Soulslike 10 های برتر

(بازی های Souls like اصلا چی هستن)

Demon’s Souls همه چیز را شروع کرد.

مطمئناً، مردم استدلال خواهند کرد که مفاهیمی که می‌توانند به Soulslike مدرن تبدیل شوند، حتی زودتر در تاریخ From Software با بازی‌هایی مانند Shadow Tower یا بازی‌های King’s Field شروع شده‌اند.

اما تجسم‌های مدرن دارای بازی‌های اکشن/RPG چالش‌برانگیزی هستند که نبرد با باس‌های بزرگ‌تر، پیشنهادات ریسک/پاداش، اسرار برای کشف و مکانیک‌های جنگی سخت را ارائه می‌دهند که بازیکن را مجبور می‌کند به انتخاب‌های خود متعهد شود.

برای اهداف این لیست، من تصدیق می‌کنم که Sekiro: Shadows Die Twice دارای چارچوب‌های Soulslike فراوانی است، اما به دلیل تفاوت‌های قابل توجه در توسعه بازیکن و گزینه‌های ساخت، در اینجا به عنوان یک Soulslike مورد توجه قرار نمی‌گیرد. گفته می شود، این یک بازی عالی است و اگر قبلاً این کار را نکرده اید، باید آن را امتحان کنید.

بسیار خوب، بیایید فهرست را بالا ببریم و دریابیم که چه عناوین شبیه به Soulslike سزاوار وقت شما هستند، زیرا با چشم انتظاری لجام گسیخته منتظر گزینه های جدیدی هستیم که در این لیست ظاهر شوند و جایگاه خود را در این لیست بگیرند – از جمله Elden Ring!

علاوه بر این، صلاحیت‌ها و کمیت‌ها برای آنچه دقیقاً در دسته Soulslike قرار می‌گیرد می‌تواند تا حدودی مبهم باشد، بنابراین قبل از اینکه در مورد عدم گنجاندن آن در اینجا نظر دهید، ما Hollow Knight را دوست داریم، اما دقیقاً آن را یک Soulslike در نظر نگیریم. شما هنوز هم باید آن را بازی کنید! هر چه تعداد Soulslike های بیشتری وارد رینگ می شوند، این لیست ممکن است در آینده تغییر کند، بنابراین مراقب باشید زیرا بازیکنان ژانر بیشتری از سرزمین های دور آمده اند.

۱۰-(Xbox One, PlayStation 4, PC) Code Vein

Soulslike

ما در بررسی خود این مورد را کاملاً مورد انتقاد قرار دادیم و مشکلات همچنان پابرجاست.

گفته می‌شود، به عنوان انتخابی برای اجرای انیمه‌هایتان با آهنگ‌های جذاب در حالی که بر دشمنان گریه می‌کنید، می‌توانید در دسته‌بندی Soulslike بدتر عمل کنید.

این تنها Soulslike نیست که دارای افراد جانبی است، اما داشتن یک همراه در سفر نیز می‌تواند چالش‌ها را بسته به سلیقه شما کمی دلپذیرتر کند.

در حالی که این توصیه با اخطارهای قابل توجهی همراه است، اگر به انیمه علاقه دارید، انتخاب خوبی است و حتی می توانید برای دریافت جوایز ویژه با شخصیت مورد علاقه خود رابطه برقرار کنید.

۹-(Xbox One, PlayStation 4, PC) The Surge 2

در حالی که اولین Surge کاملاً تفرقه انگیز است، دومین نسخه بسیار بهتر مورد استقبال قرار گرفته است.

با انبوهی از سلاح ها برای کاوش و جنبه هایی برای ارتقا و بهبود، جستجوی شما برای ضایعات، فلزات و قطعات هرگز پایان نمی یابد.

مردم همیشه گزینه‌هایی در رگ روح می‌خواهند که خارج از فانتزی سنتی یا تاریک باشد، و Surge 2 ممکن است دقیقاً همان بازی Soulslike باشد که شما به دنبال آن هستید.

هدف قرار دادن اندام‌ها و مناطق مختلف بر روی دشمنان، چین و چروک جدیدی به مبارزه می‌افزاید و سطوح پیچ در پیچ شما را در کاوش نگه می‌دارد.

اگر می خواهید کمی تیغه اره و نانوماشین بیشتر در Soulslike خود داشته باشید، Surge 2 شما را پوشش می دهد.

۸-(Xbox One, PlayStation 4, Switch, Vita, PC) Salt and Sanctuary

Soulslike

Salt and Sanctuary یک روح شبیه به روح است و یکی از تمایزهای اصلی آن دو بعدی بودن آن است.

این به معنای تمرکز بیشتر بر روی عناصر پلتفرمینگ است که پیشنهادات سوم شخص عمدتاً از آن اجتناب می‌کنند، جایی که می‌توانید برای کسب مزیت‌ها در باس‌ها به اطراف مناظر بپرید، از اطراف درختان بپرید و از دیوارهای قلعه بالا بروید. برخی از عناصر اکتشافی نیز وجود دارند، که بازیکنان را تشویق می‌کند تا مناطق قبلی را با توانایی‌های جدید مانند راه رفتن وارونه روی سازه‌ها در نوعی تکان ضد گرانش، بازبینی کنند.

Boss بزرگ فراوانند، و زیبایی‌شناسی تاریک، دنیای کارتونی را بسیار تلخ می‌کند.

اگر چیزی می‌خواهید که تمام مکانیک‌های اصلی را که Soulslike را عالی می‌کند و به نوعی سوئری دوبعدی پیمایش جانبی تبدیل می‌کند، داشته باشد، به Salt and Sanctuary نگاه نکنید.

۷-(Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5, PC) Remnant: From the Ashes

Soulslike

بازی‌های متعددی سعی کرده‌اند تا Soulslike را با تیراندازی ترکیب کنند و اکثر آنها شکست خورده‌اند.

Remnant: From the Ashes با ترکیب تیراندازی سوم شخص و غارت سریع با ویژگی‌ها و مکانیک‌های Soulslike موفق می‌شود.

استیج‌های Gristly می‌توانند بیش از یک گزینه رئیس را در خود جای دهند، عبور از مکان‌های مشابه یا بازی در بیش از یک بار را جذاب می‌کنند، و بازی Co-op تشویق و سرگرم‌کننده است.

یک دوست را همراه خود بیاورید، برخی از LeveL را له کنید، امتیازات جالبی را دریافت کنید و حتی در حین تقویت سلاح های خود، یک بیلد بسازید.

اگر می‌خواهید تا مدت‌ها پس از تکمیل آنچه بازی ارائه می‌کند، جریان داشته باشید، یک حالت Roguelike نیز در دسترس است. تاریک، سریع و بسیار سرگرم کننده است.

۶- (PlayStation 4, PlayStation 5, PC) Nioh 2

Soulslike

Nioh اصلی نیز به شدت توصیه می شود، اما می توانید بلافاصله به Nioh 2 بروید.

Nioh 2 تمام زنگ ها و سوت های بازی اول و گزینه های بیشتری را دارد.

در حالی که مکانیک‌های اضافه شده به Nioh 2 واقعا چیز زیادی به معادله اضافه نمی‌کنند، سلاح‌های بیشتر، سبک‌های بازی بیشتر، چالش‌های بیشتر و اساساً چیزهای خوب بسیار بیشتری در اطراف وجود دارد – شما یک جهنم خواهید داشت.

Nioh 2 مدیون سری Soulslike است، اما خود را به عنوان بازی کاملاً مجزا با ویژگی‌های جذاب تعریف می‌کند.

اگر احساس تند خاصی می‌کنید، سلاح اول را امتحان کنید و واقعاً وارد آن شوید.

۵- Demon’s Souls (PS5)

Soulslike

از Software و Hidetaka Mizazaka کل زیرژانر را با این عنوان آغاز می کند، و بازسازی اخیر Bluepoint دیدگاهی درخشان از عنوان اصلی PS3 است.

اگر هرگز فرصتی برای پخش نسخه اصلی نداشتید، می‌توانید آن را امروز بازی کنید – با گرافیکی باورنکردنی. برخوردهایی که به دلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری مانند The Storm King به سادگی نمی‌توانند عظمت مورد نظر خود را در نسخه اصلی منتقل کنند، لذتی مطلق برای تجربه در اینجا هستند، و بازی بسیار روان اجرا می‌شود.

Demon’s Souls یک بازی Soulslike آسان تر و ساده تر از آنچه بعد از آن خواهد آمد است.

این دارای تعداد زیادی از باس‌های پازل/حیله‌گر است که شکست دادن آنها نسبتاً آسان است، اما سطوحی که می‌توانند بدون وجود پست‌های بازرسی راحت به میزان قابل‌توجهی از استقبال آن‌ها بگذرند.

با این اوصاف، بازسازی Bluepoint چیزی خاص و بخش مهمی از سفر Souls است.

۴- (Xbox One, PlayStation 4, Switch, PC)Dark Souls (Remastered)

دارک سولز با اتمسفر قدرتمند، باس‌های مرگبار و دنیای پر از راز، این ژانر را تقویت و محبوب کرد.

دارک سولز مایل بود به بازیکنان اجازه دهد که دست و پا بزنند و راه خود را بیابند، با آموختن از اشتباهات و اشتباهات، چه این که توسط یک تله تخته سنگ زیر گرفته شوند یا صرفاً سقوط از لبه یک صخره با یک تاب شمشیر اشتباه.

اولین باری که Dark Souls را بازی کردم، در واقع یک سفر کوتاه بود، زیرا به اشتباه تصور می کردم که تنها مسیرهای Bone Fire یا به Cemetery یا New Londo است.

همانطور که هر کسی که بازی کرده است می تواند به شما بگوید، این مسیرها احتمالا برای بازیکنی که اولین بار است ایده آل نیستند.

البته، زمانی که کمی بعد به بازی برگشتم و مسیر خود را به Undead Burg پیدا کردم، عشق من به سولز قفل شد.

یافتن راه خود از طریق چالش های متعدد Dark Souls یک تجربه و یک ماجراجویی است، هیچ کس با آن مقابله نمی کند.

کاملا به همین صورت در دنیایی عجیب و غریب بر مصیبت پیروز شوید.

۳- (Xbox One, PlayStation 4, PC) Dark Souls 3

Soulslike

Dark Souls 3 انتخاب پیشنهادی من برای اولین بار بازیکنان Soulslike است.

این ساده‌ترین و صیقلی‌ترین عناوین است، حتی اگر مانند برخی دیگر از بازی‌های این سری رازآلود را تداعی نکند.

در حالی که شامل برخی از سخت‌ترین و چالش‌برانگیزترین رویارویی‌های این سری در DLC است، بازی استاندارد به‌جای برخی از وحشیگری‌های پیشانی که در سایرین مشاهده می‌شود، دارای یک سطح سختی مخصوص است.

Dark Souls 3 دارای محتوای بسیار عالی است و DLC حاوی برخی از هیجان انگیزترین و شدیدترین مبارزات موجود در بازی های امروزی است، از جمله Sister Friede و Darkeater Midir.

۲- (Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, PC) Dark Souls 2

Soulslike

Dark Souls 2 یکی از عناوین تفرقه انگیزتر در این فرنچایز است، اما افزودن ها و آزمایش های جسورانه آن انفجاری است.

استفاده از مرتاض‌های آتش‌سوزی به بازیکنان اجازه می‌دهد که مناطق را در NG+ بدون پایان کامل دویدن، بازی کنند، قدرت ایستادن، و مجموعه‌ای کاملاً گسترده از باس‌ها و مکان‌های محلی آن را متمایز می‌کند.

هیچ بحثی وجود ندارد که تأثیر انطباق پذیری و چابکی روی فریم های چرخشی و شکست ناپذیری تغییر بزرگی نبوده است، بنابراین اگر قصد بازی کردن را دارید، پیشنهاد می کنم امتیازات را زودتر در این آمارها قرار دهید تا یک رول «خاص» به دست آورید که طبیعی به نظر می رسد.

همچنین اهمیتی نمی دهم که داشتن یک قلعه مذاب بالای آسیاب باتلاقی نوعی غوطه ور شدن را در هم می شکند – این یک دنیای فانتزی است، و در حالی که من ارتباط متقابلی را که اغلب در سریال ها اعلام می شود تحسین می کنم، اما هیچ نوع معامله شکنی نیست.

Dark Souls 2 همچنین تعدادی از بهترین باس ها را در DLC خود دارد، از جمله دوئل قابل توجه با Sir Alonne، Fume Knight و غیره. اگر Dark Souls 2 را به دلیل اینکه به عنوان گوسفند سیاه خانواده Souls دیده می شود به تعویق انداخته اید، این کار را نکنید.

واقعاً عالی است.

۱- (PlayStation 4,5) Bloodborne

Soulslike

به ندرت پیش می‌آید که همه جنبه‌های یک بازی مانند یک اثر هنری شاهکار منحصر به فرد همگام شوند.

Bloodborne یکی از این بازی هاست. جو، گیم پلی، موسیقی، هنر و صدا به عنوان یک موجود منحصر به فرد از ترسناک کلاسیک ویکتوریایی گرد هم می آیند که جای خود را به وحشت های کیهانی می دهد. انحرافات جزئی Bloodborne از فرمول Soulslike، پرخاشگری افسارگسیخته را تشویق می کند، و تنش را برای نبردهای باورنکردنی و سواری در مناظر جهنمی افزایش می دهد.

در حالی که همه امیدواریم روزی بتوانیم Bloodborne را روی پلتفرم های دیگر و با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه بازی کنیم، بازی اصلی و DLC مربوطه یکی از بهترین بازی هایی است که می توانید امروز بازی کنید.

از جنگل‌های پر از مار که در آن چشم‌هایتان با هر سایه‌ای شما را فریب می‌دهند تا کابوس‌ها و مناظر رویایی، Bloodborne بوفه‌ای از وحشت و هوس را در یک لحظه سرو می‌کند.

این بود از بازی های برتر Soulslike برای دیدن بازی های برتر  مستقل زمستان اینجا کلیک کنید

اگر که از این مقاله خوشتان آمده حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و برای دیدن مقاله های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x