5 تغییری که سونی در صورت عرضه PS5 Pro باید در نظر بگیرد.

۵ تغییری که سونی در صورت عرضه PS5 Pro باید در نظر بگیرد.

اگر سونی تصمیم گرفت PS5 Pro منتشر کند، باید این تغییرات را در نظر بگیرد.

Ps5 pro

داشتن نسخه‌های جدیدتر از یک کنسول که یا ظاهر متفاوتی دارد یا عملکرد بهتری دارد، قبلاً انجام شده بود، در واقع، PS1 و PS2 از اولین کنسول‌هایی بودند که در اواسط چرخه عمر خود به‌روزرسانی شدند. با این حال، هر دو رفرش کنسول ظاهر اولیه بودند و هر دو کنسول ظاهر شیک‌تری داشتند که به نوبه خود آن‌ها را ارزان‌تر می‌کرد و به بازیکنان اجازه می‌داد بدون صرف هزینه زیاد،

بازی‌های زیبایی را در آن زمان انجام دهند. در طول نسل هشتم کنسول‌ها که شامل Xbox One و PS4 می‌شد، هر دو سازنده کنسول نسخه باریکی از کنسول‌های خود را عرضه کردند که دوباره نصف قیمت کنسول اصلی بود، اما هر دو سازنده کنسول در طول آن نسل کاری متفاوت انجام دادند و آن انتشار بود. نسخه های beefer کنسول های مربوطه خود.

هر دو Xbox One X و PS4 پرو دارای مشخصات بهتری بودند، اگرچه قیمت بالاتری نسبت به نسخه استاندارد خود داشتند، اما هزینه آن با مشخصات بهتری مانند بازی ۴k و نرخ فریم بالاتر همراه بود که کنسول ها را بسیار به همتایان رایانه شخصی خود نزدیک می کرد. اکنون در سال‌های اولیه نسل نهم کنسول‌ها، هر دو سازنده کنسول نسخه قدرتمندتری از کنسول‌های خود را عرضه نکرده‌اند، اما اکثر بازیکنان می‌توانند تصور کنند که آنها در حال آمدن هستند. PS5 به طور خاص یک کنسول در حال حاضر قدرتمند است، بنابراین نسخه حرفه ای آن کنسول تفاوت بزرگی خواهد داشت، هم بهتر و هم راحت تر،

و در اینجا چیزهایی وجود دارد که ما فکر می کنیم PS5 Pro باید داشته باشد و کنسول را بهتر از همتای خود می کند.

وضوح و نرخ فریم بالاتر

Ps5 pro

PS5 می تواند از ۸K پشتیبانی کند، با این حال، محدودیت های زیادی وجود دارد، در حالی که کنسول می تواند ۸K را بر روی مانیتوری که می تواند ۸K انجام دهد، خروجی دهد، PS5 واقعا وضوح بالاتری را به بازیکنان ارائه نمی دهد. این کنسول به صورت بومی از ۸K پشتیبانی نمی‌کند، به این معنی که بازیکنان می‌توانند بدون توجه به مانیتوری که دارند، بازی‌های خود را با کیفیت ۴K انجام دهند. با این حال، در به‌روزرسانی‌های آینده، بازی‌ها می‌توانند ۸K باشند، اما اگر سونی بخواهد پتانسیل کامل را باز کند، این موضوع می‌تواند به عهده سونی باشد.

همچنین از آنجایی که PS5 دارای ۸K است، همچنان با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه قفل می شود، در حالی که برخی از رایانه های شخصی رده بالا می توانند نرخ فریم ۸k و بالاتر را انجام دهند، زیرا بازی های کنسولی برای بازیکنان بسیار قابل دسترسی تر از بازی های رایانه ای است که PS5 Pro با ۸K و فریم های بالاتر می توانند ایجاد کنند. بازی روی کنسول بسیار هیجان انگیزتر و رقابتی تر است.

حتی بازی‌هایی که در ابتدا با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه در ۴K تقویت شده‌اند، و در کنسول جدیدتر تقویت می‌شوند، سپس آن بازی‌ها شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند. بعلاوه بازی‌ها دائماً به صورت متقاطع انجام می‌شوند به این معنی که بازیکنان می‌توانند بدون توجه به کنسولی که در ابتدا روی آن هستند با دوستان خود بازی کنند. بنابراین، اگر PS5 برای بازیکنان روی کنسول برابر شود، می تواند مسابقات آنلاین را رقابتی تر و سرگرم کننده تر کند.

فضای SSD بیشتر

Ps5 pro

PS5 در حال حاضر دارای فضای داخلی SSD است که نسبت به PS4 بسیار متفاوت است، به این معنی که حافظه داخلی کمی بالاتر از ۸۰۰ گیگابایت بود، این فضا به این منظور است که بازیکنان حافظه کنسول را که PS5 اجازه می دهد، گسترش دهند.

با این حال، با بزرگ‌تر شدن بازی‌ها و بازیکنان بزرگ‌تر متوجه شده‌اند که بازی‌های فعلی می‌توانند بیش از ۱۰۰ گیگابایت باشند، مخصوصاً با بازی‌های جهان باز، به‌علاوه دریافت پچ PS5 برای بسیاری از بازی‌ها که باعث افزایش حجم می‌شود، درایوهای SSD بازیکن شروع به پر شدن خواهند کرد. سریعتر آنها را مجبور به حذف برخی از بازی های عالی برای ایجاد فضا بیشتر می کند.

با این حال، اگر کنسول جدیدتر یک درایو SSD بسیار بزرگتر داشته باشد، بازیکنان نیازی به نگرانی در مورد پر شدن آن نخواهند داشت و فقط باید هر چند وقت یکبار آن را حذف کنند، این افزایش حافظه برای نسخه دیجیتالی بسیار کارآمد خواهد بود. بازیکنان برای ذخیره بازی ها به فضای بیشتری نیاز دارند، بنابراین داشتن حافظه بیشتر، به طور کلی، عالی است. اگر بازیکنان نمی خواهند PS5 را باز کنند، می توانند از فضای ذخیره سازی بالاتر بسیار بیشتر استفاده کنند.

ارتقاء کنترلر

Ps5 pro

Dualsense 5 احتمالاً یکی از نوآورانه ترین کنترلرهای تا به امروز است، کاری که سونی در هر بار تکرار کنسول های خود با PS4 Dualsense دارای بلندگوهای داخلی و نوار نور است که برخی از بازی ها از آن استفاده می کنند. سونی با تکیه بر مواردی مانند فناوری بلوتوث، دارای محرک‌های لمسی در Duelsense 5 است که بسیاری از بازی‌ها مانند Astro’s Playroom از آن‌ها استفاده می‌کنند.

این می تواند به بازیکنان این امکان را بدهد که احساس بهتری از بازی که در حال انجام آن هستند داشته باشند، زیرا خود محرک ها و کنترلر به آنها احساس بهتری از آنچه بازی منتقل می کند، می دهد. در حالی که Dualsense 5 دارای بسیاری از ویژگی‌های جالب است که بازی را بسیار سرگرم‌کننده‌تر می‌کند، اما هزینه‌ای دارد و این به عمر باتری مربوط می‌شود.

مانند  Dualsense 5 ،Dualsense 4 عمر باتری نسبتاً کوتاهی دارد و بازیکنان می‌خواهند آن را همیشه متصل کنند یا پول زیادی را برای جایگزینی خرج کنند. با این حال، اگر سونی از مفهوم Xbox در ارائه باتری‌های قابل شارژی استفاده کند که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را بخرند و در کنترلر قرار دهند، دلیلی برای نگه‌داشتن کنترلر به آنها نمی‌دهد، بلکه پول بسیار کمتری نیز خرج می‌کنند.

افزودن فضای ذخیره سازی آسان تر

Ps5 pro

این کامپوننت نسبتاً آسان است، اما سختی آن بستگی به میزان تسلط بازیکن بر فناوری دارد، اما گرفتن فضای بیشتر پس از دریافت کنسول همیشه ایده خوبی است زیرا بازیکنان می توانند به طور دائمی برخی از بازی های عالی را روی PS5 نگه دارند. درست مانند PS4، PS5 به بازیکنان نیاز دارد تا کنسول و شکافی را که درایو SSD در آن قرار دارد باز کند، به نظر می‌رسد این کار به راحتی قابل انجام است، اما اگر بازیکنان مراقب نباشند ممکن است سوکت را بشکنند.

علاوه بر این، برخی از بازیکنان ممکن است نخواهند PS5 را باز کنند، زیرا ممکن است احساس کنند که زمان می برد و برخی از بازیکنان ممکن است با انجام این کار احساس راحتی نکنند. بنابراین، در نسخه PS5 Pro، اگر سونی راه آسان‌تری را برای بازیکنان فراهم کند، مانند پورتی که نیازی به باز کردن کنسول ندارد، بازیکنان با اطمینان می‌توانند فضای ذخیره‌سازی بیشتری برای انجام برخی بازی‌ها اضافه کنند.

طراحی باریکتر

Ps5 pro

با پیروی از سنت پلی استیشن های قدیمی، سونی باید طراحی مجددی داشته باشد که بسیار کوچکتر است، در حالی که PS5 همانطور که اکنون است نسبتاً سنگین است و به سختی در فضاها جا می شود. اگر بازیکنان می‌خواهند PS5 را به خانه دوستان خود ببرند تا چند بازی بزرگ co-op را انجام دهند، می‌تواند دست و پا گیر باشد و در کوله پشتی جا نمی‌شود. در حالی که داشتن یک کنسول قوی‌تر باعث می‌شود که آن را کمی بزرگ‌تر مانند PS4 Pro کند، PS5 Pro قوی‌تر می‌تواند وزن خود را کاهش دهد و شاید جلوی آن را تا حدودی نازک‌تر کند تا کنسول به راحتی جابجا شود.

دقیقاً مانند PS5 ،PS4 دارای مشکلات نویز است، با این حال، PS4 باریک این مشکل را برطرف کرد و PS4 Pro بسته به اینکه چه بازی‌هایی اجرا می‌شوند، دارای برخی مشکلات نویز بود. طراحی مجدد کنسول باعث می‌شود این مشکل برطرف شود زیرا برخی از بازی‌ها در PS5 وجود دارند که نسبت به سایرین سخت‌تر هستند و صدای سیستم را بسیار بلندتر از آنچه تصور می‌شود می‌کنند، بنابراین خوبی طراحی مجدد این است که بازیکنان می‌توانند حرکت کنند. کنسول را بیشتر کنید و بهتر آن را دور کنید و مشکلات نویز و گرد و غبار به طور بالقوه از بین خواهند رفت.

اگر که از این مقاله خوشتان آمده حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و برای دیدن معرفی های بیشتر به اینجا بروید.

نوشته های مرتبط

2.3 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x