۸ نکته مهم که قبل از شروع BitLife باید بدانید

بازی‌های زیادی وجود ندارند که به شما اجازه بدهند بچه به فرزندی قبول کنید، از بانک دزدی کنید، در لاتاری برنده شوید و ازدواج کنید؛ اما BitLife بهتون اجازه میده همه این کار هارو انجام بدید. این یک بازی موبایلی رایگان و تکستی است که در آن می‌توانید به یک فرد با اخلاق، یک شارلاتان پست، چیزی بین آنها یا چیزی کاملاً متفاوت تبدیل شوید. BitLife زندگی مجازی شماست!

اگر می خواهید رویای خودتان را به واقعیت تبدیل کنید، باید شخصیت تان را در دوران کودکی، محصل بودن، روابط عاشقانه و موارد دیگر پیشرفت دهید. در این راهنما با ما همراه باشید تا چند نکته ساده، اما حیاتی از BitLife  رو باهم مرور کنیم.

۸ نکته مهم در BitLife که به عنوان تازه وارد باید بدانید

your Income

۸) پول، پول، پول

با پول نمی توانید خوشبختی بخرید، اما بهتر است در یه ماشین میلیاردی گریه کنید تا توی یه پراید! داشتن پول نه تنها زندگی شما را آسان تر می کند، بلکه فرصت های زیادی رو بهتون میده تا به هدف هاتون برسید. اگر می خواهید باهوش تر بشید، شهریه دانشگاه را باهاش پرداخت کنید. اگر می خواهید شادتر بشید، به تعطیلات بروید. اگر به مشکل خوردید، بهترین وکیل رو برای خودتون بگیرید(!Better Call Saul).

پولدار شدن در اوایل زندگی در BitLife کاملاً تصادفی است، بسته به اینکه پدر مادر تون بهتون کمک میکنند و اینکه اصلا خودشون  پولی دارند یا نه . همیشه این احتمال وجود دارد که شما کلا بدشانس باشید و در یک خانواده فقیر بدنیا بیایید، خلاصه این کاملا شانسیه.

اما اگه پولدار بدنیا نیومدید، از این زمان برای ساختن آینده خودتون استفاده کنید. دوستان و خانواده‌ی بیشتر به این معنی است که افراد بیشتری را دارید تا ازشون کمک بگیرید. یک کار پاره وقت ممکن است پول کمی بهتون بده، اما میتوانید استرس شمارو کمتر بکنه. اگر باهوش باشید میتوانید بورس بگیرید و کورس های مختلف شرکت کنید.

Your Youth

۷) از جوونی تون استفاده کنید

در حالی که به عنوان یک نوزاد نمی توانید کاری انجام دهید، اما درآینده به زودی می توانید در زندگی خود در BitLife استقلال داشته باشید. نزدیک شدن به خانواده‌تان در دوران بلوغ (حتی اگر در پول دادن خسیس باشند) راه‌های آسونی برای خوشحال شدن بهتون میده. وقت گذروندن، حرف زدن و رفتن به سینما با آنها همگی به شما کمک می کند تا خوشحال بشید.

در ۱۱ سالگی می توانید برنامه خود را مدیریت کنید، به گروه های مختلف بپیوندید و می توانید در فعالیت های مختلف شرکت کنید. از این وقت عاقلانه استفاده کنید، مگر اینکه بتوانید به عنوان یک جوان بیکار بمانید. این سن ترکیبی عالی از وقت آزاد، فعالیت های مختلف برای بهبود کلی شخصیت شما دارد.

Become expert

۶) سعی کنید تخصص داشته باشید

قبل از اینکه ۱۸ ساله شوید، چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید در آن شرکت کنید. دانش آموز نمونه شدن در مدرسه، داشتن دوست های زیاد و مختلف و اگر خانواده تون میتونه از پس هزینه هاش در بیاد، شرکت در کلاس های بازیگری، ساز یا حتی ورزش های رزمی. از طرف دیگه وضعیت مالی شخصیت شما ممکن است تغییر کند، یا ممکن است دچار یک بیماری جدی شوید، یا یک اتفاق کلا مسیر زندگی شمارو تغییر دهد.

اگر برنامه خاصی در ذهن تون دارید، بهش بچسبید و تا تهش برید. اما اگر خیلی نمیدونید چیکار کنید، قبل از انتخاب کار تا جایی که می توانید درگیر چیز های مختلف شوید، زیرا هر فعالیتی جایزه خودش را دارد. برای بالا بردن هوش تان درس بخونید برای بورس گرفتن، یا شناگر ماهری شوید تا احتمال غرق شدنتان کمتر شود. خلاصه که سعی کنید تو همه چیز یه سرک بکشید تا ببینید کدوم بدردتون میخوره، بعدش توش ماهر بشید. BitLife دقیقا مثل زندگی هست!

Feeling Down

۵) نذارید افسرده بمونید

همانطور که تصمیمات خوب منجر به فرصت های بهتر می شود، رفتن از بد به بدتر نیز بسیار آسان است. به عنوان مثال، اگر شادی شخصیت شما خیلی کم شود، ممکن است افسرده شوند. اگر این کنترل نشود، می تواند منجر به نیاز آنها به روان درمانی شود. بهترین راه برای “درمان” افسردگی آنها افزایش شادی آنها است، اما میزان هر افزایش کمتر از حد معمول است زیرا آنها افسردگی دارند.

این می تواند به معنای رفتن به تعطیلات، داشتن مراقبت های پزشکی یا تلاش برای تغییر مسیرهای زندگی باشد که همه اینها هزینه زیادی دارد. دنبال کردن آمار شخصیت شما عالی است، اما روی روابط نزدیک و سبک زندگی آنها نیز تمرکز کنید. اگر پدر مادر آنها در حال پیر شدن هستند یا آنها درخواست افزایش حقوق کردند اما رد شده است یا فقط زندگی پر استرسی دارند، آماده باشید تا بهشون کمک کنید.به خاطر داشته باشید، پیشگیری بهتر از درمان است. چه در دنیای واقعی چه درBitLife.

Have wide range of friends

۴) سعی کنید تنها نباشید

شاید بخواهید خیلی دور و برتان شلوغ نباشد یا کسی رو پیدا نمیکنید باهاش دوست شوید یا اصلا اهمیت نمیدید هم صحبت داشته باشید. دلیل شما هر چه باشد، سعی کنید در هر زمان حداقل چند دوست یا آدم داشته باشید، به خصوص زمانی که بسیار جوان و پیر هستید، زیرا در این زمان است که شخصیت شما در آسیب پذیرترین حالت خود قرار دارد،  زمان شروع زندگی و پایان آن.

وقتی اتفاقات بدی برایتان بیوفتد، داشتن کسی که بتوانید ازش پول بگیرید یا کسی که به شما در حل مشکل کمک کند یا فقط یکی باشه که باهاش صحبت کنید خوب است. حفظ روابط تان با خانواده به شما کمک میکند جایی برای موندن داشته باشید وقتی دنبال پس انداز کردن هستید، یا بهترین دوست شما ممکن است کسی باشد که جان شما را نجات دهد. شما مجبور نیستید همه را بشناسید، اما در بین کسانی که می شناسید محبوب باشید.

تو زندگی واقعی دوست پیدا کردن سخته، اما تو BitLife دیگه درونگرا، برونگرا نداریم؛ راحت باشید!

Your stats

۳) حواستون به آمار کارکتر تون باشه

در حالی که ممکن است بخواهید جراح مغز و اعصاب بشوید، داشتن قیافه خوب بهتون کمک نمیکنه تا توش حرفه ای بشید. اگر برنامه‌ای واسه خودتون دارید، مطمئن شوید که مهارت‌های لازم برای انجام دادنش هم داشته باشید. همچنین یه آمار دیگه هم غیر از چهار مورد اصلی وجود دارد که می تواند به همان اندازه مهم باشد: مانند فیت بودن بدنی، فایت بلد بودن و مهارت کار با ابزار های مختلف.

به طور مشابه، حتی یک کاهش کم سلامتی تون ممکن است چیز خاصی به نظر نرسد، اما می تواند اولین علامت هشدار دهنده یک بیماری مهم باشد که نیاز به رسیدگی در اسرع وقت دارد. گاهی اوقات خوب است یک قدم به عقب بردارید و ببینید آیا چیزی وجود دارد که نادیده گرفته اید یا خیر.

You'll Die oneday

۲) مرگ ممکن است هر آن به سراغ تان بیاید

این خیلی ضد حال است، شما زمان و تلاش زیادی کردید، کلی وقت گذاشتید خودتون رو بشناسید و سعی کردید جلوه خوبی برای کارکتر تان بسازید. اما گاهی اوقات، وقتی BitLife تاس می اندازد تا اتفاقات زندگی شمارو تعیین کنه، بدشانسی هم همراهش میاد.

همانطور که در برنامه میبنیم، هشدار: خطر مرگ. البته این به این معنی نیست که نمی توانید احتمال وقوع آن را کاهش دهید. اگر رانندگی می کنید مطمئن شوید که درست اینکارو میکنید، سبک زندگی سالمی داشته باشید. اما خب اتفاقات رو نمیشه پیشبینی کرد، ممکنه توی ۱۹ سالگی وقتی دارید دوچرخه سواری میکنید تصادف کنید و بمیرید.

Pass Down Your Legacy

۱) میراث شما

فقط به این دلیل که شخصیت شما مرده است به این معنی نیست که نمی توانید نام آنها را گرامی بدارید. در پایین تب activities، گزینه Will & Testament وجود دارد. تا زمانی که خانواده دارید، می توانید دارایی و پول خود را به عنوان ارث به آنها بدید و سپس آن شخصیت را به عنوان بازی بعدی خود انتخاب کنید. حتی چند دستاورد برای نسل های طولانی مدت نیز وجود دارد.

دلیل مهم برای انجام این کار، ثروت خانوادگی شما و انتقال موفقیت شما به نسل بعدی است. اگر همینطور الکی پول خرج نمیکنید، نوه‌های شما می‌توانند در بیست سالگی یکم پول داشته باشند. اینطوری دعای خیر BitLife پشت تونه!!

 

 

خب این بود ۸ نکته ساده ولی مهم در BitLife که دونستنش خیلی مهم هست. شما هم اگر نکته دیگه ای از BitLife دارید حتما بگید تا بقیه هم استفاده بکنند.

BitLife را به صورت رایگان میتوانید روی اندروید یا iOS بازی کنید.

 

بیشتر بخوانید: معرفی ۶ بازی آفلاین برای Android و iOS

نوشته های مرتبط

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دا منی ک پرمینیوم دارم چطور راحت پیشرفت کنم؟

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x