نکاتی که باید قبل از خرید Battlefield 2042 به آن دقت کنید

بتلفیلد ۲۰۴۲ (Battlefield 2042) یک بازی ویدیویی رو به انتشار تیراندازی اول شخص است که توسط ئی‌ای دایس توسعه یافته و توسط الکترونیک آرتس عرضه خواهد شد.

این هفدهمین قسمت از مجموعهٔ بتلفیلد است. این عنوان قرار است در ۱۹ نوامبر ۲۰۲۱ برای PC(کامپیوتر)، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس منتشر شود.

بتلفیلد ۲۰۴۲ به صورت تمام آنلاین و چند نفره معرفی شده و بخش داستانی و تک‌نفره ندارد.

همچنین این عنوان بر خلاف دو عنوان پیشین، بر روی جنگ‌های مدرن تمرکز دارد. بتلفیلد ۲۰۴۲ شامل هفت نقشه است که از ۱۲۸ بازیکن در هر نقشه پشتیبانی می‌کند.

۱_ مسائل بهینه سازی

حتی اگر نسخه بتا را روی رایانه شخصی بازی می کردید، بهینه سازی کمتر از حد ایده آل بود. چندین کاربر در Reddit با انواع تنظیمات – چه داشتن RTX 2080 یا ۳۰۷۰ ، مشکلات لکنت فریم را گزارش کردند.

اگرچه ۶۰ تا ۷۰ فریم در ثانیه برای بسیاری از بازیکنان متوسط به نظر می رسید، اما لکنت در کنار استفاده بالای CPU و GPU یک مشکل بزرگ برای همه بود.

۲_ طراحی صدا

این به نوعی خنده دار است که طراحی صدا چقدر می تواند دست کم گرفته شود، تفاوت بین غوطه ور کردن شما در یک فایت تمام عیار یا اینکه آیا کسی در همان نقشه وجود دارد یا نه.

از آرام‌ترین فرود هلی‌کوپتری که تا به حال شنیده‌اید تا فقدان کلی صداهای محیطی و شلیک گلوله، نسخه بتا Battlefield 2042 در مجموع خیلی آرام بود.

بیایید حتی قدم های بازیکن را شروع نکنیم و اینکه در بیشتر موارد چقدر می توانند نامفهوم باشند. کیفیت جلوه‌های صوتی مختلف نسبتاً خوب است، اما به نظر می‌رسد برخی دیگر به تنظیم دقیق‌تری نیاز دارند.

متأسفانه، DICE توجه نکرده است که آیا بهبودی در طراحی کلی صدا به موقع برای راه اندازی انجام می شود یا خیر.

۳_ هیچ کلاس قابل استفاده ای نیست

یکی از آزاردهنده ترین و کم استقبال ترین تصمیمات Battlefield 2042 حذف کلاس ها بوده است.

ما فقط در یک دقیقه به مشکلات مربوط به Specialists خواهیم رسید، اما بلافاصله، بدون کلاس احساس می‌کند که روح Battlefield از بین رفته است.

به جای سربازان Recon که می توانند از راه دور تیراندازی کنند و موقعیت های دفاعی را با C4 و سنسور حرکت تنظیم کنند، یا مهندس که می تواند وسایل نقلیه را تعمیر کند و از چندین سلاح ضد وسیله نقلیه استفاده کند، تقریباً همه می توانند هر چیزی را که در Battlefield 2042 دوست دارند انتخاب کنند.

علاوه بر به هم ریختن تعادل، به معنای انسجام و هم افزایی کمتر است و باعث بد تر شدن گیم پلی میشود.

۴_متخصصین

متخصصان شبیه به واحدهای قهرمان هستند که هر کدام توانایی ها و ابزارهای منحصر به فرد خود را دارند. از آنجایی که آنها در حال جایگزینی کلاس ها هستند، از آنها انتظار دارید که به درستی هم افزایی کنند و تاکتیک هایی را در بازی انجام دهند.

با این حال، بر اساس بتای اخیر، آنها به شدت نیاز به برقرار کردن تعادل در گیم پلی دارند. پزشک، ماریا فالک، با اسلحه شفابخش خود به شدت ضعیف است، در حالی که وبستر مکی، که می تواند به راحتی در هر جایی دست و پنجه نرم کند، دارای قابلیت های حرکتی و رزمی عالی است.

اجازه دهید حتی در مورد پیوتر گوسکوفسکی صحبت نکنیم که می تواند برجکی را مستقر کند که به طور خودکار دشمنان را هدف قرار داده و شناسایی کند.

۵_ باگ،باگ،باگ

این یک نسخه بتا بدون باگ نخواهد بود، اما Battlefield 2042 از این نظر بسیار فاحشی به نظر می رسد.

تعداد باگ های مربوط به چتر نجات را جستجو کنید، مانند چتر نجات بازیکنی که پس از فرود همچنان بالای سر آنها به اهتزاز در می آید و مکان آنها را در اختیار همه و همه قرار می دهد تا به آنها شلیک کنند.

 

سایر اشکالات شامل آسانسورها و بازیکنانی است که از آنها عبور می کنند، بازیکنان پس از مرگ به آسمان پرواز می کنند، اجساد از پله ها می گذرند یا فقط به بیرون می ریزند، و غیره و غیره.

DICE خاطرنشان کرده است که “آسانسورها تعمیر شده اند تا رفتارهای بدبو کمتری با درها مشاهده کنید” اما برای هر چیز دیگری، حدس شما به خوبی حدس ما است و باید باگ ها بر طرف شوند. در غیر این صورت، مهبوبیت گذشته خودش را مانند call of duty war zone از دست می‌دهد

۶_ هوش مصنوعی

وقتی DICE اعلام کرد که ربات‌هایی با نام AI Soldiers وجود خواهند داشت که مسابقه را تکمیل می‌کنند و در نتیجه زمان پیدا کردن متچ را کاهش می‌دهند، پلیران شک دارند که این موضوع به نفع خودشان نباشد

.لانچ شدن سریع نسخه بتا و کیفیت هوش مصنوعی ربات احتمال کم شدن کیفیت گیم پلی متچ ها را می‌دهد.

۶_ مسائل رابط کاربری

رابط کاربری، به خصوص هنگام بررسی آمار تیم در مسابقات، یکی از گیج کننده ترین مواردی است که تا به حال در یک بازی شوتر دیده اید.

به اندازه کافی بد است که هر بار که یک هدف گرفته شده یا گم می شود، پنجره های بازشو ای که آمار تیم را نشان می‌دهد را باز میکنید قسمت بالای صفحه پوشانده میشود .

اما اینکه نمی‌توانید در یک نگاه سریع بگویید که آیا تیم شما به دلیل شلوغ بودن صفحه آمار عملکرد خوبی دارد یا خیر، کمکی نمی‌کند و این مشکل بزرگیست.

۷_ سایز بزرگ مپ ها

داشتن چنین مپ های عظیمی ممکن است از همان ابتدا منطقی باشد زیرا برای مبارزه با آن به فضای نسبتاً بزرگی برای ۱۲۸ بازیکن و وسیله نقلیه نیاز دارید. با این حال، حتی با تعداد بازیکنان و وسایل نقلیه زیادی، Orbital گاهی اوقات بیش از حد بزرگ می شد.

هنگامی که شما زمان زیادی را صرف جستجوی فایت به جای فایت بیشتر در آن می‌کنید، مشکل بزرگی است (هرگز توجه نکنید که چگونه برخی از سلاح‌ها در چنین مسافت‌هایی قابل دوام نیستند یا چگونه باعث احتکار وسایل نقلیه بیشتر می‌شوند).

چهار نقشه وجود دارد که اگر بزرگتر از همین که است نباشند، حداقل به همان اندازه بزرگ هستند، و در حالی که در نهایت به کیفیت فردی آنها بستگی دارد، ما امید زیادی به Orbital نداریم

۴_ کم بودن مپ های مولتی پلیر

از نظر محتوای اصلی چند نفره، Battlefield 2042 تنها با هفت نقشه منتشر می شود که حتی کمتر از هشت نقشه بتلفیلد ۵ در زمان راه اندازی است. استقبال از یکی از آنها حداقل برای گفتن متفاوت بوده است (حتی با تماشای تماشای پرتاب موشک به فضا).

این تا حدودی با این واقعیت کاهش می یابد که پورتال بتلفیلد علاوه بر نقشه های راه اندازی سال ۲۰۴۲، هر کدام دو نقشه از Battlefield 1942، Battlefield: Bad Company 2 و Battlefield 3 خواهد داشت که هر کدام از ابتدا بازسازی شده اند. با این حال، اگر کیفیت نقشه در حد مطلوب نباشد، نه تنها چرخش هسته Conquest بسیار دردناک‌تر می‌شود، بلکه نقشه‌های کمتری برای انتخاب در هنگام چسبیدن منحصراً به Battlefield Portal دارید.

۱۰_ مسائل مربوط به عملکرد

با قضاوت از نسخه بتای اخیر، هر پلتفرم مشکلات خود را داشته است، اما به نظر می رسد پلتفرم های نسل هشتم بدترین آسیب را خواهند دید. کسانی که روی ایکس باکس وان ایکس بازی می‌کنند مشکلاتی را در مورد نرخ فریم و استریم بافت گزارش کرده‌اند.

تصور کنید که این وضعیت در کنسول‌های پایه ایکس‌باکس وان و PS4 چقدر می‌تواند بدتر باشد. Xbox Series X، با وجود حفظ عملکرد نسبتاً پایدار ۴K/60 FPS، از Pop-in زیادی رنج می برد. در یک تیراندازی مولتی پلیر رقابتی با وسایل نقلیه که در آن شما باید تهدیدات را از راه دور روی نقشه‌ها ارزیابی کنید، مقابله با آن آزاردهنده خواهد بود.

.

 

خب امید وارم از این مقاله Battlefield 2042  لذت برده باشید و اگر که دوست دارید از این مطالب بیشتر بارگذاری کنم توی کامنت ها بنویسید.

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x