Scary

چهار تا فیلم ترسناک برای طرفدارای بازی ترسناک

خلاصه‌ای از بازی‌های ترسناک یا همون Scary را منتشر کردیم که فکر می‌کنیم باید در این فصل هالووین بازی کنید. اما امسال بدون هیچ ترفند یا درمانی، زمان زیادی برای ترسیدن در دستان خود خواهید داشت.

جمع آوری شده از سایت گیم اینفورمر

به‌جای پیشنهاد بازی‌های ویدیویی ترسناک یا همون Scary برای بازی، این بار ما اینجا هستیم تا فیلم‌های ترسناکی یا همون Scary را که فکر می‌کنیم اگر دوست دارید چیزهایی که در شب اتفاق می‌افتند را تماشا کنید.

اگر از بازی Friday the 13th خوشتون اومد از فیلم Sleepaway Camp خوشتون میاد

توصیه کردن فیلم Scary Friday the 13th در اینجا بسیار آسان است. در عوض، شما باید کمپ Sleepaway را تماشا کنید که از نظر جنایی مورد قدردانی قرار نگرفته است. Sleepaway Camp که در سال ۱۹۸۳ توسط کارگردان رابرت هیلتزیک منتشر شد، داستان آنجلا بیکر و اقامت او در کمپ آراواک را روایت می کند.

آنجلا کاملاً مناسب نیست و اغلب توسط بچه های بزرگتر در کمپ مورد آزار و اذیت قرار می گیرد، یا خیلی بدتر، سعی می شود توسط بزرگسالانی که اردو را اداره می کنند از او سوء استفاده کنند. با این حال، به وضوح همه این افراد به شیوه های بسیار بسیار وحشتناکی می میرند.

FT13TH

از بسیاری جهات، Sleepaway Camp یک تلنگر Scary بی‌نظیر شماست. دسته ای از بچه ها دچار مشکلاتی می شوند، به طرز وحشتناکی می میرند، و همه اینها بسیار جذاب و ضعیف است. و می‌توانید استدلال کنید که برخی از محتواهای Sleepaway Camp با حساسیت‌های سال ۲۰۲۰ پیر نشده‌اند (شاید قبل از تماشا، Does The Dog Die را ببینید).

از سوی دیگر، یک جاه طلبی برای Sleepaway Camp وجود دارد که آن را از سایر اسلشرها Scary متمایز می کند. Sleepaway Camp که در سال ۱۹۸۳ منتشر شد، در طول سیل اسلشرزهایی Scary که تلاش می‌کردند از موفقیت هالووین سال ۱۹۷۸ سود ببرند، سعی می‌کند داستانی درباره گیر افتادن در بدن خود و احساس ناراحتی در پوست خود تعریف کند.

همانطور که Bartłomiej Paszylk نوشته است، این یک فیلم استثنایی بد است اما یک اسلاش بسیار خوب است. در سال‌های اخیر، این فیلم طرفداران زیادی پیدا کرده و حتی بازنگری‌های انتقادی را نیز دریافت کرده است.

اینکه آیا Sleepaway Camp هر یک از اینها را به ارمغان می آورد یا نه، به بیننده بستگی دارد، اما این تلاشی قابل تحسین برای انجام کاری هوشمندانه با یک ژانر بسیار خسته کننده است. جالب اینجاست که Hiltzik تنها دو فیلم ساخته است: Sleepaway Camp و Return to Sleepaway Camp در سال ۲۰۰۸، یکی از فیلم های متعدد این مجموعه.

SWC

هیلتزیک که این روزها وکیل شهر نیویورک است، ظاهراً از این که این فیلم حتی طرفدارانی دارد بی اطلاع بود تا اینکه در سال ۲۰۰۰ با او تماس گرفتند تا تفسیری برای آن ضبط کند.

قلاب Sleepaway Camp، و چیزی که همیشه توسط طرفداران آن ذکر می شود، پایان تکان دهنده آن است. و دلیل خوبی دارد. به شدت تکان دهنده است. من اینجا آن را اسپویل نمی کنم، اما صدا به تنهایی از زمانی که فیلم را دیدم مرا آزار می دهد. من را جزو بزرگترین طرفداران این فیلم استثنایی بد اما اسلشیر بسیار خوب بشمار.

اگر از بازی The Last of Us 2 خوشتون اومد از فیلم Lady Vengeance خوشتون میاد

خوب، از نظر فنی یک فیلم ترسناک Scary نیست، اما صبر کنید. مانند The Last of Us Part 2 (که می توانید استدلال کنید که از نظر فنی نیز یک بازی ترسناک Scary نیست)، Lady Vengeance، همانطور که از نامش پیداست، در مورد انتقام است. و بیشتر از آن، درباره توخالی بودن انتقام و مدت‌هایی است که ما می‌خواهیم برای گرفتن آن انتقام برویم.

قسمت پایانی فیلم Scary «سه‌گانه انتقام» به کارگردانی پارک چان ووک، کارگردان کره‌ای، که توسط «همدردی برای آقای انتقام» با بازی پارک دونگ جین از Parasite اجرا می‌شود، و «لیدی انتقام» بازیگر مشهور اولدبوی، داستان لی گئوم‌جا را روایت می‌کند.

TLOU2

پس از محکوم شدن به جرم ربودن و قتل یک پسر بچه شش ساله ۱۳ سال پیش از آن، از زندان خارج می شود (ممکن است قبل از تماشای این یکی هم ببینید آیا سگ می میرد). می دانیم که زمانی دونگ جین در کره جنوبی به دلیل سن کم خود به ارتکاب جرم خود اعتراف کرد اما به چراغی برای اثربخشی اصلاحات زندان تبدیل شد.

شایان ذکر است، Lady Vengeance پر از پیچ و تاب است و هیچ چیز آن چیزی نیست که در ابتدا به نظر می رسد.

در خارج از زندان، دونگ جین روی نقشه دقیق خود برای انتقام و قتل مردی که او را به زندان انداخته کار می کند. من از گفتن چیز دیگری در مورد داستان فیلم کوتاهی می کنم، اما وقتی ماهیت واقعی آنچه در Lady Vengeance در حال رخ دادن است را دریابید، آنچه را که در ترساندن سنتی کم دارد، با وحشت واقعی طبیعت انسانی جبران می کند.

LV

برای من، لیدی انتقام فیلم Scary برجسته در سه گانه انتقام است، اگرچه همه آنها ارزش دیدن را دارند. این یک فیلم زیبا است و شاید پارک چان ووک از نظر بصری خیره‌کننده‌ترین فیلم باشد تا درام روان‌جنس‌گرایانه‌اش The Handmaiden در سال ۲۰۱۶٫ همچنین از بررسی عمیق عیوب انسان، نگاه دقیق به خشم، خیانت و کارهایی که مایلیم انجام دهیم تا در اعمال خود احساس توجیه داشته باشیم، نمی ترسیم.

اگر از بازی .P.T خوشتون اومد از فیلم Exorcist III خوشتون میاد

ما نمی‌توانیم این لیست Scary را بدون درج P.T، بازی Silent Hills که اکنون کنسل شده Hideo Kojima است، انجام دهیم. این برخلاف قانون گیم است، در واقع. اما این فرصتی را به ما می دهد تا در مورد The Exorcist III، بهترین فیلم جن گیر Scary که تا به حال ندیده اید صحبت کنیم.

PT

چه چیزی P.T. و The Exorcist III با هم (به غیر از اینکه هر دو تا حدودی در مورد مالکیت هستند) حس مداوم ترس Scary در هر یک است. برای یکی دو ساعتی که P.T بازی می‌کنید، همیشه در حاشیه هستید. از ثانیه های ابتدایی The Exorcist III، احساس اضطراب در گودال شکم شما وجود دارد و با بدتر و بدتر شدن اوضاع به آرامی بالا می رود. این به راحتی یکی از پرتنش ترین فیلم های ساخته شده است.

جن گیر III که ۱۵ سال پس از جن گیری ریگان مک نیل در جن گیر رخ می دهد، و با نادیده گرفتن وقایع جن گیر دوم: بدعت گذار، ستوان ویلیام اف. حل یک سری از قتل ها در اطراف محله جورج تاون واشنگتن دی سی، محل فیلم اصلی.

در حالی که اثر انگشت نشان می دهد که این قتل ها توسط افراد مختلف انجام شده است، اما روش قتل مورد استفاده با قتل The Gemini Killer مطابقت دارد، کیندرمن کشف می کند. تنها مشکل این است که The Gemini Killer 15 سال پیش اعدام شد.

یا شاید هم اینطور نبود، همانطور که فاش شده است یک بیمار در بخش روانپزشکی بیمارستان که فیلم عمدتاً در آن اتفاق می‌افتد، ۱۵ سال پیش کاتاتونیک و فراموش شده پیدا شد، تا اینکه یک روز از خواب بیدار شد و ادعا کرد که قاتل جوزا است.

این منسجم‌ترین طرح داستان نیست، و روشی که فیلم در رابطه با وقایع فیلم اصلی جن‌گیر می‌زند، تا حد زیادی بی‌نیاز است. با این حال، هنگامی که فیلم شروع می شود، هرگز متوقف نمی شود. تنها فیلم دوم (و آخرین) به کارگردانی ویلیام پیتر بلاتی، که رمان جن‌گیر و فیلمنامه اقتباسی از فیلم را نوشت، جن‌گیر III یک استاد کلاس در محدودیت و تعلیق است.

قتل یا خشونت به ندرت روی صفحه نمایش داده می شود، فقط اجمالی مختصر از عواقب و توضیحات مفصل از شخصیت ها، مانند بدنی که به طرز ماهرانه ای از خون تخلیه شده است یا جسدی پر از تسبیح، به ما داده می شود. همچنین بهترین جامپ اسکر که تا به حال ساخته شده در این فیلم وجود دارد. من چیزی نمی گویم جز این که وحشتناک است.

EC3

به ناچار، The Exorcist III برای همیشه در سایه The Exorcist زندگی خواهد کرد. و با توجه به ارزش آن، من فکر می کنم که شایستگی آن وجود دارد. جن گیر یکی از بهترین فیلم هایی Scary است که تا به حال ساخته شده است، خیلی کمتر یکی از بهترین فیلم های ترسناکی Scary است که تا کنون ساخته شده است.

اما در این دنباله Scary نخوابید! این به راحتی در سرویس‌های استریم در دسترس است و نویسنده‌ای را نشان می‌دهد که تبدیل به کارگردان شده است.

اگر از بازی Outlast خوشتون اومد از فیلم Noroi: The Curse خوشتون میاد

ده ها سکه و هنوز هم گران قیمت، رسانه های فیلم یافت شده این روزها همه جا هستند. تولید آن نسبتاً ارزان است، به راحتی با ترس های پرش پر می شود و به راحتی می توان بدن را روی صندلی ها قرار داد. اما برخی از برجسته‌ها مانند پدرخوانده‌های این ژانر، پروژه جادوگر بلر و هولوکاست آدم‌خوار وجود دارند.

OL

همچنین Noroi: The Curse، که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد، دو سال قبل از اولین فعالیت Paranormal، این ژانر را کاملاً باز کرد.

این فیلم ترسناک خارج از ژاپن که زمانی پیدا کردنش سخت بود، کمتر فیلمی است که پیدا شده است و بیشتر یک دفترچه از وقایع مختلف است که برای روایت یک طرح منسجم به هم گره خورده اند.

نوروی با استفاده از فیلم‌های پیدا شده واقعی و پخش‌های خبری، برنامه‌های زنده و فیلم‌های مستند قدیمی، داستان ماافومی کوبایاشی، یک محقق ماوراء الطبیعه را روایت می‌کند که پس از سوختن خانه‌اش ناپدید شده است، در حالی که به اتفاقات ماوراء الطبیعه در اطراف توکیو نگاه می‌کند. و نحوه ارتباط آنها همه چیز برای کوبایاشی بسیار ضعیف است.

NTC

نوروی هرگز آشکارا ترسناک نیست. آنقدر به داستان خود اعتقاد دارد که اجازه می دهد ترس در بیننده اش حباب کند، طولانی شود و قبل از اوج نهایی خود، یک سوزش آهسته ایجاد کند. همچنین ترسی از تاریک بودن نیست. فیلم Scary هرگز شما را از چنگال خود رها نمی‌کند، هرگز لحظه‌ای اختصار به شما نمی‌دهد، همیشه شما را با خود در زیر سطح نگه می‌دارد.

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x