Back 4 Blood

نقد و بررسی Back 4 Blood همون Left 4 Dead که منتظرش بودیم

نقد و بررسی و تمام عکس ها روی کنسول Xbox Series X گرفته شده.

سازنده: Turtle Rock

ناشر: Warner Bros

پلتفرم ها: Ps4 Ps5 Xbox One Xbox Series X/S PC

Left 4 Dead آنقدر موفق بود که حتی همین الان ، دنباله آن بیش از ۱۰۰۰۰ بازیکن همزمان در Steam دارد – هر چند بیش از ده سال پیش منتشر شد. اما Valve عمدتا درگیر ساخت بازی نیست ، بنابراین Warner Bros با استودیو Turtle Rock همکاری کرد ، که همون تیم پشت Left 4 Dead اصلی هست ، تا جانشین این فرنچایز را بسازد و طرفداران این سبک از بازی هم دندوناشونو برای تجربه این بازی تیز گرده بودن.

Back 4 Blood بیشتر چیزهایی را که مردم در این سری کلاسیک دوست دارند ، به همراه چیزهای جدید فراوان دارد دیگه به بازی آورده. زمان بسیار خوبی با دوستان خودتون است که به این تجربه جذاب برگردید ، اما بالانس بازی به مراتب بدتر از زمان بتا است ، و کمی شرایط انتشار بازی رو سخت کرد.

خود من از زمانی که تابستان امسال بتا Back 4 Blood رو بازی کردم ، از بازی کردن هیجان زده شدم و اکنون که بازی منتشر شده ، واقعا میشه گفت Back 4 Blood نسخه سوم فرنچایز Left 4 Dead است اما مواردی وجود دارد که من را ناامید می کند ، اما به طور کلی ، بازی Back 4 Blood یک زمان خوب و خونین است که هر طرفدار Left 4 Dead (یا هر بازی شوتر دیگر) آن را دوست خواهد داشت.

حالت های بازی

Back 4 Blood به چهار مرحله اصلی تقسیم می شه که چهارمین مرحله بازی فقط یک باس قایت است و عملاً سه تا مرحله چند بخشی (ACT) را در اختیار بازی قرار می دهد ، در مقابل چهار و پنج L4D و L4D2 ، به ترتیب. با این حال ، آنها تند هستند و اغلب بیش از دو ساعت طول می کشد تا هر کدام را پشت سر بگذارید.

crate

به طور کلی این بازی تا چهار نفره میشه باز کرد که خوشبختانه این بازی از کراس پلی کامل بین تمام پلتفرم ها پشتیبانی می کنه و یک حالت تک نفره و مود مولتی پلیر یا PvP داره که بازماندگان (Survivors)  را در مقابل Ridden یا همون زامبی ها که تحت کنترل بازیکن قرار می دهد. سه تا مشکل هم وجود دارد ، اما آنها در اینجا بسیار مشکل تر و قابل توجه تر از نسخه بتا اون بازی هست.

کارکتر ها

بازی شخصیت های Back 4 Blood به لطف شخصیت های منحصر به فرد و خطوط طنزآمیز آنها بسیار سرگرم کننده است و همه آنها به خوبی از یکدیگر بازی می کنند. شما می توانید بین هشت بازمانده (Survivors) انتخاب کنید ، که هرکدام دارای اوانایی و ابیلیتی خود هستند. شخصیت مورد علاقه خودم Doc می توانند تعداد دفعات مشخصی از هم تیمی ها را هیل بده و اونا رو ساپورت کنه. Back 4 Blood تمرکز زیادی بر روی آمار و ارقام از طریق انتخاب دقیق دارد.

این انتخاب ها ارزشمند به نظر می رسند و می توانند تفاوت قابل توجهی ایجاد کنند ، و انگیزه بیشتری برای بازی کردن بیشتر در بسیاری از جنبه های گیم پلی ایجاد می کند. مطمئناً ایجاد ابیلیتی یا همون قدرت مختص هر کارکتر برای هر بازیکنان بیشتر نسبت به گذشته ، گامی بلندتر است.

گیم پلی

Back 4 Blood اساساً هر چیزی است که Left 4 Dead را بسیار خوب ، اما بهتر کرده است. گانپلی و حرکت به لطف انیمیشن های سریع و سبک بازی و اضافه شدن دو سرعت و کلمبرینگ احساس بسیار خوبی دارد. همچنین تعداد زیادی سلاح مختلف وجود دارد که می توانید در هر سطح پراکنده پیدا کنید. به طور پیش فرض ، هر شخصیت می تواند یک سلاح اصلی و یک سلاح دوم و کوچک تر را حمل کند. سلاح اصلی شامل رایفل ها ، ال ام جی ها و اس ام جی ها و اسنایپ ها هستن و اسلحه های دومتون چاقو و کلت شما هستند.

gameplay2

هر یک نقش منحصر به فردی در sandbox وسیع بازی بازی می کند. به عنوان مثال ، رایفل ها و ال ام جی ها برای سبک برای جمع آوری تعداد زیادی زامبی معمولی ایده آل هستند ، در حالی که تفنگ های اسنایپ برای مخفی کاری و اینکه هنگام هدف قرار دادن نقاط ضعیف ، بخش های بزرگی از آسیب را متحمل می شوند. همچنین تعداد زیادی پیوست سلاح وجود دارد که می توانید با مس (Copper) پیدا کنید یا خریداری کنید (پولی که از طریق گیم پلی بدست می آید) که به شما امکان می دهد عملکرد سلاح را تقویت کرده و تنظیم کنید.

Back 4 Blood اقلام پشتیبانی کلاسیک Left 4 Dead مانند قرص ، مدکیت ، و بمب های لوله ای ، به علاوه اقلام جدید مانند حصار سیم خار دار و کیت ابزار است.

wepons

اما یکی از چیزای رو مخ بتای بازی که با انتشار بازی باز بهبود گرفته و بهتر شده این بود که برخی از زامبی ها می تونستن شما رو یا استان کنن یا کلا شما رو روت کنن (یک جا نگه دارن) این موضوع تا حدی رو مخ بود برای ی بازیکن متوسط مثل من اما خوشبختانه این موضوع با انتشار بازی بهتر شده.

سیستم کارت های بازی

ویژگی برجسته بازی سیستم کارت های آن است که بازیکنان می توانند با آنها در ایجاد کارت های مفید برای تقویت وضعیت مانند افزایش سلامتی  ، بهبود میزان دمج دیدن ، و یا تقویت موارد هیل دادن درگیر شوند. بازیکنان می توانند حداکثر ۱۵ کارت رو استفاده کنن و در ابتدای هر مرحله، به آنها این فرصت داده می شود که یک کارت را انتخاب کنند تا از ترکیب خود فعال شود. با تکمیل مراحل، امتیاز جمع می کنید که می تواند برای کارت های جدید یا لوازم شخصی سازی کارکترتون مانند اسکین و اسپری ها هزینه شود.

card 2

این سیستم برای من بسیار سرگرم کننده بود که کارت های من باعص این شد که دمج چاقو من خیلی بالا بره و هیل دادن به هم تیمی ها و یا دمج خوردنشون کم تر شد.

card 1

طراحی مراحل

من همچنین عاشق طراحی مراحل Back 4 Blood هستم. این بازی مناطق دارای مکانهای دقیق زیادی است که نیاز به بازی مشترک با دوستانتون دارد. خوشحالم که استودیو Turtle Rock سطح سختی Back 4 Blood را دشوارتر کرده است. همچنین چندین سطح وجود دارد که بازیکنان را با نجات بازماندگان و بازیابی منابع مهم موظف می کند که این اهداف در مقایسه با سطح استاندارد “رسیدن به اتاق امن” سرعت خوبی را ارائه دهد.

bridge

مشکلات

بزرگترین مشکلی که من با Back 4 Blood دارم این است که به بازیکنانی که تنهایی بازی می کنند نمی تونن برای بازکردن کارت ها و لوازم شخصی سازی جدید امتیاز دریافت کنند. درست است که بازی Back 4 Blood قرار است به صورت یک بازی چند نفره انجام شود ، اما برخی از بازیکنان دوست ندارند که با آنها بازی کنند و از بازی با غریبه ها لذت نمی برند. تصمیم برای قطع کامل آنها از پیشرفت در زمینه کارت های جدید و لوازم شخصی سازی گیج کننده است ، و امیدوارم استودیو Turtle Rock در آینده در موضع خود در این مورد تجدید نظر کند.

gameplay3

از دیگر نکات منفی بازی میشه از ضعف بازی در بخش PvP گفت که این حالت به اون انذازه که فکرش رو می کنید جالب نیست و بالانس نبودن یک سری کارکتر ها باعث از بین رفتن بالانس در بازی میشه.

گفته میشه در پلتفرم PC و Xbox One بازی لگ و افت فریم هایی داره و دیگر گزارش های از مشکلات فنی این بازی گفته شده از پلتفرم های دیگه.

به طور کلی

من Back 4 Blood را بسیار دوست دارم و قرار هست  که بازی اون رو ادامه بدم. این یک گزینه عالی برای بازیکنان و طرفداران L4D است که به دنبال راه حل جدید هستند و ارزش و گزینه های زیادی دارد. اما پسرفت و پیشرفت های هر بخش نسبت به بتا و انتخاب های گیج کننده با دشواری ، بازی را در زمینه ای ناهموار آغاز می کند. اما من شکی ندارم که در گذر زمان این بازی مشکلاتش رو حل می کنه و کاملا تبدیل میشه به بازیی که حتی طرفدارای شوتر هم ساعت ها صرف این بازی کنن.

این بود از نقد و بررسی بازی Back 4 Blood یا همون Left 4 Dead که منتظرش بودیم امیدوارم از این نقد خوشتون اومده باشه پس حتما نظارتتون رو برامون بنوسید که بازم براتون نقد بازی های جدید رو از بخش نقد سایت گیمریما مثل نقد و بررسی بازی The Medium و نقد و بررسی بازی Alan Wake Remastered بزاریم.

نقد و بررسی Back 4 Blood
به طور کلی
4.1
 • کاملا کراس پلی
 • از روز اول روی گیم پس
 • طراحی مراحل خوب
 • کارکترهای فان
 • گیم پلی عالی
 • مشکلات فنی بازی
 • ضعف شدید بخش تکنفره

مزایا و معایب

مزایا و معایب بازی

مزایا

 • کاملا کراس پلی
 • از روز اول روی گیم پس
 • طراحی مراحل خوب
 • کارکترهای فان
 • گیم پلی عالی

 

معایب

 • مشکلات فنی بازی
 • ضعف شدید بخش تکنفره

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x