۹ نکته کلیدی بازی Ghostwire: Tokyo برای شروع

قبل از شروع بازی Ghostwire: Tokyo یک سری چیز هارو باید بدونی

خیابان های توکیو منتظر شما هستند. Ghostwire: Tokyo یک بازی اکشن ماجراجویی پر از موجودات ترسناک به نام Visitors است. یک رویداد عجیب توسط یک فرد نقابدار به نام هانیا کل جمعیت شهر را ناپدید کرده است ولی خب همه از بین نرفتند؛ شما زنده و با قدرت های جادویی جدید هستید. این وظیفه شماست که همه ارواح را جذب کنید و آنها را به طرف مقابل بفرستید در حالی که باید اشرار مختلف و مرموز بازی را متوقف کنید.

این بازی از شما می خواهد که یوکای را پاکسازی کنید، یک شهر وسیع و متراکم را کشف کنید و راه خود را از طریق طلسم ها و مهارت های جادویی بیاموزید. چیزهای زیادی برای باز کردن در این سفر وجود دارد که میتوانید آنها را تجربه کنید.

Ghostwire: Tokyo که به تازگی نیز منتشر شده است طرفداران زیادی برای خودش دست و پا کرده است و از دیدگاه منتقدین نیز بازی خوبی به شمار می آید. ما در این مقاله، ۹ نکته کلیدی برای شروع کار رو که انجام شون خیلی بهتون کمک میکنه رو میگیم. با ما همراه باشید.

 

۹ نکته مهم برای شروع بازی Ghostwire: Tokyo

Ghostwire-Tokyo-Beginners-Tip-Guide-(5)

۱) حواستان به آسمان باشد

در طول چپتر ۲ بازی Ghostwire: Tokyo، برای اولین بار با یک tengu ملاقات خواهید کرد. این‌ها یوکای‌های پرنده هستند که در نزدیکی ساختمان‌های بلند قرار می‌گیرند و صدای مشخصی تولید می‌کنند. آنها به عنوان یک hook point کار می کنند که می توانید از سطح خیابان بگیرید. به سادگی روی یک تنگو نزدیک بزرگنمایی کنید و دکمه های روی صفحه را فشار دهید.

بسیار مهم است که مراقب مکان‌های تنگو باشید و سقف ساختمان های نزدیک را نگاه کنید زیرا معمولاً دارای spirits، meika، torii gates و سایر کلکسیون‌ها هستند. همیشه می‌توانید با نگاه کردن به نقشه‌تان، تنگو را که قبلاً نشانه گذاری شده است، بررسی کنید؛ آنها یک نشانگر دایره‌ای سیاه و سفید دارند.

برخی از تنگوها ثابت هستند، اما برخی دیگر از ساختمانی به ساختمانی دیگر حرکت می کنند. مراقب این باشید تا بتوانید ساختمان های دیگر را کشف کنید.

 

Ghostwire-Tokyo-Beginners-Tip-Guide-(10)

۲) Time Limits را غیر فعال کنید

برخی از داستان‌های اصلی و ماموریت‌های جانبی از شما می‌خواهند که هدف خاصی مانند فرار از یک مکان یا از بین بردن برخی از اشیاء پنهان را در یک محدودیت زمانی انجام دهید. مقدار زمانی که در اختیار دارید معمولاً برای تکمیل هدفتان بیش از اندازه کافی است، اما این در نهایت به شما بستگی دارد.

اگر در طول این نوع آزمایش‌های زمانی بیش از حد عصبی می‌شوید، نترسید! در واقع می توانید با خاموش کردن گزینه آن از منوی اصلی همه آنها را غیرفعال کنید.

Options-> Game ->Disable Time Limits

Ghostwire-Tokyo-Beginners-Tip-Guide-(3)

۳) همه جای نقشه را بگردید

هر خیابان از Ghostwire: Tokyo پر از کلکسیون ها و عناصر برای تعامل است. یادداشت‌های KK، فایل‌ها، Takuni، سگ‌ها، گربه‌های جادویی، و این فهرست همچنان ادامه دارد. جدا از اینکه یک بازی اکشن است، به وضوح بر اکتشاف تمرکز دارد، بنابراین باید هر گوشه از شهر را در فرصتی که دارید بررسی کنید.

مهمتر از آن، پس از چند ساعت بازی، متوجه خواهید شد که اگر به دنبال کیسه های بیرون بروید، می توانید inventory خود را با اقلام درمانی بسیار سریع ذخیره کنید. آنها همه جا هستند و معمولاً مواد مصرفی مهمی دارند.

 

Ghostwire-Tokyo-Beginners-Tip-Guide-(9)

۴) همیشه بازی رو دستی نیز سیو کنید

در حالی که گزینه ذخیره خودکار و سیستم checkpoint بازی برای همه کارهای مهمی که انجام می دهید وجود دارد، استفاده از گزینه ذخیره دستی شاید غیر ضروری به نظر برسد. اما برعکس،  Ghostwire: Tokyo دارای یک سیستم ذخیره دوست‌داشتنی است که در آن می‌توانید دقیقاً نقطه‌ای را که بازی می‌کنید ذخیره کنید که برای جلوگیری از تکرار بخش ها یا نبردها بسیار مفید است. به علاوه، می توانید چندین فایل ذخیره ایجاد کنید، بنابراین هر زمان که ممکن است میتوانید از آنها استفاده کنید.

البته توجه داشته باشید که هنگام مبارزه، کاوش در ساختمان یا در حین انجام برخی از ماموریت های خاص، نمی توانید بازی را save کنید.

 

Ghostwire-Tokyo-Beginners-Tip-Guide-(1)

۵) Quick Purge را فراموش نکنید

از بین بردن دشمنان خود در Ghostwire: Tokyo فوق العاده سرگرم کننده است، اما گاهی اوقات ممکن است در نهایت غرق تعداد دشمنانی شوید که با آنها روبرو هستید به خصوص در اوایل بازی  و وقتی که زیاد خودتان و مهارت هایتان را آپگرید نکردید؛ به همین دلیل است که هر زمان که می توانید باید از مخفی کاری استفاده کنید.

اگر بدون هشدار دادن پشت دشمن قرار بگیرید، می‌توانید یک «پاکسازی سریع» انجام دهید: یک دفع قوی که به‌طور خودکار یک روح را از بین می‌برد البته تا زمانی که از نیرو های قوی بازی نباشد، مانند Kuchisake. استفاده از این حرکت به شما این امکان را می دهد که اتاق ها و خیابان ها را بدون اینکه مکان خودتون رو لو بدید پاکسازی کنید!

می توانید سرعت حرکت خود را در حین خم شدن ارتقا دهید. این مورد در شاخه “Abilities” است.

 

Ghostwire-Tokyo-Beginners-Tip-Guide-(6)

۶) به نقشه بازی توجه زیادی داشته باشید

اگر دوست دارید آیتم های زیادی را جمع آوری کنید، خوش شانس هستید، چون که این بازی تعداد زیادی کلکسیون دارد که منتظر دستان جادویی شما هستند. اگر نقشه ای نداشته باشید که بتوانید تنها با فشار دادن یک دکمه از آن استفاده کنید، این یک کار سخت خواهد بود. علاوه بر این، بسیاری از آیتم ها و عناصر مانند relics، torii gates، tengu، special merchants و انواع دیگر یوکای به محض عبور از نزدیکی آنها روی نقشه شما علامت گذاری می شوند.

متأسفانه،  در Ghostwire: Tokyoنمی توانید چندین نقطه را روی نقشه خود علامت گذاری کنید، فقط برای یک لوکیشن میتوانید اینکار را بکنید. از طرف دیگر، می‌توانید اطلاعات و آیکون‌هایی را که می‌خواهید روی آن ببینید، فیلتر کنید و باعث می‌شود که نقشه کمی شلوغ شود.

 

Ghostwire-Tokyo-Beginners-Tip-Guide-(7)

۷) از Spectral Vision استفاده کنید

Spectral Vision که در اوایل بازی باز شد (چپتر ۲)، “رادار ویژه” است که به “Eagle Vision” نیز معروف است، که Akito می تواند در هر زمانی در بازی از آن استفاده کند. این توانایی به شما امکان می‌دهد که ببینید چه نوع دشمنانی در اطراف شما هستند و حتی اشیا شکستنی یا قابل جمع آوری اطراف رو هم بهتون نشان میدهد(چیزی مانند همان Focus کارکتر Aloy در بازی Horizon).

Spectral Vision به یکی از مفیدترین ابزار های شما Ghostwire: Tokyo به هنگام مبارزه و کاوش تبدیل خواهد شد. هیچ هزینه ای ندارد و خنک شدن آن بسیار کوتاه است، بنابراین می توانید هر چند بار که می خواهید از آن استفاده کنید. همچنین می توانید شعاع این توانایی را در شاخه “Abilities” ارتقا دهید.

 

Ghostwire-Tokyo-Beginners-Tip-Guide-(4)

۸) با گربه ها و سگ ها ارتباط داشته باشید

آیا دیده اید که حیوانات این بازی چقدر بامزه هستند؟ شما به این زودی دست از نوازش آنها نخواهید برد. با این حال، جدا از زیبایی، آنها در Ghostwire: Tokyo می توانند به شما در کاوش کمک کنند.

سگ‌ها اساسی‌ترین NPC‌های بازی هستند. با دادن غذای سگ به آنها، مقداری میکا یا سایر آیتم های مصرفی دریافت خواهید کرد. از سوی دیگر، گربه‌ها از شما غذا نمی‌خواهند، اما در مورد کلکسیون‌های منحصربه‌فرد، مانند Tanuki، نکات و دستورالعمل‌هایی را به شما می‌دهند. به علاوه، magic cats به نوعی تاجران Ghostwire: Tokyo هستند، بنابراین سعی کنید با آنها ارتباط برقرار کنید.

فروشندگان منحصر به فردی به نام Handicraft Nekomata وجود دارند که اقلامی مانند KK’s Notes و Magatama را می فروشند. شما همچنین می توانید relics هایی را که پیدا کرده اید برای پاداش به آنها بدهید.

 

Ghostwire-Tokyo-Beginners-Tip-Guide-(8)

۹) همه موارد Skill برای آپگرید واقعا خوب هستند

مطمئناً، این بسیار به نحوه بازی شما، تجهیزاتی که دوست دارید استفاده کنید (در صورت وجود) و سایر عوامل بستگی دارد، اما خب برخی از این موارد به مراتب بهتر از سایرین هستند.

با این حال، همه آنها می توانند بسیار مفید باشند. از حرکت سریع‌تر، سر خوردن برای ثانیه‌های بیشتر، حمل اقلام بیشتر تا ساختن بافت بهتر و کشنده‌تر، به‌روزرسانی‌های زیادی وجود دارد که قطعا بدرد تان خواهد خورد. تب “Skills” را بررسی کنید و خودتان را آپگرید کنید.

به این نکته هم توجه کنید که اگر وقت خودتون رو فقط صرف داستان اصلی بازی کنید، احتمالا فقط نیمی از آنها رو میتوانید باز کنید.

 

این بود ۹ نکته مهم که برای شروع بازی Ghostwire: Tokyo واقعا بهشون نیاز دارید تا وقت و منابع زیادی را از دست ندهید. در ادامه نیز حتما آموزش های بیشتری برای Ghostwire: Tokyo خواهیم گذاشت.

 

بیشتر بخوانید: اولین کار هایی که در Elden Ring باید انجام داد

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x