8 تا از بهترین Villain های بازی های ترسناک مستقل.

۸ تا از بهترین Villain های بازی های ترسناک مستقل.

این بازی های ترسناک مستقل به لطف شخصیت های منفی(Villains) به یاد ماندنی و نمادین خود تأثیری ماندگار بر روی بازیکنان گذاشت.

Horror game Villains

به نظر می رسد هیچ کس از یک بانوی خون آشام زیبا با قد ۹ فوت نمی ترسد. او خیلی زیباست بنابراین این به بازی‌های ترسناک مستقل بستگی دارد که کابوس‌های واقعی ایجاد کنند که در واقع بازیکنان را  می‌ترسانند (اگرچه بانوی خون آشام هم چیز بدی نیست). خوشبختانه، برخی از بازی‌های ترسناک مستقل از Villain های خود عذرخواهی نمی‌کنند.

بسیاری از آنها به نظر می‌رسند که مستقیماً از رویای تب هذیان‌آمیز شخصی بیرون کشیده شده‌اند. برخی از آنها در همان سطح هیولاهای فلج خواب سایلنت هیل هستند. فقط این است که آنها بیش از حد تحت الشعاع شرورهای ترسناک بازی AAA قرار می گیرند. برای اینکه آنها را در کانون توجهی قرار دهیم که شایسته آن هستند، در اینجا برخی از با ابهت‌ترین، نمادین‌ترین و واقعاً وحشتناک‌ترین شخصیت‌های شرور(Villains) بازی‌های مستقل آورده شده است.

۸ بهترین Villains بازی ترسناک مستقل

۸/۸

Spider (Limbo)

Horror Game Villain

Limbo یک فرضیه ساده داشت. این یک بازی پلتفرم پازل است که در آن بازیکنان باید روح پسری بی نام را که در حال عبور از لبه های جهنم و برزخ است، راهنمایی کنند. با این حال، در بیشتر زمان خود در سطح جنگل، او توسط یک Villain عنکبوت غول پیکر تعقیب می شود که منشأ آن ناشناخته است و هدفش به اندازه کافی ساده است. کشتن پسر

هنگامی که بازیکنان شوک اولیه و عامل ترس عنکبوت (به ویژه عنکبوت هراسان) را پشت سر گذاشتند، قطعاً نمادهایی به ذهن خطور می کند. تئوری هایی مطرح شده است که عنکبوت بیش از همه چیز نشان دهنده مرگ است. تئوری های دیگر به بزرگترین ترس های پسر در زمانی که او زنده بود اشاره می کند. صرف نظر از این، یک دشمن غیرقابل توقف و غیرمنطقی چیزی نیست که فرد بخواهد در طول یک سفر خوداندیشانه درباره مرگ و میر با آن روبرو شود.

۷/۸

Water Lurker (Amnesia: Dark Descent)

Horror game Villains

Amnesia: Dark Descent یکی از پیشگامان نوع متفاوتی از ترس بود که بازیکنان هیچ وسیله ای برای مبارزه نداشتند. البته، اگر Villain هیولاهای ترسناک و عمدتاً مبهم Dark Descent نبود، این به آن اندازه تاثیرگذار نبود. مسلماً بدترین آنها Water Lurker یا موجودی معروف به Kaernk بود.

نبوغ در طراحی Kaernk این است که او عمدتاً نامرئی است و فقط در نواحی پر از آب پرسه می زند. بنابراین بازیکنان باید رسما «بالا بلندی» بازی کنند و از آب دوری کنند، که مبادا توسط هیولایی نامرئی که حضورش فقط از طریق موج‌ها و پاشیدن‌های وحشتناک آب اعلام می‌شود، سلاخی شوند. این به قدری آسیب زا است که حتی اگر بازیکنان قبلاً Kaernk را شکست داده باشند، آن ترس قدیمی و احساس ترس از آب همچنان باقی مانده است.

۶/۸

Monika (Doki Doki Literature Club)

Horror Game Villains

Doki Doki Literature Club یک نوع متفاوت از وحشت است زیرا بیشتر جنبه روانی دارد. با این حال، روشی که بُعد چهارم را می شکند و حتی فایل های بازی بازیکنان را به هم می زند، برای یک بازی ترسناک بسیار ناراحت کننده و کاملا بدیع است. یکی از شخصیت ها، مونیکا حتی خودآگاه شد و متوجه شد که در یک بازی ویدیویی است.

بدتر از آن، او می دانست که قدرت تغییر متغیرهای بازی را دارد. این منجر به تغییر شخصیت شخصیت های دیگر و ایجاد یک عقده استالکر برای بازیکن شد. مونیکا نشان می‌دهد که یک شخصیت واقعی یاندری( یک Villain که حاضر است به خاطر عشقش همه را بکشد) چقدر می‌تواند ترسناک و تهاجمی باشد، زیرا سعی می‌کند روان بازیکن را دستکاری کند و حتی آن را به هم بزند.

۵/۸

Slenderman (Slender: The Eight Pages)

Horror Game Villain

Slenderman از Slender: The Eight Pages در دهه قبل چنان محبوب شد که شخصی به او یک فیلم ترسناک داد. اگرچه فیلم شکست خورد، اما جایگاه اسلندرمن به عنوان یکی از کند سوزترین و ظریف ترین هیولاهای ترسناک Villain دست نخورده باقی مانده است.

نکته خنده دار این است که اسلندرمن به عنوان یک Creepy pasta(داستان های ترسناک ساخته شده در اینترنت) یا یک Meme ترسناک اینترنتی شروع به کار کرد. غیرمنتظره است که یک هیولای ترسناک قد بلند، لاغر و بی‌چهره که از ناخودآگاه پیچیده جامعه اینترنتی ساخته شده است، در فضای دیجیتال اختصاصی خودش واقعاً بازیکنان را تحت فشار قرار دهد. به همین دلیل است که Slender: The Eight Pages برای صحنه مستقل بسیار مهم است.

۴/۸

The Janitor (Little Nightmares)

Horror game Villains

در حالی که هیولاهایی مانند The Lady in Little Nightmares یک Villain اصلی خوب را ایجاد می کنند، سوابق اولیه مانند ملاقات با The Janitor (سرایدار) برای اولین بار می تواند به یاد ماندنی تر باشد. او یکی از ترس های اصلی است که بازیکنان در طول بازی خود با آن روبرو خواهند شد.

هر کاری که او انجام می‌دهد، از جمع‌آوری اسباب‌بازی‌ها گرفته تا جمع کردن بچه‌ها، فقط ترسناک است و سؤال‌های پرمخاطره‌تری نسبت به پاسخ‌ها ارائه می‌کند. صداهایی که او هر زمان که بازیکنان را تعقیب می‌کند، خاطرات بدی را در ذهن بازیکن جاسازی می‌کند.

۳/۸

Emilia (Pacify)

Horror Game Villains

امیلیا یک بانوی وحشتناک کلاسیک با لباس های پاره شده که مستقیماً از فیلم های ترسناک ژاپنی و تایلندی ساخته شده است. او ستاره بازی Pacify است، با این تفاوت که بهتر است به عنوان سیاه چاله ای در نظر گرفته شود که گردابی از وحشت را بر روی هر کسی که می گیرد، آزاد می کند.

در مقایسه با دیگر Villain شرورهای ترسناک مستقل اینجا، امیلیا کند است و بازیکنان حتی می توانند دور او برقصند تا از او دوری کنند. اما این گام های عجیب و لبخند شوم او را از بین نمی برد. گاهی اوقات، او حتی می تواند بازیکنان را با یک جامپ اسکر غافلگیر کند. تنها راه برای شکست دادن او این است که راهی برای آرام کردن او بیابید، درست به نام بازی.

۲/۸

William Afton (Five Nights At Freddy’s)

Horror Game Villain

صحبت از شکست دادن Villain بازی شد، ویلیام افتون در این داستان تفاوت شدیدی ایجاد کرد چرا که او عملا جاودانه است و می تواند با وجود از دست دادن جسم خود، مرگ را فریب دهد. در واقع، در بیشتر زمان بازی، بازیکنان با شکل اصلی و انسانی ویلیام آشنا نمی شوند. او بیشتر از طریق رستاخیزهای پیچیده خود ظاهر می شود.

او بیشتر به عنوان ربات های قتل خود تناسخ می یابد. Springtrap، Glitchtrap، Scraptrap و Burntrap، به لطف دانش ویلیام از رباتیک. جدا از متخصص رباتیکبودن، ویلیام افتون همچنین یک قاتل زنجیره ای است و مسئول اکثر قتل ها، ناپدید شدن ها و دیگر حوادث خشونت آمیز این سری از داستان ها است.

Cannibals & Mutants (The Forest)

۱/۸

Horror Game Villain

بازی The Forest یک Villain اصلی دارد، اما بیشتر اوقات، این خلق های او هستند که ترس را در قلب و ذهن بازیکنان بدبخت ایجاد می کنند. این مخلوقات جهش یافته ها و آدم خوارها در سراسر دنیای بازی هستند. اولین باری که بازیکنان این آدم خوارها را می بینند به دلیل ظاهر کثیف و زمزمه آنها همیشه یک تجربه آزار دهنده است.

و درست زمانی که بازیکنان با وجود اینکه از دست آدم‌خوارانِ بر روی جزیره در امان هستند، جهش‌یافته‌ها به محض ورود بازیکنان به تونل های زیر زمینی، سر زشت خود را بالا می‌برند. در تاریکی تاریک آن شبکه‌های زیرزمینی، حتی یک جرقه کوچک شعله امید را نشان نمی‌دهد، فقط چهره‌ی وحشتناک این جهش یافته‌ها را نشان می‌دهد.

اگر که از این مقاله خوشتان آمده حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و برای دیدن بهترین های بیشتر به اینجا بروید.

نوشته های مرتبط

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x