ژانر بقا

معرفی ۷ بازی در ژانر بقا

۷ بازی جذاب در ژانر بقا

 

ژانر بقا، یکی از جذاب ترین ژانر ها در بازی های ویدویی است که طرفداران پرشماری دارد. سال ۲۰۲۰ با شیوع بیماری همه گیری کرونا کمی سخت بود. این ویروس دلیلی شد که بسیاری از بازی‌ها از سال ۲۰۲۰ متوقف شدند و توسعه‌دهندگان به کار از راه دور روی آوردند. با این حال، این بدان معناست که سال ۲۰۲۱ سال نسبتا خوبی برای صنعت بازیسازی بود. در این لیست، ما قصد داریم برخی از مورد انتظارترین عناوین بقا را که به زودی منتشر میشوند یا قبلا منتشر شده اند را معرفی کنیم.

 

۱- Chernobylite

ژانر بقا Chernobylite

Chernobylite یک بازی است که ارزش تجربه کردن را دارد، اگرچه بیشتر از یک بازی ترسناک بقا است. در این عنوان، بازیکنان نقش کارمند سابق نیروگاه چرنوبیل را بر عهده می گیرند. سال‌ها پس از فاجعه، قهرمان داستان ما تصمیم می‌گیرد برای حل ناپدید شدن همسرش به منطقه بازگردد.

با این حال، خصومت‌های زیادی در این منطقه وجود دارد که اکنون رادیواکتیو است. از نظامیان، دیگر استالکرها و موجودات جهش یافته، بازیکنان همیشه باید مراقب خود باشند. به طور کلی، شما یک پایگاه کوچک به عنوان یک مرکز فرماندهی خواهید داشت که در آن با منابعی برای ساخت تجهیزات و ارتقاء کار خواهید کرد. همچنین، می توانید شخصیت های مختلفی را برای کمک به شما در طول ماجراجویی استخدام کنید. به نظر میرسد با بازی جالب و جذابی طرف خواهیم بود و ارزش تجربه کردن را دارد.

Developer: The Farm 51

Publisher: All in! Games SA

Platforms: PC, PS4, PS5, XBOX, X/S

Release: July 28, 2021

Co-op: N/A

Competitive Multiplayer: N/A

 

۲- Valheim

ژانر بقا valheim

اگر تا به حال خواستید مدتی را در یک برزخ الهام گرفته از نورس بگذرانید، خوش شانس هستید! والهایم بازیکنان را به این دنیا پرتاب می کند که در آن شما، یک جنگجوی وایکینگ، در این برزخ قرار می گیرید. اکنون برای پرسه زدن در سالن های والهالا، باید ارزش خود را ثابت کنید. برای زنده ماندن در این دنیای جدید Valheim، باید اسلحه بسازید، پناهگاه خود را بسازید و با دشمنان اودین مقابله کنید.

برای کسانی که ممکن است بازی را کمی قدیمی بدانند، این کار عمداً انجام شد زیرا توسعه دهندگان می خواستند یک بازی بسازند که شبیه سبک های بازی های سه بعدی باشد که در طول روزهای کنسول اصلی پلی استیشن می دیدیم. علاوه بر این، زمانی که این بازی در دسترسی اولیه منتشر می‌شود، بازیکنان می‌توانند انتظار عنوانی را داشته باشند که می‌توان از آن به‌صورت کاملاً انفرادی یا با دوستان آنلاین لذت برد.

Developer: Iron Gate AB

Publisher: Coffee Stain Publishing

Platforms: PC

Release: February 2, 2021

Co-op: Online

Competitive Multiplayer: N/A

 

۳- Bum Simulator

Bum Simulator بدون شک یک بازی حواس پرت در این لیست است. بازیکنان وارد نقش مردی می شوند که در خیابان زندگی می کند. به گفته سازندگان این بازی، شما باید سازگار شوید، زنده بمانید و به یک افسانه زنده تبدیل شوید.

گیم پلی بازی کمی احمقانه است، جایی که بازیکنان در دنیای دیوانه‌واری به دنبال کالاهایی برای فروش در فروشگاه پیاده می‌گردند، وسایل را جمع‌آوری می‌کنند، یک پناهگاه درست می‌کنند و از قدرت‌های درونی خود برای شکست دادن دشمنان خود استفاده می‌کنند. این می تواند هر چیزی باشد، از آروغ زدن قوی از طریق الکل(!) یا فرستادن کبوترهای شما برای حمله به یک هدف.

Developer: Ragged Games

Publisher: Ragged Games, PlayWay

Platforms: PC

Release: August 26, 2021

Co-op: N/A

Competitive Multiplayer: N/A

 

۴- Subnautica: Below Zero

ژانر بقا Below-Zero

طرفداران بازی ویدیویی Subnautica ممکن است قبلاً این قسمت Subnautica: Below Zero را تجربه کرده باشند. بازیکنان به ۴۵۴۶B برمی گردند و با یک منطقه قطب شمال جدید سر و کار دارند به این امید که بفهمند چه اتفاقی برای خواهر و برادرشان افتاده است. در جستجوی پاسخ هایی که ممکن است در یک شرکت مخفی شده باشد، قهرمان ما در حال کاوش در اعماق آب و بیوم های خشن برای جمع آوری سرنخ ها خواهد بود.

اگر اولین بازی Subnautica را بازی کردید، می‌دانید که با حفظ عناصر حیاتی خود در حین کاوش در منطقه، که یکی از بزرگترین آنها اکسیژن است، چه انتظاری دارید. با این حال، از آنجایی که این بازی روی آب و هوای سرد و خشن می چرخد، اکنون تمرکز بر روی بالا نگه داشتن دمای بدن برای جلوگیری از سرمای مرگبار است. شما زمانی را صرف ساختن پایگاه‌ها، جمع‌آوری منابع، ساخت ابزار، و کاوش در عمق زیر سطح آب و برخی از مناطق بزرگ‌تر زمینی خواهید کرد.

Developer: Unknown Worlds Entertainment

Publisher: Unknown Worlds Entertainment

Platforms: PC, NS, PS4, PS5, XBOS, X/S

Release: May 14, 2021

Co-op: N/A

Competitive Multiplayer: N/A

 

۵- Away: The Survival Series

Away-the-survival-series

Away: The Survival Series یک بازی بقا منحصر به فرد است که از مستندهای طبیعت الهام گرفته شده است. در این بازی، بازیکنان نقش یک گلایدر قندی را بر عهده می گیرند که در حال فرار از طوفان هایی است که به جهان باز برخورد می کند. متأسفانه، بلایای طبیعی بقای همه موجودات زنده روی کره زمین را تهدید کرده است.

به عنوان یک گلایدر قندی، باید در سراسر جهان مانور دهید تا زنده بمانید. به طور کلی، بازی بر اجتناب از بلعیده شدن توسط یک موجود بزرگتر تمرکز دارد. با این حال، به عنوان یک گلایدر کوچک قندی، می توانید سر بخورید، بپرید، بالا بروید و چابکی داشته باشید. که توسط یک استودیوی توسعه مستقل به نام Breaking Walls ایجاد شده است، چندین پیشکسوت صنعت به این پروژه متصل هستند که روی فرنچایزهای بزرگ بازی های ویدیویی AAA مانند Assassin’s Creed  و Far Cry کار کرده اند.

Developer: Breaking Walls

Publisher: Breaking Walls

Platforms: PC, PS4,

Release: September 28, 2021

Co-op: N/A

Competitive Multiplayer: N/A

 

۶- Undying

undying

Undying یک ترن هوایی احساسی از یک بازی بقا است. این عنوان بازیکنان را وارد یک دنیای آخرالزمان زامبی می‌کند که در آن نقش مادری به نام آنلینگ را بر عهده می‌گیرید. آنلینگ گاز گرفته شده و آلوده شده است، اما قبل از تبدیل شدن، باید برای زنده ماندن به اندازه کافی بجنگد تا به پسر کوچکش کودی تمام مهارت هایی را که برای زنده ماندن در این دنیا نیاز دارد آموزش دهد.

بازیکنان باید برنامه روزانه خود را برای یافتن اقلام مدیریت کنند و اطمینان حاصل کنند که منابع کافی برای ساخت، تغذیه و مراقبت از هر دو نفر را دارند. بخش خوبی از این بازی آموزش مهارت های مختلف به کودی و اطمینان از این است که او می داند برای موقعیت های متعددی که ممکن است پیش بیاید چه کاری انجام دهد. بالاخره به جایی می رسد که آنلینگ توانایی ادامه دادن را نخواهد داشت و باید تا پایان زمانش به کودی تکیه کند.

Developer: Vanimals

Publisher: Vanimals

Platforms: NS, PS4, XBOX, PC

Release: October 19,2021

Co-op: N/A

Competitive Multiplayer: N/A

 

۷- Green Hell

Green-Hell

جهنم سبز یک بازی ویدیویی کاملاً جدید نیست. این عنوان در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. با این حال، ما آن را در این لیست داریم زیرا هر دو پلتفرم پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان این بازی را در سال ۲۰۲۱ دریافت کرده بودند. این یک بازی هیجان انگیز بقا و روانشناختی نسبتاً محبوب است. در این عنوان، بازیکنان در جنگل های بارانی آمازون گیر افتاده اند، جایی که شما سعی می کنید نه تنها زنده بمانید بلکه همسر گمشده خود را نیز پیدا کنید.

چند جنبه بقا وجود دارد که بازیکنان باید در طول بازی آنها را پیگیری کنند. مشکلاتی مانند تشنگی، گرسنگی و خواب خواهید داشت. در همین حال، باید اطمینان حاصل کنید که آسیب قابل توجهی دریافت نمی کنید یا توسط جانوران و حیات وحش مسموم نمی شوید.

البته، تنها بودن در یک جنگل بارانی به ظاهر بی پایان، ذهن شما می تواند با شما بازی کند. قهرمان داستان ما از توهم رنج می برد که تشخیص واقعی یا غیر واقعی بودن را دشوار می کند. این بازی یکی از بهترین تجربه های بقا را به شما خواهد داد.

Developer: Creepy Jar

Publisher: Creepy Jar

Platforms: PC, NS, PS4, XBOX

Release: June 9, 2021 [PS4, XBOX]

Co-op: Online

Competitive Multiplayer: N/A

 

این بود لیست ما از ۷ بازی عالی و سرگرم کننده در ژانر بقا. اگر شما هم بازی ای را در ژانر بقا میشناسید و آن را جالب میدانید در کامنت برای دیگران معرفی اش کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: مورد انتظار ترین بازی ها در سال ۲۰۲۲

 

نوشته های مرتبط

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

forest رو فراموش کردید رو دستش بازی نیست

موافقم حتما توی قسمت بعدی یکی از گزینه هاست 🔥 مرسی از نظرت

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x