همانطور که گفتیم شخصیت های toplane معمولا teamfight ها را شروع می کنند پس معمولا یکی از ability های این شخصیت ها برای دفاع از خود و بدست آوردن heal و یا shield می باشد که بهتر است تا قبل از mid game و late game کمی این ability ها را level up بکنید.

یادگیری Mordekaiser

mordekaiser

شخصیت Mordekaiser به عنوان یک شخصیت easy to learn but hard to master (یادگیری آسان اما تسلط سخت) انتخاب خوبی برای یادگیری این toplane می باشد قابلیت های این شخصیت به شکل زیر می باشد:

Passive: Darkness rise

mordekaiser passi

این قابلیت Mordekaiser به صورت اتوماتیک بعد از سه ضربه فعال می شود و یک دایره دور او ایجاد می کند که با نزدیک شدن به حریف خود باعث می شود که آسیب ببیند.

Q: Obliterate

mordekaiser q

Mordekaiser با سلاح خود به زمین می زند و به هر enemy که در این ضربه قرار دارد، damage می دهد ( damage بیشتر است اگر که فقط یک نفر در این ضربه قرار داشته باشد.

W: Indestructible

mordekaiser W

همانطور که گفتیم شخصیت های toplane یک قابلیت برای محافظت از خود دارند و با این قابلیت Mordekaiser ضربه هایی که به enemy زده را در یک ability bar که زیر health bar است ذخیره می کند.

mordekaiser با زدن دکمه W به اندازه ای که ability bar پر شده shield می گیرد و با زدن دوباره این دکمه مقدار کمی از shield خود را به health تبدیل می کند.

E: Deaths grasp

Deaths grasp mordekais

با این قابلیت شما می توانید حریف خود را به سمت خود بکشید و حتی بعد از آن می توانید با زدن Q دو تا از سه ضربه مورد نیاز برای فعال کردن passive خود را فعال کنید.

R: Realm of death

death realm

ultimate شخصیت Mordekaiser باعث می شود که toplane تیم حریف (و یا هر شخصیت دیگری که روی آن این ability را بزنید) به محیطی دور از بقیه همراه با شما بیاید و در این منطقه شما نه تنها ۲۰% بیشتر damage می دهید بلکه مقداری از health شخصیتی که به Realm of death بردید بعد از مرگ او برای مدت کوتاهی به healthbar شما اضافه می شود.

MORDEDRIP

این بود آموزش بازی league of legend: یادگیری toplane و Mordekaiser اگر که از این مقاله خوشتان آمد حتما نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x