۱۰ بازی pc اعتیاد آور که نمی توانید در برابر آنها مقاومت کنید

۱۰ بازی کامپیوتری اعتیاد آور که نمی توانید در برابر آنها مقاومت کنید

۱ – League Of Legends

بازی League of Legends یک بازی آنلاین چند نفره است که در آن دو تیم پنج نفره با یکدیگر مبارزه می کنند و سعی می کنند پایگاه تیم مقابل را نابود کنند.

این بازی عمدتاً از منظر سوم شخص در نقشه ای با سه خط زمین که به پایگاه تیم مقابل منتهی می شود، انجام می شود، در حالی که برجک ها و بازدارنده ها در در امتداد دیوارهای نقشه هستند.

این بازی توسط Riot Games در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک نقشه سفارشی برای Warcraft III: Reign of Chaos معرفی شد.

اولین نسخه منتشر شده به دلیل محتوای محدودش به طور گسترده پخش نشد

اما زمانی که به عنوان یک بازی مستقل در ماه اکتبر منتشر شد، محبوبیت پیدا کرد.

۲ – StarCraft

 در سال ۱۹۹۷ منتشر شد و اولین قسمت از سری Starcraft است.

این یک بازی RTS است که از استراتژی زمان واقعی استفاده می کند. در این بازی خاص، بازیکنان یک شخصیت واحد را کنترل می کنند که با دیگر شخصیت های Protoss، Terran و Zerg در نبرد مبارزه می کند.

استارکرافت در طول سال ها به یک پدیده موفق تبدیل شده است.

دو بخش اصلی برای Starcraft وجود دارد: حالت کمپین و چند نفره که شامل همکاری و رقابت با سایر بازیکنان است.

حالت کمپین شامل سه جناح زرگ است که بر سر سه سیاره می جنگند.

داستان زمانی شروع می شود که هجوم زرگ کهکشان را تهدید می کند، بنابراین بازیکنان باید با هدایت یک یا چند نفر از نژاد خود برای دفاع از هر سیاره در برابر تهاجم، با آن مبارزه کنند.

سه مسابقه در Starcraft وجود دارد – Protoss، Terrans و Zerg – هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند که آنها را برای گیم پلی ارزشمند می کند و همچنین تاریخ خاص خود را دارد که یادگیری آنها را جالب می کند.

۳ – Super Mario Bros

سوپر ماریو یک بازی ویدئویی پلتفرمی است که توسط نینتندو ساخته شده است. این در ابتدا برای سیستم سرگرمی نینتندو در سال ۱۹۸۵ منتشر شد.

۴ -Tetris

تتریس یک بازی پازل تطبیق کاشی است که اولین بار در سال ۱۹۸۴ منتشر شد.

قبل از عصر رایانه ها و کنسول های بازی، در ابتدا برای رایانه های شوروی به عنوان یک ابزار آموزشی طراحی شده بود.

تتریس یک بازی در مورد جاذبه و چرخش است که در اطراف بازیکن می چرخد و خطوط افقی یا عمودی بلوک هایی را ایجاد می کند که روی هم چیده شده اند تا یک پشته بلند را تشکیل دهند.

این پشته باید پس از اینکه چهار خط روی هم چیده شدند بدون اینکه هیچ بلوکی زیر آن باقی بماند کامل در نظر گرفته شود.

۵ -SimCity

سیم سیتی یک بازی شهرسازی است که توسط Maxis در سال ۱۹۸۹ ساخته شده است. در این بازی بازیکنان یک شهر سه بعدی شبیه سازی شده را از ابتدا ایجاد و مدیریت می کنند. بازیکنان جاده ها، خانه ها، نیروگاه ها و ساختمان های دیگر را می سازند. آنها همچنین می توانند کارهای عمومی مانند پارک یا بیمارستان بسازند. شهروندان شهرهایشان زندگی روزمره خود را با کار کردن، رفتن به مدرسه و شرکت در رویدادهای فرهنگی انجام می دهند.

سیم سیتی یک بازی محبوب برای بسیاری از افرادی است که می خواهند بتوانند یک دنیای مجازی بسازند که بتوانند آن را به چیزی جدید و شخصی تبدیل کنند.

این بازی در طول سال‌ها توسعه‌های زیادی داشته است و هر سال تعداد بیشتری منتشر می‌شود

این نشان می‌دهد که مردم نه تنها به‌عنوان یک اتلاف وقت نوستالژیک بازی می‌کنند، بلکه به این دلیل است که از دیدن ظاهر آن لذت می‌برند وقتی این همه تغییرات را در شبیه‌سازی زندگی خود ایجاد می‌کنند.

۶ –MineCraft

ماینکرفت یک بازی است که به بازیکنان اجازه می دهد دنیای خود را به صورت سه بعدی بسازند.

بازیکنان باید مواد مختلفی را بسازند و از آنها برای ساختن سازه ها استفاده کنند.

این یک بازی سندباکس چند نفره است که برای رایانه های شخصی، ایکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، ایکس باکس وان و کنسول های پلی استیشن ۴ منتشر شده است.

ماینکرفت توسط برنامه نویس سوئدی Markus Persson در ۹ می ۲۰۰۹ به عنوان یک بازی مستقل ساخته شد که متعلق به Mojang نیست.

هدف بازی کاوش و لذت بردن از ساختن هر چیزی است، از قلعه های ساده دو بلوکی تا کلان شهرهای بزرگ با میلیون ها بلوک!

۷ – Word of WarCraft

این بازی یک بازی نقش آفرینی آنلاین به صورت انبوه چند نفره (MMORPG) است که از سال ۲۰۰۴ توسط بلیزارد اینترتینمنت منتشر شده است.

چهارمین الحاقیه بازی با نام Legion در ۳۰ آگوست ۲۰۱۶ منتشر شد.

در دنیای خیالی Azeroth اتفاق می‌افتد، جایی که بازیکنان نقش یکی از سه دسته را بر عهده می‌گیرند: انسان‌ها (معروف به “انسان”)، اورک‌ها (“اورک”) یا الف‌ها (“draenei”). داستان پس از جنگی وحشتناک بین این سه جناح رخ می دهد.

بازیکنان به کاوش و مبارزه برای کنترل سرزمینی با یکدیگر می‌پردازند تا از مزایای آن بهره ببرند.

این بازی در طول عمر خود جوایز و افتخارات متعددی را کسب کرده است، از جمله اینکه به عنوان یکی از ۱۰۰ بازی برتر IGN معرفی شده است.

در سال ۲۰۱۱، با ۱۲ میلیون اشتراک سالانه در آن زمان، به عنوان پربازیگرترین MMORPG در آمریکای شمالی و اروپا رتبه بندی شد.

از آن زمان تاکنون رتبه خود را در میان سایر MMORPG های محبوب مانند League Of Legends یا Minecraft حفظ کرده است.

۸ – Destiny 2

یک بازی ویدئویی تیراندازی اول شخص است که توسط Bungie توسعه یافته و توسط Activision منتشر شده است.

این بازی که دنباله بازی Destiny در سال ۲۰۱۴ بود، در ۶ سپتامبر ۲۰۱۷ برای کنسول های خانگی و ۲۴ اکتبر ۲۰۱۷ برای مایکروسافت ویندوز و ایکس باکس وان منتشر شد.

این بازی دارای محتوای روایی است که در یک جهان خیالی اتفاق می‌افتد که در آن انسان‌ها در پی جنگ بزرگ خود با تاریکی به استعمار فضا ادامه می‌دهند.

شما می توانید به عنوان یکی از سه کلاس مختلف – Titan، Warlock یا Hunter – شروع کنید و از بین شش زیر کلاس مختلف که نقاط قوت و ضعف شما را در نبرد تعیین می کنند، انتخاب کنید.

شما در نبرد بازیکن در مقابل بازیکن با دیگر نگهبانان آنلاین علیه شرورانی مانند “The Darkness” یا “Oryx” شرکت خواهید کرد.

دستینی ۲ طبیعتا یک تجربه چند نفره رقابتی است. Bungie سخت کار کرده است تا خدمات رقابتی  PvP خود را با به روز رسانی های مختلف به طور رقابتی در برابر یکدیگر متعادل کند.

۹ – ّFallOut 4

یک بازی نقش آفرینی آخرالزمانی است که در بوستون، ماساچوست می گذرد. این بازی در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و به موفقیت تجاری دست یافت.

این بازی نقش آفرینی پسا آخرالزمانی است که در بوستون، ماساچوست می گذرد.

بازی توسط استودیوی بازی سازی Bethesda توسعه یافته و توسط Bethesda Softworks منتشر شده است و در ۱۰ نوامبر ۲۰۱۵ برای PC، PS4 و Xbox One در سراسر جهان منتشر شد.

این چهارمین قسمت اصلی از سری Fallout و اولین نسخه اصلی از زمانی است که Bethesda این فرنچایز را از Interplay Entertainment در سال ۲۰۰۴ خریداری کرد.

۱۰ – Dota2

pc

 یک بازی ویدئویی آنلاین چند نفره است که برای مایکروسافت ویندوز، مک او اس ایکس و لینوکس در دسترس است.

این بازی دنباله‌ای برای  DOTA 1 است و در جولای ۲۰۱۳ منتشر شد. این بازی دو تیم پنج نفره از بازیکنان را در مقابل یکدیگر در نبردی قرار می‌دهد که هدف آن نابود کردن پایگاه تیم مقابل است.

 تورنمنت های حرفه ای متعددی مانند The International را به خود جلب کرده است که مجموع جوایز آن در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۴ میلیون دلار بوده است.

بازی حول مبارزه بین دو تیم پنج نفره می چرخد. هر بازیکن یک شخصیت را کنترل می‌کند که می‌توان آن را با طلایی که از طریق کشتن بازیکنان یا ساختمان‌های مخالف به دست می‌آورد خریداری کرد و توانایی‌های منحصربه‌فردی دارند که با آیتم‌هایی به نام «جم» که تنها با کشتن بازیکنان یا ساختمان‌های دشمن به دست می‌آید، افزایش می‌یابد.

اگر که از این مقاله خوشتان آمده حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و برای دیدن بهترین های بیشتر به اینجا بروید.

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x