داستان کامل Destiny 2 قبل از عرضه The witch queen

داستان کامل Destiny 2 قبل از عرضه The witch queen

بازی destiny 2 نزدیک به چهار سال است که داستان خود را ادامه می دهد و در این چهار سال اتفاقات زیادی رخ داده که خیلی از این اتفاقات، برای اینکه بازی حجم زیادی نداشته باشد از بازی حذف شده اند.

داخل این مقاله داستان کامل Destiny 2 قبل از عرضه The witch queen را برای شما تعریف می کنیم تا اگر که تازه کار هستید و یا می خواهید دوباره به این بازی بازگردید، از داستان آن کاملا خبردار باشید (این مقاله دارای spoiler های زیادی از بازی destiny 2 می باشد).

The Red War

the red war

Red War به عنوان campaign بازی destiny 2 در سال اول این بازی با عرضه آن در دسترس قرار گرفت و بسیاری از پلیر ها از اینکه بازی destiny بالاخره یک campaign دریافت کرد خوشحال بودند.

در Red War یکی از faction های دنیای destiny به نام cabal و رهبری آنها به دست dominus ghaul، به last city حمله می کنند و موفق می شوند که traveler ( یک ماه که به guardian ها که شخصیت اصلی داستان ما هستند قدرت های خود را می دهند) را زندانی کنند و قدرت او را از ما بگیرند.

در این campaign شخصیت های ما معنی guardian بودن را درک می کنند و اینکه وظیفه اصلی آنها محافظت از مردم last city است چه با قدرت و چه بدون آن، پس برای اینکه بتوانند last city را پس بگیرند به vanguard خود نیاز دارند که بخش اصلی campaign بازی destiny 2 پیدا کردن vanguard های class های مختلف بوده.

بعد از پیدا کردن هر سه vanguard، شخصیت شما متوجه می شود که هنوز یک ارتباطی با traveler دارد و می تواند کمی از قدرت های خود را بدست آورد و با نقشه ای که vanguard کشیده، شما و مردمان شهر به last city (که اکنون تحت سلطه dominus ghaul بوده) حمله می کنید و dominus ghaul را شکست می دهید.

traveler برای اینکه به شما کمک کند خود را از خواب طولانی بیدار می کند و با قدرت های کامل خود می توانید dominus ghaul را شکست دهید اما با بیدار شدن traveler داستان destiny 2 تازه شروع شده برای اینکه darkness نیز بیدار شده.

the darkness

Curse of osiris

curse of osiris

اولین dlc بازی destiny 2 به نام curse of osiris سعی داشت تا ما را با یکی از بزرگترین شخصیت های دنیای destiny به نام osiris آشنا کند اما خود dlc چیزی نبود که طرفداران فکرش را می کردند.

این dlc نسبت به قول هایی که داده بود بسیار کم عمل کرد و osiris شخصیتی نبود که طرفداران انتظار داشتند (البته osiris بعدا به یکی از شخصیت های مورد علاقه پلیرها تبدیل می شود که در ادامه مقاله می گیم چرا) در این dlc شما با سفر در زمان سعی می کنید که یک آینده تاریک را که در آن vex ها تاریخ را کنترل می کنند، عوض کنید و این کار را با کمک osiris و infinite forest انجام می دهید.

همانطور که گفتیم این dlc خیلی کوتاه بود و اتفاقات زیادی رخ نداد ولی حداقل پلیرها بالاخره با osiris آشنا شدند.

Warmind

warmind

چیزی که vanguard برای guardian ها غیر قانونی دانسته این است که به دنبال گذشته خود نروند اما در Warmind یک guardian به نام ana bray این قانون را زیر پا گذاشته و به دنبال کشف گذشته خود می رود به این دلیل که در دنیای destiny 2 یک کمپانی به نام braytech از زمان golden age (زمانی که ما الان در آن قرار داریم) بر روی تکنولوژی های زیادی در دنیای destiny کار کرده و ana می داند که نقش بزرگی در گذشته braytech داشته.

ana bray

یکی از این تکنولوژی ها Warmind بوده که توسط rasputin (یک warmind) کنترل می شود و برنامه نویسی rasputin را ana bray انجام داده، این Warmind اکنون احساس خطر بزرگی از سمت hive (یکی دیگر از enemy type ها در دنیا destiny) را دارد و قول می دهد که اگر شخصیت ما به او کمک کند گذشته ana bray را کامل به او می گوید (سودی برای ما نداره ولی کلی تفنگ جدید گیرمون میاد).

در انتهای Warmind معملوم می شود که پدر بزرگ ana bray با darkness در حال انجام پژوهش هایی بوده که بعدا باعث بوجود آمدن exo ها (یک class از شخصیت ما در دنیای destiny) و vex می شود اما برای فهمیدن اینکه چرا اینکار را انجام داده باید چند وقت (و یا چند dlc صبر کنیم).

Forsaken

destiny 2 forsaken

تا قبل از عرضه Forsaken، بازی destiny 2 مشکلات زیادی داشت از gameplay گرفته تا سیستم loot و همچنین محتوای ضعیف اما در E3 2018 با یک تریلر فهمیدیم که Bungie حرف های پلیرهارو شنیده در این تریلر ما دیدیم که یکی از اعضای vanguard به نام cayde-6 به دست uldren sov (یکی از شخصیت های دنیای destiny) کشته شده.

sov

این dlc علاوه بر اینکه خیلی از مشکلات destiny 2 را حل کرد، یکی از بهترین dlc های destiny را نیز به پلیر ها داد که در اون شخصیت شما به دنبال انتقام است و این dlc این سوال را بوجود آورد که آیا از قدرت light (قدرتی که traveler داده) فقط برای کار های خوب باید استفاده شود و اینکه خط قرمز guardian ها برای استفاده از این قدرت چیست؟

این dlc همچنین محتوای اضافی بعد از عرضه dlc نیز داشت که به فرم annual pass عرضه شد و داستان های کوتاهی جدا از dlc را تعریف می کرد.

annual pass stuff

در آخر این dlc ما انقام خود را می گیریم اما قبل از مرگ، uldren یک جمله ای می گوید که تم داستان برای همیشه تغییر پیدا خواهد کرد.

The line between light and dark is so very thin, do you know which side you’re on?

Shadowkeep

shadowkeep

این dlc طبق گفته سازندگان شروع دوران تاریک destiny 2 است و در این dlc ما اولین ارتباط خود با darkness را برقرار می کنیم البته قبل از اینکه خلاصه dlc رو بگیم لازم هستش که بدونید در این dlc سیستم season ها تغییر پیدا کرده و bungie بعد از استقبال طرفداران تصمیم گرفت که داستان destiny 2 را در season ها نیز ادامه دهد (نگران نباشید اونارو هم خلاصه کردیم براتون).

همونطور که گفتیم در این dlc شما اولین ارتباط با darkness را برقرار می کنید.

اما قبل از آن باید بگوییم که ماه توسط hive کنترل شده و فقط با کمک eris morn ما می توانیم کنترل hive را از ماه کم کنیم چون که این شخصیت از یکی از ritual های hive زنده مانده و اکنون با چشم های hive دنیا را جور دیگری می بیند.

darkness contact

بعد از دور کردن hive از ماه ما اولین ارتباط خود را با darkness برقرار می کنیم که فرم شخصیت ما را می گیرد و می گوید که ما نه دوست شما هستیم و نه دشمن شما، ما راه آزادی شما هستیم و دوباره با هم دیدار می کنیم (در season های shadowkeep).

Season of the undying

season of the undying

season های destiny 2 نسبت به dlc ها خیلی کوتاه هستند (ولی نسبت به ۱۰$ قیمتش خیلی محتوی دارند) اما داستان بازی را بعد از dlc ها و تا عرضه dlc بعدی ادامه می دهند.

در season of the undying ما با همان vex که در curse of osiris روبرو شدیم دوباره مبارزه می کنیم اما اینبار undying mind از قدرت های darkness نیز استفاده می کند.

این season داستان زیادی ندارد اما سیزن بعدی یکی از شخصیت های مورد علاقه من رو بعد از چندین سال به بازی اضافه می کند.

Season of dawn

drip-14

این season بازی destiny 2 از دید طرفداران، یکی از بهترین season های destiny 2 به حساب می آید در این season شما و osiris سعی دارید تا یکی از guardian های قدیمی را با استفاده از sundial (وسیله ای که به کمک آن شما در زمان سفر می کنید) به زمان حال بیاورید و جان او را نجات دهید و این شخصیت کسی نیست جز Saint-14.

drip-14 but with a gun

کسانی که با این شخصیت آشنایی ندارند فقط لازم هستش که بدانند در lore های مختلف این بازی saint-14 نقش بزرگی را داشته و حتی در یک نقطه از زمان یکی از vanguard های last city بوده.

در این season شما در نقاط مختلفی از زمان سفر می کنید و جان saint-14 را نجات می دهید تا وقتی که به زمانی که شما در آن قرار دارید برسد البته کار شما به این راحتی نیست.

sundial

cabal هایی که در campaign به last city حمله کرده بودند سعی می کنند که با استفاده از sundial به گذشته بازگردند و خود را برنده جنگ کنند اما شما با کمک saint-14 اینکار را با از بین بردن sundial، برای همیشه غیر ممکن می کنید.

Season of the worthy

almighty

این سیزن بازی destiny 2 در اوایل آغاز همه گیری جهانی ویروس کرونا عرضه شد و به همین دلیل زیاد محتوای داستان نداشت و بیشتر بر روی مد های pvp بازی کار شد.

اما از لحاظ داستانی، cabal ها بعد از شکست خوردن در season قبل تصمیم گرفتند که بزرگترین سفینه خود یعنی almighty را از کار بندازند و آن را به سمت last city بفرستند.

ana bray با کمک rasputin در طول این season قطعه های almighty را از بین می برد تا وقتی که در روز آخر season با یک live event ما می بینیم که rasputin برای همیشه almighty را از بین می برد.

Season of Arrivals

season of arrivals

آخرین season در shadowkeep یکی از کلیدی ترین نقاط داستان بوده برای اینکه Darkness به همه سیاره ها حمله کرده و حتی توانسته rasputin را از کار بندازد.

traveler با بیدار شدن خود در تاریک ترین نقطه زمین یک درخت کاشته به نام tree of silver wings.

silver wing tree

یک چیز در مورد این درخت عجیب است این درخت در ابتدا از darkness ساخته شده و این نکته باعث شد که طرفداران با کمک دیالوگ های eris morn از این درخت به نتیجه برسند که darkness و light در قدرت یکی هستند اما در عمل طور دیگر.

در این season بازی destiny 2 ما با خیلی از شخصیت ها و سیاره ها خداحافظی کردیم چون که پیام آخر درخت این بود که:

The darkness is approaching

blackout event

و معلوم نبود که از طرف traveler بوده یا darkness اما همانند season قبل ما در یک live event مشاهده کردیم که traveler این بار کامل بیدار شده و قبل از از بین رفتن کامل همه سیاره ها darkness را دور می کند اما نمی تواند شکست دهد.

Beyond light

beyond light

beyond light داستان تاریک destiny 2 را شروع می کند، بسیاری از سیاره ها از بین رفته و ما فقط یک سوال داریم، darkness چیست؟ و تنها کسی که می تواند جواب ما را بدهد یک شخصیت قدیمی است که از اوایل نسخه اول destiny تا الان دیگر دیده نشده، وقتش رسیده که exo stranger جواب بهمون بده.

در ادامه داستان و پس از توضیحات exo stranger ما فهمیدیم که exo stranger خواهر ana bray یعنی elisabeth bray بوده و پدر بزرگ آنها بر روی darkness پژوهش هایی انجام داده که باعث تولید vex و exo ها می شود و اینکه یک گروه از fallen ها توانستند از قدرت darkness به نفع خود با کمک این پژوهش ها استفاده کنند.

elisabeth به ما کمک می کند تا ما نیز بتوانیم از قدرت های darkness استفاده کنیم اما darkness باری دیگر به ما می گوید که نه دوست ما است و نه دشمن بلکه ما را برای جنگی در آینده آماده می کند.

stasis

در اواخر این dlc بازی destiny 2 ما این گروه از fallen ها را شکست می دهیم و به elisabeth کمک می کنیم تا راز های پدر بزرگش را حل کند.

Season of the hunt

hunt

قبل از اینکه شروع کنیم لازم هستش که بگیم شما تا ۲۲ فبریه سال ۲۰۲۲ می توانید season های beyond light را در destiny 2 تجربه کنید و اگر نگران اسپویلر هستید از اینجا به بعد را نخوانید و اگر هم که نگران نیستید ادامه دهید.

season های beyond light همه به یک چیز اشاره می کنند، بازگشت witch queen یعنی savathun اما در این season ها یک نفر نمی خواهد savathun بازگردد و او xivu arath است.

در این season دو شخصیت باز می گردند اما نه طوری که فکرش را می کنید، اول از همه osiris که با از بین رفتن ghost shell خود برای همیشه قدرت های خود را از دست داده و اکنون یک انسان معمولی است.

و دومی uldren sov که ghost shell خود را بدست آورده اما همانطور که می دانید guardian ها چیزی از زندگی قبلی خود را بیاد نمی آورند پس او اطلاعی از گذشته خود ندارد و همه او را crow صدا می زنند.

crow

شما همراه با crow نیرو های xivu arath را از بین می برید و سیاره های مختلف را از corruption آنها خالی می کنید.

Season of the chosen

chosen

در این سیزن از destiny 2 بعضی از cabal ها به نام blue legion درخواست صلح با vanguard دارند و حتی حاضر هستند نیرو های خود را به عنوان کمک به vanguard بدهند اگر که vanguard برای آنها زانو بزند.

مثل همیشه vanguard این کار را نمی کند و ما باید بریم دوباره cabal بکشیم تا وقتی که champion های مختلف blue legion را از بین ببریم و باعث بشیم که آنها برای ما زانو بزنند.

Season of the splicer

بعضی از fallen ها در destiny 2 با ما همکاری می کنند و این fallen ها نام خود را house of light گذاشته اند که در این season ما با کمک رهبر این fallen ها (یعنی mithrax یا mizrax) از ترکیب نیرو های xivu arath و vex جلوگیری می کنیم.

جدا از آن vanguard گفته که house of light می تواند به tower و last city بیاید اما همه از این تصمیم خوشحال نیستند مثل lakshmi-2 و saint-14 که fallen ها حتی از saint-14 می ترسند و دلیل آنرا می توانید در ویدیو زیر ببینید:

در انتهای season گروهی از vex ها به last city با کمک lakshmi-2 حمله می کنند که باعث مرگ lakshmi-2 می شود و saint-14 با کمک شما و دیگر fallen ها از last city دفاع می کند.

اما چه کسی مقصر این حمله بود؟ آیا اون osiris است؟

osiris observe

Season of the lost

season of the lost

خب نه راستش osiris نبوده بلکه savathun بوده که از اولین season در beyond light در حال کنترل بدن osiris بوده و اکنون از ما کمک می خواهد تا با xivu arath بجنگه

این سیزن destiny 2 هنوز کامل تمام نشده اما قبل از اون لازم هستش که بدونید خواهر uldren sov (یا crow هر کدوم که تصمیم می گیرید صداش کنید) به نام mara sov در این season بازگشته و می خواهد xivu arath و savathun را با هم دیگر از بین ببرد.

اما داستان اینجا تمام نمی شود و crow بالاخره به کمک savathun می فهمد که چه کسی است و ناراحت نیست اما احساس می کند که زمان بیشتری نیاز دارد تا درک کند چرا این کارها را کرده.

این بود داستان کامل Destiny 2 قبل از عرضه The witch queen ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید حتما هر آنچه که در مورد ۳۰th anniversary بازی destiny 2 باید بدانید را نیز قبل از عرضه witch queen چک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x