6 بازی Roguelike که داستان شگفت انگیزی دارند.

۶ بازی Roguelike که داستان شگفت انگیزی دارند.

Roguelikes در طول سال‌ها بسیار محبوب بوده‌اند، و برخی از آن‌ها با مزیت اضافه‌شده‌ی افسانه‌های باورنکردنی نیز همراه هستند.

Roguelike game

ژانر Roguelike در سال‌های اخیر صنعت را طوفانی کرده است و راهی خلاقانه برای تجربه بازی‌ها برای بازیکنان فراهم کرده است. اغلب به دلیل سیستم‌های پیشرفت پیچیده و مبارزات هیجان‌انگیز شهرت دارند، داستان‌ها و اسطوره‌های شگفت‌انگیز موجود در سرکش‌ها اغلب نادیده گرفته می‌شوند.

در واقع، از ترسناک علمی تخیلی «بازگشت» گرفته تا برداشت تازه‌ای از اسطوره‌های یونانی که هادس ارائه می‌کند، افسانه‌ای که در برخی از این بازی‌ها وجود دارد با بهترین‌های بازی همراه است. با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید نگاهی به برخی از سرکش ها با تأثیرگذارترین افسانه ها، اساطیر و داستان ها بیندازیم.

۶ بازی Roguelike که داستان شگفت انگیزی دارند.

 

Returnal

Roguelike

Housemarque’s Returnal یک بازی نادر AAA در ژانر Roguelikes است. با این دامنه، نبردهای بزرگ، سطوح تصادفی عظیم و یک پالت بصری همراه است که از همه چیزهایی که PS5 ارائه می کند استفاده می کند. با این حال، همراه با این، داستان های عمیقی برای بازیکنان وجود دارد که دندان های خود را در آن فرو کنند.

تمدن باستانی بیگانگان با تسلط بر فناوری، تسلیحات و سفرهای فضایی که به نوعی ناپدید شد و دنیایی در حال فروپاشی را در پی خود باقی گذاشت، همه چیز در اینجا به نمایش گذاشته شده است. این بدون دست زدن به افسانه داستان خود سلن است، خانه ای که انواع اسرار و گذشته ای را در خود جای داده است که بازیکنان باید خود را کشف کنند.

در نهایت، کشف و یادگیری در مورد این سیاره سقوط کرده، ترجمه هیروگلیف، و ملاقات با موجودات باستانی تجربه ای است که شبیه هیچ چیز دیگری نیست. بنابراین افسانه‌ای که بازیکنان می‌توانند در Returnal کشف کنند، همه جالب‌ترین جنبه‌های ترسناک علمی-تخیلی را در محدوده و مقیاسی که قبلاً در ژانر Roguelikes دیده نشده بود، بررسی می‌کند.

Hades

Roguelike

ژانر عزیز Hades دیدگاهی مدرن و تازه از اساطیر یونان دارد و کوهی از افسانه های جذاب و هیجان انگیز به همراه دارد. با کاوش عمیق در پویایی شخصیت های موجود در پانتئون خدایان یونانی، افسانه های به نمایش گذاشته شده طیف وسیعی از انگیزه های پنهان پشت اعمال هر خدا را تا روابط عاشقانه بین خدایان نشان می دهد.

این افسانه همه از نگاه قهرمان بازی، زاگرئوس، بررسی می شود، زیرا او بیشتر و بیشتر در مورد پانتئون یونان می آموزد. چیزی که واقعاً در مورد لور در Hades عالی است این است که چگونه از قالب سرکش برای تغذیه تکه‌های لور به بازیکن در طول و بعد از تقریباً هر دویدن در دنیای خود استفاده می‌کند. این را با جنبه‌ی واضح آموزشی یادگیری در مورد این فرهنگ باستانی ترکیب کنید، و یک بازی با علم و دانش خواهید داشت که می‌تواند حتی با دارک سولز معروف در جذابیت آن برای سران لور رقابت کند.

Dead Cells

Roguelike

Dead Cells یک Roguelikes است که به نبردهای سریع و طراحی منحصر به فرد پیکسل هنری می بالد. با این حال، پشت این رویکرد منحصر به فرد به سبک سرکش، یک بازی با داستان های متمایز و منحصر به فرد است.در حالی که داستان کلی را روشن می کند، Dead Cells نکاتی را در مورد دنیای بزرگی در پشت اعمال بازیکن ارائه می دهد،

خواه تاریخچه موجودات بی شکلی که بازیکنان کنترل آن را به دست می گیرند در حالی که شکل اجساد مختلف را در تلاش برای فرار از یک ظاهراً هرگز… پایان دادن به زندان یا داستان عمیقی که برای هر رئیس فراهم شده است. با در نظر گرفتن این موضوع، این بازی مطمئناً آن چیزی که بازیکنان در هنگام انتخاب یک سرکش دارند را خراش می دهد.

BPM: Bullets Per Minute

Roguelike

در حرکتی شبیه به حرکت Hades، BPM: Bullets Per Minute سبک داستان سرایی قطره‌ای را که در داستان‌های سرکش معروف شده است، با اسطوره‌های قدیمی و سنتی ترکیب می‌کند. این بار، داستان ها و چهره های موجود در سراسر اساطیر نورس است.استفاده از این داستان‌ها و شمایل‌نگاری به تنهایی BPM را با بهترین داستان‌ها در بازی‌های سرکش قرار می‌دهد، آن را با تغییرات زیبایی‌ شناختی، جایگزینی شمشیرها با اسلحه‌ها و ارائه والکری‌های معروف در طرحی جدید از جمله موارد دیگر، ترکیب می‌کند و بازیکنان افسانه‌های واقعاً جذابی دارند.

Sunless Sea

Roguelike

Sunless Sea که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، یک بازی بقا با تعداد زیادی از عناصر Roguelikes است. لور ستاره نمایش در اینجا است، زیرا بازیکنان در اقیانوس زیرزمینی با فضایی عمیقا ظالمانه عبور می کنند. در این اقیانوس جانورانی باستانی و غیرقابل درک زندگی می‌کنند که شباهت زیادی به ساخته‌های H.P Lovecraft دارند. و جایی در پایین، اگر به اندازه کافی دور بروید، لندن است که در اعماق دریای بدون خورشید غرق شده است.

همانطور که بازیکنان در جزایر این دریا کاوش می‌کنند، تکه‌های اطلاعات کمی به آرامی تغذیه می‌شوند و تصویری از جهان اطراف بازیکن ترسیم می‌کنند. با در نظر گرفتن این موضوع و در حالی که درک گیم‌پلی Sunless Sea می‌تواند سخت باشد، داستان‌های موجود در اینجا ارزشش را دارد، به خصوص اگر کسی از طرفداران ژانر وحشت کیهانی موجود در پیشنهادهایی مانند Bloodborne و Call of Cthulhu.

Children Of Morta

Roguelike

بچه‌های مورتا که به بازیکنان اجازه می‌دهد نقش یک عضو متفاوت از خانواده برگسون، یک تبار در سرزمینی دورافتاده را با عنوان نگهبانان کوه مورتا ایفا کنند، داستانی محوری و اکشن Roguelikes است که دارای داستان‌های عمیق و جذاب است. اطراف زمین و خانواده.

جذابیت در اینجا دوچندان است، یادگیری افسانه های پشت سر این خانواده مشهور، و همچنین شرارتی که با آن روبرو هستند، که نام شوم آن “فساد” است. در نهایت، برای بازیکنانی که به داستان و داستان‌های سرکش اهمیت می‌دهند، Children of Morta ارزش بررسی را دارد.

اگر که از این مقاله خوشتان آمده حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و برای دیدن بهترین های بیشتر به اینجا بروید.

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x