Difference between the Game and Show Of Halo

۸ تفاوت مهم بازی و سریال Halo

سریال Halo از روی بازیش ساخته شده؟

پایان فصل اول سریال Halo به این معنی است که میتونیم این سریال رو با بازی اصلیش بررسی کنیم. جاهایی که سریال به بازی Halo وفادار موند و البته جاهایی نیز که وفادار نموند! البته با توجه به اینکه داریم “به نوعی” داریم درباره سینما حرف میزنیم طبیعی هست که تایم‌لاین سریال Halo مشابه بازی یا کتابش نیست و همین باعث میشه که یک سری تفاوت های اساسی باهم پیدا کنند.

با این حال، به وضوح بخش‌هایی در سریال وجود دارد که به‌شدت از چیزی که یک طرفدار Halo انتظار داشت و روایتی که برگرفته Halo: Combat Evolved است، فاصله دارد. اگر می‌خواهید تفاوت‌های عمده بین آنچه در بازی‌ هست و آنچه در سریال نشون دادند رو بدونید در ادامه با همراه باشید.

۸ تفاوت مهم در سریال Halo با نسخه اصلی بازی

Halo-Face-Reveal

۱) Master Chief هی صورتش رو نشون میداد!

اگرچه این که Master Chief هرگز چهره خود را در بازی‌ها نشان نمی‌دهد به یک شوخی تبدیل شده است، اما این بخش بزرگی از چیزی است که شخصیتش را میسازد. Master Chief یعنی محافظت از بشریت و پایان دادن به جنگ. وقتی ندارد هر فرصتی که به دست می آورد کلاه خود را از سرش بر دارد. اما Master Chief ای که در سریال می بینیم، همیشه این کار را انجام می دهد.

بیشتر اوقات، هنگام تماشای یک قسمت، به جای کلاه Master Chief، به صورت جان نگاه می کنید. این سریال سعی می کند جان را با دوران کودکی دزدیده شده و ارتباط اسرارآمیز خود با سازه های باستانی مقابله کند و شاید کارگردان فکر کرده که برای نشون دادن احساساتش نیاز داره صورتش معلوم باشه! اینکه آیا این درست است یا نه، تا حد زیادی به شما بستگی دارد.

A Human Working With The Covenant Prophets

۲) انسانی وجود دارد که با Covenant کار میکند

این تغییر در واقع یک تغییر بسیار جالب است. در بازی ها، انسان ها با Forerunners ارتباط دارند. ما “Reclaimers” هستیم. به این ترتیب، هنگامی که سلسله Covenant می‌خواهند حلقه Halo را فعال کنند، همیشه یک انسان را دستگیر می‌کنند تا ماشین Forerunner کار کند. این سریال نشان می‌دهد که رهبران اصلی ها می‌دانند که انسان به همین دلیل  مفید است، بنابراین از Makee، یک زن انسانی آواره که «Blessed One» نامیده می‌شود، نگهداری و محافظت می‌کنند.

داشتن یک انسان که با میل و اراده خودش در کنار Covenant کار می کند، مخصوصا زمانی که آنها در اوج جنگ ضد بشری خود هستند، چیزی نیست که در بازی های Halo انجام شده باشد و این یک تغییر جالب در نوع خودش است.

halo-blue-team-1

۳) هویت تیم آبی

تیم آبی، تیم اصلی Master Chief از اسپارتان ها از زمان های قدیم در طول تمرین و سقوط Reach است. Fred و Kelly و Linda در کتاب‌ها، چندین کمیک و Halo 5: Guardians حضور قابل توجهی دارند. در این سریال اما با  Kai و Vannak و Riz، سه اسپارتی که ظاهراً جای تیم آبی را پر می کنند جایگزین می شوند. آنها در سریال دارای داستانی متفاوتی نسبت به همتایان خود در بازی هستند و اگر سریال ادامه پیدا کند، منتظریم ببینیم آخر عاقبتشون چی میشه!

chiefandcortana-Cropped

۴) تکنولوژی های جدید!

جهان Halo خانه بسیاری از شاهکارهای خیره کننده نبوغ علمی تخیلی است. فن آوری Slipspace وجود دارد که به کشتی ها امکان سفر FTL، تسلیحات پلاسما، زره Mjolnir و تمام آن چیز های خفن را می دهد. در حالی که سریال این شگفتی‌های فناوری تخیلی را تا حد زیادی به نمایش می‌گذارد، چیز جدیدی را نیز معرفی می‌کند که خود گیج کننده است.

در سریال، برخی از شخصیت‌ها می‌توانند با نشستن روی این صندلی‌های فانتزی و قرار دادن این توپ‌های فلزی روی سرشان، اساساً از یک اتاق جاسوسی کنند. این به آنها اجازه میده مثل یه روح تو اتاق ظاهر بشوند. هر کسی که از این صندلی ها استفاده می کند می تواند یکدیگر را در اتاق ببیند، اما افرادی که در واقع در اتاق هستند نمی توانند آنها را ببینند.

Halo-show-Makee-and-John-Master-Chief

۵) ارتباط John و Makee با Halo

در بازی ها، انسان ها به طور کلی به دلیل وضعیت Reclaimer، توانایی ویژه ای برای تعامل با کنترل های Halo دارند. در سریال، گروه افرادی که با Halo ارتباط دارند بسیار محدود تر هستند. هم Makee و هم John تنها کسانی هستند که تا کنون این رابطه عمیق‌تر را با نصب Halo دارند. هنوز مشخص نیست که این رابطه چیست و چرا فقط بر تعداد معینی از افراد تأثیر می گذارد. اما Makee و John تنها کسانی هستند که می توانند وسایلی را فعال کنند که راه را به حلقه Halo نشان دهد.

Halo-game-and-show-Halsey

۶) اقدامات Halsey

کار های Dr. Halsey در ایجاد برنامه Spartan مجرمانه و غیراخلاقی است. ناگفته نماند که اون بچه ها میدزدد، آنها را آموزش می دهد و روی آنها آزمایش می کند و آنها را با flash-clone هایی جایگزین می کند که در عرض چند هفته می میرند. او این کار را هم در بازی ها و هم در سریال انجام می دهد. با این حال، در سریال خیلی زودتر از همیشه این کار هارو انجام میدهد.

از نظر بازی، زمانی که Covenant حمله کرد، هیچ کس در UNSC یا ONI به خود زحمت نمی داد که Catherine را به چیزی متهم کند، زیرا مهارت های او و Spartan ها برای تلاش های جنگی خیلی ارزشمند هستند.  در پایان این فصل اول، Halsey در حال فرار از قانون است، اگرچه جنگ هنوز ادامه دارد.

Prophet-Of-Truth-Halo-2

۷) Covenant ها انگلیسی صحب نمیکنند!

Halo 2 برای اولین بار تفاوت های ظریف Covenant را به طرفداران معرفی کرد. ما باید ببینیم که اوضاع در طرف مقابل، با Grunts ها، رهبران فرقه ها سیاسی و طبقه بالا مردم(الیت) چگونه است. توضیح اینکه Covenant  چگونه بودند با صحبت کردن Covenant ها به انگلیسی در طول کات سین ها آسان تر شد. سریال اما این را کنار گذاشته و به Covenant ها زبان خاص خود را می دهد، که مسلماً منطقی تر است!

Prophet-Of-Truth-Halo-2

۸) نقش Spartan ها

بخش بزرگی از سریال به Master Chief اختصاص دارد که بفهمد Catherine Halsey چه بلایی سرش آورده است. او متوجه می شود که توسط او از خانه و از پدر و مادرش دزدیده شده و به ابرسربازی تبدیل شده است که اکنون هست. این باعث می‌شود که او به طرز قابل‌توجهی عصبانی شود، همانطور که با Kai هنگامی که او همان چیزها را می‌فهمد، عصبانی می‌شود. در بازی، این اتفاقی است که هرگز رخ نداده است. در بیشتر موارد، Spartan ها گروهی هستن که از ماموریتی که بهشون داده میشه رو انجام میدهند.

 

سریال رو بیشتر دوست داشیتد یا بازی رو؟

 

بیشتر بخوانید: ۷ تا از سخت ترین ساید کوئست های Elden Ring

نوشته های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x